У Вінниці розпочинають будівництво заводу компанії HEAD з виробництва зимового спортивного спорядження. ФОТОРЕПОРТАЖ

17:24
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Незабаром у Вінниці збудують один з найбільших заводів з виробництва спорядження для зимових видів спорту компанії HEAD. Введення його в експлуатацію очікується у 2023 році й виробництво створить понад 1000 робочих місць. 

Сьогодні, 12 травня, на території індустріального парку у Вінниці офіційно дали старт будівництву заводу від міжнародної компанії HEAD Group з виготовлення спорядження для зимових видів спорту. Майбутній завод буде розташовано по Немирівському шосе.

 

 

HEAD International Holding GmbH — австрійська корпорація, що виробляє спортивне спорядження для зимових видів спорту, тенісу, а також підводного плавання з аквалангом. Виробництво компанії розташоване в Австрії, Чехії, Болгарії, Китаї. Компанія присутня в 85 країнах світу. На заводі у Вінниці планують виробництво лиж, лижних черевиків, лижних кріплень тощо.

Активні роботи мають розпочатись вже наступного тижня і, як розповів архітектор Ігор Бокало, наразі погоджено план на підготовчі роботи, які триватимуть до кінця цього року. Додає, що «якщо все буде добре з фінансуванням, то за 2022 рік мали б цей завод звести».

– HEAD розглядає вінницький індустріальний парк, як платформу для можливості  перенесення багатьох своїх виробництв сюди. Перша черга — це заплановане зимове спортивне обладнання, але землі у них (у компанії HEAD — ред.) значно більше й вони хочуть та планують, щоб були можливості до подальшого розвитку. Чи це буде за 5-10 років поки що невідомо, але у них є такі плани. Тому зараз можна спланувати та вирівняти ту ділянку на перспективу. Друга черга будівництва означає саме планування та вирівнення цієї ділянки.

 

Ігор Бокало додав, що основна складність полягає у рельєфі території — перепад висоти на ділянці становить близько восьми метрів. Тому всі понад 40 тисяч квадратних метрів (а саме стільки території займатиме компанія HEAD) мали бути на одному рівні, без перепадів.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що пандемія завадила розпочати будівництво заводу раніше на рік. Однак власники готові у повному об’ємі фінансувати будівництво одного з найбільших у Європі заводів з виробництва спортивного обладнання для зимових видів спорту.

Окрім представників міської та обласної влади, участь у церемонії початку будівництва також взяли керівник проекту «HEAD Вінниця» Василь Гошовський, виконавчий директор Офісу із залучення та підтримки інвестицій «UkraineInvest» Сергій Цівкач, старший проектний менеджер Офісу реформ при Кабміні Артем Сачук, менеджерка з розвитку бізнесу торгового відділу Посольства Австрії в Україні Євгенія Угро, а також головний операційний директор компанії HEAD Group Геральд Скробанек, Надзвичайний та Повноважний посол України в Республіці Австрія Олександр Щерба. Звісно, зважаючи на карантинні обмеження, дехто із гостей приєднався до заходу онлайн та перебував на відеозв’язку.

 

 

 

Просто серед поля, де згодом має з’явитися завод, встановили сцену, а неподалік стояла важка техніка, яка безпосередньо братиме участь в процесі будівництва. Коментуючи початок будівництва, міський голова Сергій Моргунов зазначив, що це знакова подія не лише для територіальної громади та Вінницького регіону, а й для всієї країни.

 

 

– У зв’язку з пандемією та всіма викликами, які стосуються нашої економіки, ми сьогодні розпочинаємо будівництво одного з найбільших заводів міжнародної компанії Head в Європі. Це  результат спільної командної роботи, і на центральному рівні – дякую за ефективну роботу в цьому UkraineInvest, що компанія HEAD обрала Вінницький регіон. Також хочу особливо подякувати HEAD Group та Геральду Скробанеку за те, що зупинили свій вибір безпосередньо на Вінниці. У нас була довга історія взаємовідносин, підписали Меморандум ще у 2018 році, і ми виконуємо взяті на себе зобов’язання. Зокрема, в розвиток інфраструктури для індустріальних парків ми вклали близько 78 мільйонів гривень, щоб залучати та запрошувати потенційних інвесторів.

Як вже повідомляли раніше, обсяг інвестицій проекту будівництва заводу компанії HEAD очікується у розмірі близько 80 мільйонів євро.

Заплановано, що новий завод створить тисячу нових робочих місць. До речі, як зазначила керівниця Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України Ольга Могилецька, 60% робочих місць буде передбачено для жінок, а 40% для чоловіків.

Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов зазначив, що будівництво цього заводу сприятиме покращенню інвестиційного клімату не лише у нашому регіоні, але й в країні загалом. Також очільник обласної Ради В’ячеслав Соколовий додав, що нині в області вже працюють понад 500 підприємств з 50 країн світу.

– Ми вважаємо, що Україна має всі можливості для того, щоб стати потужним виробничим хабом в Європі, — зазначив виконавчий директор Офісу із залучення та підтримки інвестицій «UkraineInvest» Сергій Цівкач. — UkraineInvest зараз разом з колегами з уряду працює над концепцією промислової релокації для того, щоб показати світу, а особливо нашим партнерам з Європейського Союзу, Великобританії, США та інших країн, чому саме вони повинні розташувати підприємства в Україні. У доповнення до регуляторних змін, такий приклад, як HEAD і початок виробництва у Вінниці це є тими додатковими елементами та фактами, які ми будемо презентувати світу та залучати інвесторів в Україну.

 

 

– Ми маємо великий досвід у виготовлені зимового спорядження – понад 60 років на ринку, розповів головний операційний директор компанії HEAD Group Геральд Скробанек. — Варто зазначити, що ситуація з пандемією COVID-19 вразила багато підприємств в Європі. Серед них й ті, які пов’язані зі спортивним обладнанням. Говорячи про 2020 рік, було вражено понад 50% виробництв зимового спорядження. Попри це, ми сподіваємося на дуже швидке відновлення нашого бізнесу у майбутньому. Люди, які не могли кататися на лижах минулого сезону, зможуть це зробити з більшою потужністю у наступному сезоні. Тому ми очікуємо ріст знову і хочемо підкріпити це будівництвом заводу у Вінниці. Попри проблеми, пов’язані із COVID-19, ми не змінили своє прагнення та стратегічні напрямки. Ми продовжимо свої роботи (з будівництва заводу — ред.) вже наступного тижня і хочу подякувати за підтримку міській владі та всім, хто нам допомагає наразі.

 

Нагадаємо, що про наміри австрійської компанії збудувати завод у Вінниці стало відомо ще у 2018 році. Тоді, у травні, відбулось підписання Меморандуму про порозуміння між компанією HEAD та місцевими чиновниками. У вересні 2019 року було закладено символічну капсулу з нагоди майбутнього будівництва заводу, а у жовтні індустріальний парк «Вінтер Спорт» внесено до Реєстру індустріальних (промислових) парків України.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: У Вінниці заклали початок будівництва найбільшого у світі заводу з виробництва зимового спортивного спорядження. ФОТО

Читайте також: Компанія Head відкладає початок будівництва заводу у Вінниці на наступний рік

Читайте також: В будівництво заводу HEAD у Вінниці інвестують 80 мільйонів євро

Читайте також: Світовий виробник спортивного спорядження HEAD має намір створити підприємство у Вінниці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.