В якому стані перебуває парк “Хімік” після початку реконструкції. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:02
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

У Вінниці триває реконструкція парку “Хімік” на Замості. Після близько пів року робіт на території парку вже оновили вхідну групу, почали відтворювати зовнішній паркан та прокладати алеї. Однак, до завершення робіт, вочевидь, ще далеко. 

Відтак, Veжа вирішила поцікавитись, наскільки “готовий” парк та чи довго очікувати завершення реконструкції.

На сьогодні вже минуло кілька тижнів, як огороджувальний паркан, який було зведено навколо парку наприкінці зими, демонтували. Таким чином, локація стала умовно доступною для перехожих. Наразі в парку проклали центральну алею та почали укладати основу для алей на решті території парку.

Також завезено матеріали для облаштування бордюрів. Однак, очевидно, навіть прокладену на сьогодні бруківку доведеться місцями переоблаштовувати. Зокрема, в окремих точках бруківка недостатньо закріплена і буквально хитається під ногами. Також оновлювати її доведеться між новими елементами парку, які, схоже, облаштовували вже після прокладання алеї.

 

 

Водночас, представниця комунального підприємства, дотичного до реконструкції парку, а також співавтор проєкту, який став переможцем тендеру, зазначають ‒ чимала частина робіт вже готові. Зокрема, на сьогодні завершено повністю підземні роботи та прокладено необхідні комунікації.

 ‒ В парку “Хімік” йдуть роботи. З тої інформації, якою я володію, половину робіт там вже зроблено. Зокрема, це реконструкція вхідної групи, її покриття, робота з парканом. Також завершено всі підземні роботи, зокрема, замінено мережі. Також облаштовано основи для доріжок, ‒ каже керівниця відділу урбаністики КП “Інститут розвитку міст” Вікторія Кравчук.

 

Схожу інформацію надав і співавтор проєкту реконструкції, Євген Чернат з Одеси, команда якого взяла участь у конкурсі на кращий проєкт та пройшла відбір серед інших 14 команд з усієї України.

Наразі там перекладено комунікації, виконано підготовчі роботи, зокрема, завезено необхідні матеріали, також почали облаштовувати плитку. Алея вже відсотків на 60 готова, реконструйовано вхідну групу, фасадну частину, паркан збудований. Наразі, мабуть, все. Такий процес, ‒ каже чоловік.

Також, за його словами, до початку реконструкції в парку місцеві хлопці збудували трампліни для велосипедів і просили їх зберегти. Однак, в ході робіт цього зробити не вдалося. Відтак, заплановано зустріч підрядників, авторів проєкту реконструкції та місцевих велоактивістів для обговорення можливого облаштування майданчику для велоактивностей. Таким чином, каже Євген Чернат, на території парку буде імпровізований велодром.

Що стосується інформації про терміни завершення робіт, то на сьогодні вона дещо розмита. Зокрема, й тому, що кінцеві терміни реконструкції неодноразово переносилися.

‒ Спочатку планувалося, що реконструкцію мають завершити в цьому році. Але це, здається, кілька разів переглядалося. Спочатку говорили про три черги реконструкції, потім про одну чергу. В кінці цього року чи на початку наступного роботи можуть бути завершені, сильно сподіваюся. Але я не можу називати конкретні дати, бо це реальний процес, і він такий, ‒ каже Вікторія Кравчук.

Також, за словами Євгена Черната, багато залежить від погодних умов. Договір же з підрядником укладено до наступного року.

‒ Наскільки я знаю, в підрядника договір до 2022 року. Є певна кількість робіт, які будуть завершальними. Багато чого залежить від погодних умов. Якщо вони будуть сприятливі, то ще багато чого буде виконано до зими. В протилежному випадку, думаю, це буде перенесено на весну, ‒ каже співавтор проєкту реконструкції.

Варто відзначити, що хоч до завершення робіт ще далеко, прогрес в роботах все ж помітний. Особливо, якщо порівнювати з тим, в якому стані парк перебував у березні цього року, коли на територію “Хіміка” тільки заїхала техніка для початку робіт.

Було

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теперішній стан

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зокрема, окрім оновлення вхідної групи та відтворення зовнішньої огорожі, перед входом до парку оновили асфальтне покриття. Також на території парку почали реконструювати фонтан та відновили альтанку. Водночас, звичайному перехожому на сьогодні достатньо важко прогулятися парком через те, що чимала частина території просто непридатна для цього: де-не-де трапляються насипи піску та будматеріалів, алеї ж поки ще перебувають в стані, який потребує доопрацювання.

Початкові плани

Минулоріч стало відомо, що на реконструкцію парку “Хімік” планувалося виділити майже 29 мільйонів гривень. Як йшлося в технічному завданні до тендерної пропозиції, загалом на території парку мали виконати чималий об’єм робіт, починаючи з демонтажу асфальту, бетонних конструкцій і видалення дерев до встановлення десятків лавок і вуличних стільців, урн.

Також планувалося встановити велопарковки, гойдалки, дитячі та спортивні тренажери, прокласти тротуари, висадити нові дерева, кущі, квіти та навіть виноград. Крім того, на території реконструйованого парку планували змонтувати нову огорожу, встановити альтанки та облаштувати сходи, встановити вуличну сцену та “лаву добросусідства”, облаштувати майданчик для вигулу собак, створити лава-фонтан, привести до ладу вхідну групу, змонтувати навіси, встановити вбиральню тощо. Детальніше про це ‒ за ЦИМ посиланням.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Згодом, наприкінці лютого цього року, територію парку огородили парканом у зв’язку з початком реконструкції. Наприкінці березня стало відомо про деталі початку реконструкції “Хіміка”. Стало відомо, що загальна площа капітального ремонту становила 2,4 гектара. Спершу реконструкцію парку оцінили у 30 160 610 гривень, але завдяки тендеру вартість робіт вдалось зменшити на понад 10 мільйонівдо 20 053 024 гривень. Детальніше про старт робіт можна прочитати ТУТ.

Фото – Зорини Гаджук, автора та Марини Сербінович з архіву Veжі