“Музей Вінниці” запрацює у січні 2022 року

11:07
Автор: Vежа
Become a Patron!

“Центр історії Вінниці” перетворюється на “Музей Вінниці”. Він запрацює у січні 2022 року, але для відвідувачів його відчинять протягом найближчих кількох років.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці “Центру історії Вінниці”.

Натомість КП “Центр історії Вінниці” існуватиме й надалі: вже з новою командою, новими функціями та перейшовши в управління Департаментом маркетингу міста і туризму. Повідомляється, що реорганізоване підприємство з назвою “Офіс туризму Вінниці” надаватиме послуги в майбутньому “Туристичному хабі” за адресою вул. Соборна, 89, а також координуватиме заходи, виставкові проєкти та атракції, включені до програм перебування туристів.

“Музей Вінниці”

Рішення «Про створення комунального закладу “Музей Вінниці” та затвердження його Статуту» ухвалили на сьогоднішній сесії Вінницької міської ради. У “Центрі історії Вінниці” кажуть, що воно цілком логічне і є наслідком років системної праці.

Ще з моменту заснування “Центру” в лютому 2017 року нашим пріоритетним завданням було створення “Музею Вінниці”. Одним з важливих етапів на шляху до виконання цього завдання став наш переїзд у садибу Львовича одну з будівель, де музей розташовуватиметься. За роки діяльності “Центру історії Вінниці” було накопичено виставковий, культурно-просвітницький, інформаційний та комунікативний досвід, сформовано основу для фондів майбутнього музею, налагоджено зв’язок з аудиторією і партнерами у місті, країні та за її межами, зазначають у “Центрі історії Вінниці”.

Відомо, що після завершення державної реєстрації та завершення всіх підготовчих моментів, заклад почне працювати у січні 2022 року. Але є важливий момент: музей, поки що, буде зачинений для відвідувачів.

Попереду ще дуже багато роботи, зокрема реставрація садиби Львовича, що включає розробку проєктно-кошторисної документації та безпосередньо реставраційні роботи. Окрім реставрації передбачається пристосування будівлі та, в перспективі, її двору під експозиційні потреби. На відкриття дверей музею для відвідувачів варто очікувати протягом найближчих кількох років, – пояснюють у “Центрі історії Вінниці”.

Там зазначили, що “Музей Вінниці” стане тією структурою, яка представлятиме місто у всіх його проявах: природному, історичному, культурному, економічному соціальному, політичному, урбаністичному тощо. Він стане простором комунікації всіх небайдужих до свого міста, майданчиком зустрічей з Вінницею, вінничанами та “вінницькістю”.

Виступ міського голови Вінниці Сергія Моргунова на сесії, щодо цього питання, з 32:50 хвилини:

Графіка – facebook.com/vinnytsia.history

Читайте також: Садиба Львовича, канцелярія Петлюри та обласний радіовузол: сто років історії вінницької будівлі

Читайте також: Садиба Львовича та “Шоколадний будинок”: Кабмін передав у власність Вінниці дві пам’ятки архітектури

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.