Повернути інтерес до збереження історичного середовища міста: у Вінниці презентували сайт проєкту «ДНК міста»

19:00
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вчора, 18 листопада, у Вінниці відбулася презентація сайту, на якому вінничани зможуть дізнатися більше про архітектурні пам’ятки міста, а також стати волонтером та додавати інформацію про пам’ятки.

Сайт проєкту “ДНК міста” презентувала вінницька громадська організація “U7 Urban Studio”, яка є ініціатором проєкту спільно з Департаментом архітектури і містобудування Вінницької міської ради. На базі організації створення робоча група, куди зокрема входять історики, урбаністи та архітектори.

Презентація розпочалася о 18:00 у хабі «Місто змістів».

 

Ініціатива «ДНК міста» покликана створити механізм, який допоможе врятувати архітектурні пам’ятки від знищення, зокрема під час ремонтних робіт. Ідеться про накопичення інформації, яка допоможе і вінничанам, і чиновникам налагодити комунікацію між собою у цій сфері.

Основа мета проєкту –  «повернути інтерес насамперед вінничан до проблеми збереження історичного середовища міста».

Як розповів Сергій Яківчук, урбаніст та член організації, сайт проєкту – dnkmista.vn.ua –  працює в тестовому режимі. Наразі там можна знайти інформацію про п’ять будинків Вінниці – на Оводова (32, 12), Артинова 39, Магістратська (66, 64).

Окрім цього, на сайті є розділи з блогами та новинами, що торкаються теми збереження архітектурних пам’яток. Кожен з вінничан може пропонувати додати інформацію про будинок, який потребує ремонту та є важливим для міста.

– Слово пам’ятка – воно багато зобов’язує багато чим, але по факту нічого не дає, – каже головний архітектор міста Євген Совінський. – А коли є цінність, проявлена людьми – тут уже з’являється як об’єкт культурної спадщини. Юридичного статусу в українському законодавстві немає, але, як на мене, мати статус в міському середовищі.

Євген Совінський, фото з архіву Veжі

До обговорення долучилися і жителі будинків на Соборній 76, що в середмісті. Вони розповідають, що намагалися отримати допомогу від міста, аби відреставрувати будинок, який хоч і не є архітектурною пам’яткою, але розташована в середмісті.

Окрім цього на зустрічі обговорили важливість збереження пам’яток як важливого культурного нашарування, без якого “не можна створити майбутнє”.

Слідкувати за розвитком проєкту можна на фейсбук сторінці  “U7” за ЦИМ посиланням. Список засновкників організації – Яківчук Сергій, Ящишина Таня, Данілов Станіслав, Мельник Віталій, Матюхов Олег, Перлов Віктор та Ігор Ососков.

 

 

 

Нагадаємо, минулого року у Вінниці демонтували старовинні двері з пам’ятки архітектури, у Вінницькому торговельно-економічному інституті. Згодом повідомили, що двері на реставрації,  але як потім стало відомо – двері віддали до Вінницького краєзнавчого музею.

Окрім цього минулоріч в середмісті було демонтоване на замінене на пластикове вікно з архітектурної пам’ятки, що на вулиці Оводова. Як пояснив житель квартири, вікно було в аварійному стані.

Також на Вінниччині віряни Московського патріархату демонтували старовинну козацьку церкву.

Читайте також: “Де Наш Код Міста”: у Вінниці розробляють проєкт про історичну забудову

Читайте також: In memoriam: хороші (та не дуже) спогади вінничан про готель “Південний Буг”

Читайте також: У Вінниці виділили 900 тисяч гривень на реставрацію будівлі майбутнього туристичного хабу

Читайте також: У Вінниці на реставрацію пам’ятки архітектури виділили понад 14 мільйонів

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.