У Вінниці стартували роботи з реставрації “Житлового будинку залізничників”

11:19
Автор: Катерина Дядюк

У Вінниці стартували роботи з реставрації пам’ятки архітектури “Житловий будинок залізничників”. Почали з реставрації покрівлі будинку: вже замінили більше 250 м2 з улаштуванням металочерепиці.

Як повідомили на сайті Вінницької міської ради, мета реставрації – відновити красу фасаду зі збереженням автентичності пам’ятки архітектури. Зокрема там планують замінити покрівлю, відреставрувати фасад та цоколь, відновити балкони, замінити прогнилі вікна у під’їздах і змонтувати зливову систему водовідведення.

– Громада має берегти свою історичну спадщину та інтегрувати її у сучасний контекст розвитку міста. Так, відреставрований “Будинок залізничників” може підсилити ефект від реалізації проєкту “Вінницька миля”, мета якого – осучаснити проспект Коцюбинського і зробити його комфортним і привабливим для містян і туристів, – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Будинок №27 на вул. Замостянській цікавий не лише з погляду архітектури, але й історії. Раніше на цьому місці була церква, яку збудували у 1911 році за проєктом архітектора Григорія Артинова. У радянські часи – у 20-х роках – храм реконструювали у кінотеатр. Але під час Другої світової будівлю було пошкоджено, коли у неї влучила авіаційна бомба.

Новий житловий будинок на розі теперішніх Замостянської та Коцюбинського звели в 1946-1947 роках – в еклектичній стилістиці з деталями у дусі історизму. Тут виділяли житло працівникам залізниці. Тож будівлю так і назвали – “Будинок залізничників”. Сьогодні це пам’ятка архітектури місцевого значення і яскравий містобудівний акцент цієї території на Замості (джерело – vmr.gov.ua).

У міській раді повідомили, що розташований на розі вулиці Замостянська та проспекту Коцюбинського, цей будинок став одним з об’єктів муніципальної програми реставрації. Зазначимо, що на реставрацію цієї пам’ятки архітектури виділяли понад 14 мільйонів гривень, але на тендері перемогла пропозиція в 11 мільйонів.

Фото – vmr.gov.ua

Читайте також: У Вінниці виділили 900 тисяч гривень на реставрацію будівлі майбутнього туристичного хабу

Читайте також: У Вінницькій облраді планують спрямувати 27 мільйонів гривень на реставрацію головного корпусу Палацу Потоцьких в Тульчині

Читайте також: У Вінниці на місці Експоцентру планують створити “Business hub”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.