У Вінниці триває опитування містян щодо покращення простору вздовж малої річки Дьогтянець

10:39
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці триває опитування з приводу ідей покращення простору вздовж малої річки Дьогтянець, що тече неподалік парку Дружби народів. Опитування стосується містян, які є “сусідами” річки. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, задля цього фахівці КП «Інститут розвитку міст» розробили спеціальні анкети. Анкетування триватиме до 28 листопада. Думку вінничан будуть вивчати понад двадцять амбасадорів проєкту.

Мета проєкту «Малі річки Вінниці» – дослідити потенціал річок та струмків міста та стало інтегрувати їх у міський простір. Результати опитування допоможуть сформувати певні рекомендації структурним підрозділам та департаментам Вінницької міської ради щодо розвитку території поблизу малої річки Дьогтянець.

 

 

Річка Дьогтянець на мапі

– Важливо розуміти налаштування та ставлення мешканців, що проживають поблизу річки, до таких просторів. Потрібно підвищувати екологічну свідомість вінничан та перетворити ментальне сприйняття водойми на «цінний природний потенціал». Тому ми вирушаємо у чергове дослідження, але цього не разу не хащами і болотом, а дворами багатоповерхівок та вулицями приватного сектору, задля вивчення думки «сусідів» малої річки Дьогтянець», – каже координаторка проєкту, керівниця відділу інфраструктурних проєктів КП «Інститут розвитку міст» Янна Чайковська.

Як ідеться в повідомленні, влітку у Вінниці почалися активні дослідження інтеграції малих річок у міський простір. 1 серпня відбулась перша урбан-експедиція. Тоді понад два десятки учасників пройшлися маршрутом від озера Миру до парку Дружби народів та відкрили для себе по-новому малі річки Дьогтянець та Дьогтянчик.

На початку жовтня небайдужі до природи дослідники та дослідниці спустились до русла безіменного струмка, що у самому центрі міста (між вулицями Пирогова та Князів Коріатовичів), аби подискутувати про можливі перетворення простору. Саме під час попередніх експедицій вздовж русел малих річок побачили велику кількість сміття на берегах. Тож наприкінці жовтня вінничани долучилися до прибирання малої річки Дьогтянець.

Стежити за новинами проєкту можна за ЦИМ посиланням.

Фото – ВМР

Читайте також: Дьогтянчик і Скакунка: у Вінниці вирішували, як рятувати малі річки міста. ФОТО

Читайте також: “Толока на Дьогтянці”: як вінничани долучились до прибирання малої річки. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.