У Вінниці на місці Експоцентру планують створити “Business hub”

17:43
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці на місці Експоцентру на Соборній планують створити консультаційний центр для малого та середнього бізнесу – “Business hub”. Наразі шукають розробника необхідної документації для реконструкції будівлі.

Про це повідомляється в тендерному оголошенні на розробку проєктно-кошторисної документації для реконструкції будівлі та розповів Vежі Максим Мартьянов, директор Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради.

Про “Business hub”

– Ми хочемо створити комплексний хаб, де підприємець (початківець або діючий) може прийти і отримати максимум інформації та послуг, аби працювати ефективніше, – розповів Мартьянов. 

Для цього, як розповів чиновник, в межах “Business hub” планують створити, зокрема, офісні приміщення, коворкінги, зали для організації заходів тощо.

Передбачається, що у хабі працюватимуть:

– консультанти, які будуть консультувати підприємців щодо питань бухгалтерії, оподаткування, маркетингу, бізнес-планування та інших питань, які є необхідними для бізнесу;
– окремі адміністратори “Прозорого офісу”, надаючи цільові послуги, які потрібні бізнесу (наприклад, реєструватимуть бізнес тощо).

– Також можливо, в певні часи там будуть працівники міської ради, які також надаватимуть певні послуги, наприклад, працівники архітектури, земельних відносин тощо, – зазначив директор Департаменту.

Що попередньо може передбачати реконструкція?

Наразі приміщення за адресою Соборна, 68 орендує Вінницька торгово-промислова палата. Зокрема, в будівлі розташований Експоцентр, де регулярно відбувалися виставки, та кінотеатр імені М. Коцюбинського.

Однак, як розповів Мартьянов, вже наприкінці цього місяця строк оренди будівлі палатою спливає, і хоча представники Вінницької торгово-промислової палати попросили подовжити строк оренди на декілька місяців, в подальшому Експоцентру у цьому приміщенні вже не буде, а кінозала кінотеатру не використовуватиметься для кінопрокату.

Як зазначається в тендерній документації, загальна площа приміщень (за адресою Соборна, 68) до реконструкції складає 2675,3 м2. Серед іншого, розроблена ПКД повинна, зокрема, передбачати проектні рішення щодо підсилення фундаментів та несучих конструкцій.

Також за результатами технічного обстеження розробник повинен буде надати пропозиції щодо необхідності повної чи часткової заміни інженерних систем будівлі: водопостачання та каналізації, систем вентиляції та кондиціонування, систем тепло- та електропостачання; передбачити в разі потреби демонтаж існуючих перегородок, інженерних мереж.

Також, згідно з тендерною документацією, розробник має передбачити збереження функціонального призначення приміщень для розміщення кінотеатру, зокрема, кінозалу та операторської. Разом з тим, саме приміщення кінозали має стати більш універсальним – аби у ньому могли відбуватись конференції, презентації тощо. Для цього у зоні екрану проектні рішення мають передбачати розміщення подіуму (сцени).

Разом з тим, як повідомив Мартьянов, попередньо приміщення кінотеатру ім. Коцюбинського вже не використовуватиметься для кінопрокату та показу фільмів глядачам.

Натомість, у приміщенні операторської має бути передбачена зона для розміщення двох перекладачів.

Також розробник має передбачити збереження функціонального призначення приміщень для розміщення кафе, зокрема, кухні, власне кафе, коридорів та санвузла.

Також проектні рішення мають забезпечити збереження зовнішнього вигляду будівлі, однак передбачити заміну вікон будівлі.

Розробник проектно-кошторисної документації також, зокрема, повинен буде створити та погодити 3D-презентаційні матеріали інтер’єрних та екстер’єрних проектних рішень.

Загалом на розробку проєктно-кошторисної документації по об’єкту “Реконструкція нежитлової будівлі з прибудовою та надбудовою за адресою: м.Вінниця, вул.Соборна, 68” готові виділити 520 000 гривень. У разі успішної тендерної закупівлі, ПКД повинні будуть розробити до 1 березня 2022 року.

Строки реконструкції приміщення наразі невідомі та залежатимуть від проектно-кошторисної документації та наявності фінансування.

Фото з архіву

Читайте також: У вінницькому фізико-математичному ліцеї №17 облаштували “Екохаб”

Читайте також: У Вінниці виділили 900 тисяч гривень на реставрацію будівлі майбутнього туристичного хабу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.