Розвиток Вінниці в 6 пріоритетах: звіт міського голови про 2021-й та плани на 2022-й рік

16:23
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Сьогодні, 24 грудня, під час сесії міської ради міський голова Вінниці Сергій Моргунов прозвітував про виконані проєкти в місті цьогоріч та повідомив про плани розвитку на 2022 рік. Здебільшого, йдеться про продовження запущених проєктів цього року та в попередні роки, але є і нові проєкти. 

Так, Сергій Моргунов виділив 6 основних пріоритетів розвитку громади, в яких йдеться і про освітню сферу, і про безпеку міста, і про розбудову інфраструктури. Детальніше про це – далі.

Також сьогодні депутати ухвалили Програму економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2022 рік. Чималою мірою програма перегукується з озвученими міським головою планами на наступний рік. Ознайомитися детальніше з нею можна за ЦИМ посиланням.

Читайте також: У Вінниці затвердили бюджет міської територіальної громади на 2022 рік

Пріоритет №1: Цифровізація муніципального простору

Так, в 2021 році, за сприяння проєкту EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії, було розроблено та запущено новий сайт міської ради та муніципальний чат-бот “СВОЇ”. Кількість онлайн-послуг, які можна отримати через “Персональний кабінет” на сайті міськради, збільшили до 46. Також створили 4 віддалених робочих місця ЦНАП у приєднаних громадах.

Також було запущено мобільний додаток VinnytsiaTransport, який дозволяє відстежувати рух громадського транспорту в онлайн-режимі за допомогою мобільного телефону. Також він показує схему руху, час прибуття, зупинки та розташування транспорту. Інформація в цьому додатку дублюється з даними інформаційних табло на зупинках, яких у місті встановлено уже 50. Запровадили електронний квиток у маршрутних таксі – системами безготівкової оплати проїзду облаштовані 265 маршрутних таксі усіх 32 маршрутів приватних перевізників.

Читайте також: У Вінниці в експериментальному режимі запрацював додаток “CityBus”

До Ситуаційного центру було підключено 1119 відеокамер. Загалом на сьогодні по вуличній мережі ВМТГ встановлено 792 камери відеоспостереження, ще 327 – внутрішні камери в різних муніципальних закладах.

У цьому році до автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР – прим. авт.) підключили 12 світлофорних об’єктів, в тому числі і на приєднаних територіях (Писарівка і Щітки). У співпраці з Нацполіцією встановили 4 комплекси з фіксації порушень швидкісного режиму у місті в автоматичному режимі.

Плани на 2022

За словами міського голови, в 2022 році в місті планується отримати ліцензію на надання актів цивільного стану у вінницьких ЦНАПах. Це стосується і свідоцтва про народження, і зміни прізвища, і шлюбу. 

Також планується розширити онлайн-послуги міськради до 50, а в “Прозорому офісі” на Вишеньці – запровадити послугу з реєстрації ТЗ та обміну водійських посвідчень. Заплановано також встановити додаткові 20 табло на зупинках громадського транспорту.

Серед новинок прийдешнього року – сервіс е-консультацій з громадськістю.

Фактично, через цю платформу можна буде вивчати громадську думку і проводити електорнні опитування з різних питань, які, в першу чергу, віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування, – коментує впровадження сервісу Сергій Моргунов. 

Планується також встановити 50 камер відеонагляду та підключити до АСКДР 10 світлофорів, встановити 3 комплекси з фіксації порушень ПДР. 

На слайді нижче вказано 2 комплекси, але, як зазначив міський голова з посиланням на очільника патрульної поліції Вінниччини Редвана Усеінова, таких комплексів протягом року планують встановити саме 3.

Окрім того, в місті працюють над покращенням трафіку на вулицях.

Враховуючи, який в нас сьогодні рівень трафіку, ми проводимо консультацію з відповідними експертами Західної Європи щодо можливості комплексного вивчення і реалізації Програми покращення трафіку на наших вулицях. Ми працюємо в цьому напрямку з швейцарцями, німцями. Це достатньо складний проєкт. Але, думаю, сама в 2022 році ми вже вийдемо до вінничан з відповідними пропозиціями, – каже Моргунов. 

 

Пріоритет 2. Інтегрована громада: якісні та доступні муніципальні послуги для всіх

Цьогоріч у Вінниці, Україні та світі загалом тривали заходи щодо протидії COVID-19, які потребували додаткових коштів. Так, з бюджету громади було спрямовано 145 мільйонів гривень.

За словами Сергія Моргунова, ці кошти були передбачені і на муніципальні доплати для працівників охорони здоров’я, і придбання медикаментів (оскільки лише 38% з усіх медикаментів забезпечила НСЗУ), і придбання ШВЛ та моніторів пацієнта.

У наших лікарнях всі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, безкоштовні. Вінниця – чи не єдине місто, яке вже другий рік поспіль це забезпечує і допомагає за рахунок міського бюджету. Крім того, ми купили 16 ШВЛ, 18 моніторів пацієнта, рентген апарати і УЗД. Наші медики, я вважаю, провели титанічну роботу, щоб система охорони здоров’я Вінниці справилась з усіма викликами по протидії коронавірусу. Ми звернулися до центральних органів влади, обласної державної адміністрації, щоб відмітили деяких наших медиків і працівників департаменту охорони здоров’я почесним званням “Заслужений лікар України”. Але, на жаль, держава не оцінила роботу наших вінницьких медиків, – говорить Сергій Моргунов.

 

Також протягом року у Вінниці було відкрито 2 нові дитячі садочки: №33 “Дивосвіт” на Тяжилові та “Грайлик” на Вінницьких Хуторах (останній було відкрито вчора, 23 грудня). Обидва садочки мають по 6 груп і розраховані на 110 місць кожен.

Завершено й будівництво нового корпусу на 9 груп садочку №16 “Бджілка” на вул. Зерова, який почали будувати два роки тому замість старого аварійного корпусу.

Фактично, сьогодні подали документи на сертифікат щодо готовності. 29 мільйонів гривень з бюджету громади було направлено на будівництво цього корпусу, 30 мільйонів було профінансовано з ДФРР, і так само 3,4 мільйона ми направили на закупівлю. Думаю, в першій половині січня ми переведемо вже з ІІ черги дітей в першу, і розпочнемо реконструкцію і будівництво ІІ черги, – каже Моргунов.

Також придбали пароконвектомати у 8 шкіл (№№ 3, 9, 12, 18, 26, 31, 34 та Вінницько-Хутірський ліцей) та у 5 садочків на приєднаних територіях (Гавришівки, Малих Крушлинців, Писарівки, Стадниці, Вінницьких Хуторів). У школі №12 провели капремонт харчоблоку. Відкрили підлітковий клуб за місцем проживання на Академіка Янгеля.

Що стосується взаємодії з громадськістю, то реалізували 16 проєктів-переможців конкурсу “Бюджет громадських ініціатив” (на суму 8 млн грн) і 9 проєктів-переможців конкурсу “Бюджет шкільних проектів” (загальна сума фінансування 2,5 млн грн).

Плани на 2022 рік

В планах на 2022 рік: продовжити реконструкцію другої черги садочку №16 та завершити її. Від міста було подано заявку на ДФРР. Сподіваються отримати 25 мільйонів гривень фінансування з держбюджету. Садочок буде розрахований на 15 груп на 300 дітей. Відтак, це буде один із найбільших дитячих садочків.

Також планується старт будівництва нового дитячого садочку на Академічному, який буде розрахований на 12 груп. На це гроші виділяє інвестор.

В закладах освіти продовжать реконструкцію харчоблоків (в тому числі, і в приєднаних громадах). Планується завершення реставрації гімназії №2; виготовлення проєктно-кошторисної документації для відрізку вулиці Хлібної до арки входу в парк для того, щоб зробити там відповідний благоустрій. Йдеться, власне, про ділянку біля школи.

Планується завершення капремонту підліткового клубу на Гладкова, 5, де відкриють спортивний напрямок, а також відкрити підлітковий клуб у Десні за напрямками “Англійська мова”, “Творча майстерня” та “Дошколярик”.

В сфері медицини і надалі триватимуть заходи з протидії “ковіду” та закупівля нового обладнання. Окрім того, заплановано відкрити амбулаторію сімейної медицини на Немирівському шосе, 94.

Це – 5 тисяч мешканців мікрорайону. І, в тому числі, можуть користуватися цією амбулаторією мешканці Вінницьких Хуторів. Хоча в них є своя амбулаторія, але, як ми і обіцяли, ми відкриємо там і аптеку, – додає Моргунов.

Також заплановано навчання вінницьких лікарів у провідних клініках світу. Наразі тривають перемовини з провідними лікарнями Німеччини та Ізраїлю. Також триває співпраця з італійською клінікою. Йдеться про навчання і молодшого медперсоналу, і лікарів.

Запланована реалізація 23 проєктів-переможців “Бюджету громадських ініціатив”. Загальне фінансування складає 10 мільйонів, з них понад 2 мільйони – спрямовані на реалізацію 6 проєктів, які були запропоновані мешканцями старостинських округів. За словами мера, цьогорічна процедура голосування за “БГІ” стала рекордною. Взяли участь в голосуванні більше 61 тисячі членів громади.

Також планується проведення конкурсу серед інституцій громадянського суспільства (ІГС).

Пріоритет №3: Муніципальні інвестиції

За словами Сергія Моргунова, цей пріоритет є одним з найважливіших.

В першу чергу, це інвестиції в наші муніципальні заклади, це розвиток інфраструктури для бізнесу та туризму, забезпечення вінничан якісною питною водою, очищення стоків, інвестицію в дорожню і транспортну інфраструктуру. І дуже ефективне питання – це саме енергоефективність. До речі, думаю, по програмі соціально-економічного розвитку і по проєкту бюджету на 2022 рік ви побачили, як збільшилась питома вага плати за енергоносії, порівняно з попереднім роком. Це навантаження в 2,5-3 рази, по різних закладах починаючи з освіти і закінчуючи соціальною сферою, – каже мер

Так, цьогоріч було завершено будівництво хірургічного комплексу лікарні швидкої медичної допомоги. В міськраді називають цей проєкт найамбітнішим та найексклюзивнішим серед усіх муніципалітетів країни. Загальна вартість цього проєкту становила майже 273 мільйона, з яких 161 мільйон гривень – це кошти міста.

Було завершено капремонт даху поліклініки лікарні №3, капремонт амбулаторії ЦПМСД №3, також триває будівництво кардіоцентру.

Будівництво кардіоцентру ми розпочали в 2018 році. Це спільний проєкт зі Світовим банком, ОДА. Маємо надію, що в наступному році нарешті підрядник виконає всі необхідні роботи. Вже 54,8 мільйона ми направили на закупівлю відповідного обладнання в рамках нашої участі. І на наступний рік плануємо направити ще 51 мільйон для того, щоб продовжити закуповувати обладнання, – каже міський голова.

Щодо спортивної сфери, то після тривалої реконструкції (фактично – будівництва, враховуючи обсяг робіт) нарешті було відкрито спорткомплекс “Аква-Він” на Янгеля. Детальніше про це читайте у нашому репортажі за ЦИМ посиланням.

Було придбано в комунальну власність “Льодову арену”, дозвіл на купівлю якої депутати узгодили на сесії міської ради наприкінці серпня.  Реконструйовано спортядро школи №29 та збудовано 4 спортмайданчики (в Стадниці, а також в дитячих садочках №23 і №21).

Протягом року також завершили термомодернізацію 13-ї школи на Максима Шимка, а також 47 і 21 дитячих садків. Продовжується термореновація 23-ї школи (І етап) та Палацу дітей і юнацтва (ІІ етап). Також було зроблено капремонт покрівлі школи №9.

Що стосується інфраструктури, то протягом року відремонтували та збудували 4,6 км доріг.

Це заміна всіх мереж. Вода, каналізація, на Батозькій ми міняли газові труби. Світлодіодне обладнання для освітлення. Велодоріжки, тротуари, проїжджа частина. Якщо бульвар – то бульвар, якщо трамвайна колія – то на бетонних плитах. По такому плану ми зробили комплексно другу чергу вулиці Данила Нечая, від Московської до Брацлавської. Так само вулицю Гальчевського здали, а також Сабарівське шосе і проїзд по Маяковського, – коментує мер.

За програмою співфінансування було заасфальтовано 11 вулиць (це і мікрорайон Корея, і Старе місто, і Пирогова, і район “Олієжиркомбінату”). Протяжність веломережі було збільшено до 88,5 км.

У 2021 році запустили нові тролейбусні маршрути: №15А “Вишенька – ВПЗ” та №14А “Залізничний вокзал – Юзвинська – Вишенька”. Маршрут №12А “Гніванське шосе – Немирівське шосе” продовжили до сіл Щітки та Писарівка. Також було запровадили 4 нові автобусні маршрути, в т. ч. два – до Вінницьких Хуторів. Встановили 4 світлофорних об’єкта. Облаштували 363 паркомісця.

Було здано в експлуатацію муніципальний будинок на вул. Маяковського на 80 квартир. Капітально відремонтовано 14 ліфтів та дахи в 40 висотних будинках. Замінили інженерні мережі в 42 багатоповерхівках.

Встановлено 1683 світлодіодних світильника. Зокрема, завершили спільний проект із НЕФКО по модернізації вуличного освітлення 5 магістральних вулиць зі встановленням 920 LED-світильників. Крім того, змонтували 763 світлодіодних світильники в різних мікрорайонах міста, а також у Десні. Провели реконструкцію 4,7 км мереж теплопостачання. Котельню “Маяк” було придбано в комунальну власність, що, за повідомленням міськради, вирішило питання стабільного забезпечення теплом та гарячою водою 26 тисяч сімей, які отримували послуги від цієї котельні.

Було збудовано та реконструювано 7,2 км мереж водопроводу та каналізації, в тому числі в районах з приватною забудовою – 3,4 км. Збудували 2 каналізаційні насосні станцій (по 2 пров. Бестужева та вул. Федорова).

Плани на 2022 по цьому пріоритету

Так, наступного року заплановано завершити реконструкцію харчоблоку МКЛ №1, що, за словами Моргунова, дасть можливість забезпечити харчуванням “все медмістечко”. Планується також І черга реконструкції терапевтичного корпусу першої лікарні.

Це 5 поверхів, де ми повинні належним чином облаштувати всі палати. Створити належні умови для перебування на стаціонарі пацієнтів. Це проєкт не одного року. Я думаю, років 2-3 ми будемо його робити. За це період нам необхідно підготувати відповідний медичний персонал, – каже мер

Планується розпочати і капремонт 4-го поверху Центру матері та дитини, де передбачено зробити акушерський корпус та облаштувати палати сумісного перебування для немовлят та їхніх матерів.

В школі №6 планується зробити спортядро, за аналогією, як це робилося в школі №29.

Планується також будівництво спортмайданчика ЗШ №19, а також облаштування 2 спортмайданчиків у ДНЗ №60 та №14.

В місті також звернулися до державних банківських установ щодо можливості отримання кредиту на комплексну термомодернізацію 8 закладів освіти, а саме: шкіл №12 та №31, садочків №13, №25, №29, №34, №59 і №74. І пологового  будинок №1 на Вишеньці.

Також планується реконструювати одну котельню, побудувати – іншу, а також встановити 142 ІТП.

Ми розпочали співпрацю по програмі від NEFCO саме по програмі централізованого теплопостачання. Це вулиці Пирогова та Матроса Кішки, де ми повинні реконструювати одну газову котельню, побудувати твердопаливну котельню. Фактично, ми 7,5 км мереж в двотрубному вимірі замінимо повністю, 142 ІТП встановимо. І, фактично, це покращує надання послуг теплопостачання і гарячої води міжопалювальний період для 7 з половиною тисяч сімей в тому мікрорайоні, – додає мер.

Планується завершити розробку проєктно-кошторисної документації будівництва мосту на Тяжилів (від вулиці Янгеля до вулиці Ватутіна). Детальніше про міст – за ЦИМ посиланням.

Триватиме розбудова інфраструктури індустріальних парків. За словами мера, розпочнеться будівництво 2,5-кілометрової бетонної дороги у Вінниці. Планується реконструювати та побудувати 3,7 км доріг. Це стосується вже розпочатих робіт на вулиці Батозькій, де вже замінено всі мережі та створюється “корито” для встановлення плит під трамвайну колію. Також почнеться реконструкція вулиці Пирогова із заміною переїздів трамвайної колії на бетонні плити, як це було раніше зроблено на Замостянській, перехрестях проспекту Юності та Келецької і 600-річчя та Келецької.

В рамках співфінансування заплановано асфальтування 17 вулиць. Також буде збудовано та реконструйовано 6,1 км мереж водопроводу та каналізації.

 

В аеропорті триватиме реконструкція злітно-посадкової смуги, яка проводиться за кошти держбюджету. Стартує також реконструкція аеровокзалу (за гроші, які місто взяло в кредит). Також стартує реконструкція та будівництво інженерних мереж до аеропорту.

Наступного року ми зробимо реконструкцію злітно-посадкової смуги, а саме – встановлення основного шару не менше 38 сантиметрів, світлосигнального обладнання та відповідної навігації, – коментує Сергій Моргунов.

Детальніше про аеропорт – ТУТ.

Планується здати в експлуатацію муніципальний будинок на 105 квартир з підземним паркінгом по вулиці Бортняка. Також – відремонтувати конструктивні елементи в 68 будинках.

Протягом року планується здати в експлуатацію корпус “Б” технопарку “Кристал”, а також розпочати реконструкцію корпусу “А”. Роботи відбувається спільним коштом держави та міста. Більше про це – за ЦИМ посиланням.

Читайте також: “Кристал” вже триповерховий: у Вінниці завершують міжповерхове перекриття майбутнього інноваційно-технологічного парку

Окрім того, стартує реконструкція будівлі для Центру розвитку підприємництва на Соборній (донедавна – будівля “Експоцентру” та кінотеатру імені Коцюбинського). Інформація про ймовірне закриття кінотеатру з’явилась ще в листопаді.

Важливе питання для нашого малого і середнього бізнесу. Завдяки нашій співпраці, нам вдалося не втратити багато коштів по наповненню дохідної частини бюджету. І в 2020, і в 2021 році. Саме завдяки діалогу з малим та середнім бізнесами, коли ми застосовували і відповідні програми по відшкодуванню відсотків по кредиту, відшкодування в розмірі 1320 гривень за створення нових робочих місць, за прийняття пільг по сплаті за оренду та оренду комунального майна нам вдалося максимально зберегти на плаву малий і середній бізнес. Я переконаний, що ми повинні створити такий центр розвитку підприємництва, і ми плануємо його створити саме на базі будівлі колишнього кінотеатру Коцюбинського. Щоб бізнес міг там отримати консультації необхідні різного напрямку, починаючи від оформлення бізнесу, юридичні, податкові консультації. Це можливість проведення там семінарів, зустрічей, форумів. Для того, щоб це дійсно був майданчик для обміну думками і впровадження якихось інноваційних речей для підтримки малого і середнього бізнесу, – каже мер

Пріоритет 4. Зелена економіка та смарт-спеціалізація

Цього року міськрада розпочала співпрацю з Вінницьким кластером приладобудування та автоматизації, який об’єднує 14 підприємств. В рамках кластеру, зокрема, напрацьовуються: проєкт «Розумне перехрестя», система управління відходами, звукові маяки на муніципальному транспорті для людей з вадами зору, системи моніторингу якості повітря, автоматизація процесів використання паркомісць тощо.

Також спільно з Вінницьким технічним університетом та холдингом “Сікорські Челендж” створили інноваційний кластер, мета якого навчати молодь інноваційному підприємництву та практик запуску стартапів. Відбувся перший “VinnytsiaInnovationDay“,  організований спільно з компанією “Bosch”. Нещодавно відкрили перший в місті та регіоні агрохаб.

 

Відкривали в місті і нові підприємства. Наприклад, нещодавно запрацював завод “RGC Production” з виробництва газорозподільного обладнання. Окрім того, стартувало будівництво заводу компанії “HEAD”, розрахованого на 1 200 робочих місць.  Загалом, за 9 місяців цього року в місті було створено 2 252 нових робочих місця.

Крім того, з компанією «Вінницяенерго» підписано Меморандум щодо створення малої системи розподілу електроенергії. Що дозволить в подальшому вирішити питання забезпечення електроенергією підприємства, які працюватимуть у межах усіх 3-х індустріальних парків. Для потреб яких цьогоріч проклали газопровід середнього тиску протяжністю понад 2 км.

Плани на прийдешній рік

Заплановано завершення будівництва логістичного центру всеукраїнської мережі “Аврора” на вулиці Промисловій, який розрахований на 250 нових робочих місць. А також продовження будівництва логістичного центру на вулиці Енергетичній на 300 робочих місць.

Також продовжуватиметься будівництво гофрокартонної фабрики на вулиці Гонти на 100 робочих місць.

Також заплановано завершити основні роботи з будівництва вищезгаданого заводу “HEAD” та підготувати його до введення в експлуатацію. Підприємство “Грін Кул” готується до початку 2-ї черги будівництва заводу, де додатково створять 200-300 робочих місць. Крім того, розпочнеться будівництво першої в Україні малої системи розподілу електроенергії, що дозволить зробити доступним приєднання учасників індустріальних парків до електромереж.

Пріоритет 5. Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище

Цьогоріч в місті висадили 1428 молодих дерев. У спільному дворі багатоповерхівок на Порика та Космонавтів збудували майданчик з ігровою зоною та гімнастичним комплексом. В мікрорайоні Можайка, на 1-му пров. Київському, встановили дитячий майданчик та тренажери. Комплексно оновили 15 прибудинкових територій багатоповерхівок, в тому числі з попередньою заміною зовнішніх мереж.

 

Триває також очистка Південного Бугу. За словами міського голови, цьогоріч було виконано майже 72% І-ої черги робіт – це 2,3 км по руслу річки. За рік викачали 153 тис. кубічних метрів намулу. Цьогоріч від обласного екологічного фонду місто вперше отримало 10 мільйонів гривень на цей проєкт.

Розпочато роботу з дослідження проблематики 37 малих річок Вінниці. В якості демопроєкту обрали річку Дьогтянець.

Також у 2021 році придбали 10 газових комфортабельних автобусів “Otokar” відомого турецького виробника. Зібрали 8 тролейбусів “VinLine” з запасом автономного ходу 20 км на базі транспортної компанії.

Заплановано наступного року

В 2022 році планується завершення реконструкції парку “Хімік”. І висадити не менше 1 000 дерев. Про реконструкцію “Хіміка” Сергій Моргунов зазначив наступне:

Ми планували виконати роботи в цьому році, але підрядник виявився недобросовісним, м’яко кажучи. Маємо з ним досить багато проблем в частині якості та термінів виконання робіт. Однак, ставимо собі за завдання завершити реконструкцію парку “Хімік” саме в 2022 році.

Читайте також: В якому стані перебуває парк “Хімік” після початку реконструкції. ФОТОРЕПОРТАЖ

Також заплановано облаштування 4 дитячих і спортивних майданчиків: на Коріатовичів, на Чехова, на Стельмаха і в Десні по вулиці Гагаріна. І капітально відремонтувати ще 15 прибудинкових територій.

Триватиме чистка Південного Бугу. Також планується розробити концепцію розвитку річки Дьогтянець. По Бугу заплановано розчистити 3,4 кілометра і, відповідно, завершити першу чергу чистки річки в межах Вінниці.

Планується закупити 10 електробусів та 8 зарядних станцій в рамках програми по Кіотському протоколу (70% – кошти держбюджету, а 30% – кошти громади). Зібрати 7 тролейбусів “VinLine”, з яких 2 – з автономним ходом.  Отримати першу партію швейцарських трамваїв Тram2000 в четвертому кварталі 2022 року.

Пріоритет 6. Пульсуюче місто

Цей пріоритет спрямований на, безпосередньо, розвиток туристичної сфери. Так, у Вінниці завершують реконструкцію приміщення на вул. Соборна,89, для туристичного хабу (нещодавно було завершено зовнішні роботи, і паркан по вулиці Соборній прибрали).

Серед туристичних новинок – започаткували проєкт “Camino Podolico” – Подільський шлях святого Якова. Вінниця взяла участь у міжнародному гастрономічному ярмарку “Foire de Dijon” (Франція), де Україна була представлена вперше.

Також у 2021 році завершили ІІ етап ремонтно-реставраційних робіт музею-садиби ім. М. Коцюбинського, виконали благоустрій Замкової гори. Провели архітектурний конкурс “Коцюбинський вдома” на кращу проектну пропозицію ревіталізації території музею-садиби ім. М. Коцюбинського із прилеглою площею, в якому перемогла ідейна розробка команди з Вінниці з акцентом на озелененні. Створили комунальний заклад “Музей Вінниці”, ідея якого з’явилась ще у 2017 році.

Концепція ревіталізації колишнього санаторію імені Коцюбинського та турхаб: плани на 2022 рік

За словами Сергія Моргунова, в 2022 році планується завершення розробки Стратегії розвитку культури громади та затвердження нової Маркетингової стратегії.

Заплановано розробити концепцію ревіталізації “Території SUN”, колишнього дитячого санаторію імені Коцюбинського. Цьогоріч там відбулася низка культурно-мистецьких проєктів. Відкриття туристичного хабу ж заплановано до Дня Європи. Також очікується проведення 2 гастрофестивалів.

Планується продовження реставрації “Житлового будинку залізничників”. Розробка проєктно-кошторисної документації реставрації “Садиби Львовича”, де розміщуватиметься майбутній “Музей Вінниці”, та реконструкції КЗ “Райдуга” в Центральному парку.

Також розроблятиметься ПКД благоустрою площі біля пам’ятника Коцюбинському і стартує реставрація “Особняка капітана Длуголецького”, де нині розміщується художня школа №2. До слова, останній будинок увійшов до проєкту “ДНК міста“.

Про нагороди

2021 рік, який добігає кінця, став для Вінниці “щедрим” на нагороди та відзнаки в рейтингах. Окрім того, що місто всьоме очолило рейтинг комфортності, ІТ-спеціалісти в своєму опитуванні оцінили Вінницю за комфорт пересування, безпеку і якість міського середовища. Відтак, місто опинилося в ТОП-3 за комфортністю для “айтішників”. Ще Вінниця очолила Рейтинг прозорості українських міст за 2020 рік, отримала найвищий рівень інвестиційної привабливості та посіла друге місце у рейтингу найкращих, за версією “Forbes”,  міст України для ведення бізнесу,

Фото – скріншоти з трансляції телеканалу “Віта” та сайту міської ради

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.