У Вінниці відновили роботи з очищення Південного Бугу

16:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Днями у Вінниці розпочали активну фазу очищення річки Південний Буг. Роботи проводять в районі “Вінницяоблводоканалу”, де працюють три земснаряди, екскаватор-амфібія та баржа.

На сайті Вінницької міської ради повідомили, що річку будуть очищати по руслу в напрямку школи-колегіуму №29, а згодом приступлять до робіт поблизу острова Кемпа.

– Очищення русла Південного Бугу в межах Вінниці – це один з ключових проєктів для вінницької громади, адже ріка є джерелом питної води для майже 400-тисячного міста. І вінницький муніципалітет – єдиний, хто в Україні взявся за такий масштабний, складний та дороговартісний проєкт. Він фінансується коштом міського бюджету і розрахований на декілька років. А стартував – у 2020-му, – йдеться у повідомленні.

У міській раді зазначили, що у цьому році масштабний проєкт з очистки річки стартував навесні й тривав до початку нересту, після чого зробили перерву до літа. Детальніше про це читайте ТУТ. Загалом повідомляється, що у рамках проєкту заплановано очистити Південний Буг від об’їзного мосту до Сабарівської ГЕС.

Повідомляється, що у 2020 році на Південному Бузі відпрацювали ділянку протяжністю понад 1 км (від об’їзного мосту у напрямку міста) і викачали близько ста тисяч кубометрів намулу. В результаті річка в деяких місцях поглибшала до 4-6 метрів, а течія стала більш інтенсивною.

– Наразі Вінниця – єдина громада, яка реалізує власними зусиллями такий масштабний проект оздоровлення головної водної артерії міста. Загалом, щоб очистити більше 13 км русла у межах Вінниці, знадобиться не менше 6-7 років. Також важливо проводити й інші комплексні рішення з модернізації інфраструктури водопостачання. Якісна і безпечна вода для вінничан є важливою ціллю у головному документі громади – Стратегії «Вінниця 3.0», – йдеться у повідомленні.

Фото – vmr.gov.ua

Читайте також: У Вінниці на Південний Буг вивели земснаряд та екскаватор-амфібію. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.