З першим запливом і матчем: у Вінниці відкрили оновлений спорткомплекс “Аква-Він” на Янгеля. ФОТОРЕПОРТАЖ

17:02
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Сьогодні, 7 грудня, після кількарічної реконструкції у Вінниці відкрили оновлений СКА на вулиці Янгеля, який тепер має назву “Аква-Він” та перебуває на балансі МДЮСШ №3. Реконструйований спорткомплекс вже працює, і тут вже відбулися перший баскетбольний матч, запливи та виступи художніх гімнасток і черлідерок. Поки що в оновленому СКА можуть займатися лише учні спортивних шкіл, однак з наступного року в закладі зможуть займатися і дорослі вінничани. 

Тож яким став спортивний комплекс після багаторічної бюрократичної “тяганини” та доволі тривалої реконструкції ‒ в репортажі VeжА.

 

 

 

 

 

Історія питання та відкриття

Як відомо, спорткомплекс на Янгеля був збудований в 1972 році, і з 2006 року приміщення басейну не функціонувало та перебувало в аварійному стані. Тоді, в “нульових”, будівля ще була на балансі квартирно-експлуатаційного відділу ПС ЗСУ. І лише у 2014 році, після відповідного рішення Кабміну, Вінниця змогла отримати на баланс міста цю будівлю.

Як під час відкриття оновленого СКА розповів експрем’єр-міністр України та ексмер Вінниці Володимир Гройсман, тривалий час місту доводилося “боротися, аби спорткомплекс не було продано”.

Хтось хотів довести його до руйнації, і хтось на нього “поклав око”. І ми років 5-6 боролися за те, аби військовим не дати його продати, а потім ‒ щоб вони передали його місту, ‒ зазначає політик.

Водночас, згадуючи тривалі бюрократичні нюанси та старт роботи, Володимир Гройсман згадав про важливість завершення реформи децентралізації в країні. Адже саме завдяки їй місцевій владі в регіонах, зокрема, простіше буде реалізовувати подібні проєкти.

Треба всю виконавчу владу передати у виконкоми обласних рад, які ми з вами обираємо в регіоні. Щоб так розвивалася сьогодні вся країна, як розвивається Вінниця, треба передавати людям владу. Для цього нам треба змінити політичний ландшафт країни. Децентралізація має бути всеохоплюючою. Ми за 3 роки мого Уряду здали реконструйованих, відремонтованих і побудованих 12 тисяч об’єктів, які були реалізовані в рамках децентралізації. Дуже добре, що багато програм не зупинено зараз. Вони перейменовані, але продовжуються і розширюються. Але я наголошую на тому, що завершення децентралізації ‒ це: автоматичний розподіл фінансових ресурсів, закріплення особливо за малими громадами 75% податку на доходи фізичних осіб. Чого не було зараз зроблено, і я вважаю, що це величезна помилка діючої влади. І її треба виправляти. Прийде час, і ми це виправимо,  ‒ розповів Володимир Гройсман.

Міський голова Сергій Моргунов, своєю чергою, детальніше розповів про безпосередні роботи, які довелося виконати в рамках реконструкції спорткомплексу.

‒ Зовні, коли дивишся, стіни ніби стоять. А варто було почати їх розбирати, як виявилось, що і розчину між кладками вже немає, фундамент завалюється, треба “стягувати” відповідні конструктивні елементи, міняти плити, перекриття на даху, утеплювати його. Що стосується благоустрою, то я вважаю, що ми повинні в різних місцях нашого міста створювати гарні локації для того, щоб якомога більше вінничан могли займатися фізкультурою та спортом. Це з одного боку, а з іншого ‒ щоб і можливо було відпочити. Мамам з візочками, людям похилого віку. Тому було ухвалено рішення щодо створення такого майданчику для відпочинку, ‒ додав Сергій Моргунов.

За словами ж голови ОДА Сергія Борзова, невдовзі 25-метровий басейн буде відкритий також і в Могилеві-Подільському, аби спортивні змагання відбувалися не лише у Вінниці, а й в окремих куточках регіону. Його ж дружина, народна депутатка Ірина Борзова, зазначила, що наступного року в Україні планується старт проєкту щодо будівництва 16 льодових арен. За її словами, Вінниця може стати одним з міст, яке може претендувати на участь в цьому проєкті.

 

 

Варто зазначити, що наразі у Вінниці є свій “Льодовий клуб”, розміщений в Центральному парку. Наприкінці серпня під час сесії депутати міськради ухвалили рішення щодо викупу будівлі клубу у власність міста. Детальніше про це читайте ТУТ.

Результати та витрати

Загалом, на реконструкцію СКА на Янгеля, 48, було витрачено майже 84 мільйони гривень, з них з місцевого бюджету було виділено 61,13 мільйона (до цієї суми увійшли: проєктування, роботи, технагляд, техумови тощо). Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетом у 2019 році склала 8,2 мільйона гривень. Цьогоріч також було виділено 12,43 мільйона гривень з коштів ДФРР. Окрім того, у 2021 році з міського бюджету були придбані матеріали та обладнання для спорткомплексу на суму у 2,2 мільйона гривень. Загалом, три чверті коштів на фінансування проєкту було виділено з міського бюджету.

Загалом, оновлений мультиспортивний центр призначений для проведення тренувань, а також змагань та заходів загальноміського, регіонального та всеукраїнського рівнів.

В оновленому спорткомплексі, окрім адміністративних та допоміжних приміщень, облаштовано:

– 25-метровий басейн на 6 доріжок (під час проєктування вирішили залишити стару форму чаші басейну, однак її укріпили за спеціальною технологією). Окрім того, було також реконструйовано дві триметрові та одну метрову вишки для стрибків у воду. Наразі вони – єдині у Вінниці, які забезпечать тренування зі стрибків у воду;

 

 

– Зал для ігрових видів спорту для занять волейболом, баскетболом, футзалом та гандболом;

– Зал сухого плавання;

– Зал для єдиноборств;

– Атлетичний зал;

– Кімнати для тренерів;

– Фудкорт.

В спорткомплексі також встановили електронні табло для всіх видів спорту, одне з яких – і в басейні.

Для маломобільних груп населення встановлено пандуси, вертикальний підіймач на 1 поверсі, ліфт, механічний підйомник для спуску у басейн. Кімнати гігієни також облаштовано за принципом інклюзивності.

 

 

 

 

 

 

Як відомо, “Аква-Він” було передано на баланс МДЮСШ №3, яка, власне, і спеціалізується на розвитку таких ігрових видів спорту, як: волейбол, гандбол та велоспорт. З грудня відкрито і відділення плавання. Наразі в закладі працює 13 тренерів-викладачів, а навчається 329 вихованців. До того ж, на момент відкриття оновленого СКА було введено додатково 14 ставок для тренерів та працівників закладу. Зазначається, що займатися в оновленому басейні та залах школярі та студенти віком до 23 років можуть безкоштовно. 

В грудні на базі закладу можуть займатися лише вихованці спортивних шкіл, однак орієнтовно з січня заклад зможе запрацювати повноцінно і почати приймати дорослих відвідувачів. Зазначається, що для пільгових категорій населення будуть передбачені пільги.

Так, в оновленому басейні зможуть займатися до 300 осіб на добу, в гімнастичному залі – до 100 відвідувачів на добу, атлетичному – до 130 людей на добу, залі сухого плавання на другому поверсі – до 100 осіб на добу, в ігровому залі – до 120 осіб на добу.

Загалом під час робіт було утеплено та оздоблено фасад, замінено існуючої покрівлі з утепленням, підсилено несучі стіни, колони, стіни та днища чаші басейну. Окрім того, було замінено дверні блоки, металів вітражі замінили на алюмінієві вікна.  Окрім іншого, балкон для глядачів басейну розрахований на 100 місць, а балкон для глядачів ігрового залу – на 150 місць.  Це не рахуючи облаштованих гардеробів, вестибюлів, душових, санвузлів, лабораторії тощо. Також було замінено мережі опалення, електропостачання, теплопостачання тощо.

Також навколо спорткомплексу облаштували автостоянку, велопарковку та зону відпочинку з лавками та освітленням.

Нагадаємо, реконструкція СКА на Янгеля триває з 2018 року, однак інформація про оновлення закладу з’явилася ще раніше. Так, в жовтні 2017 року у відповідь на петицію вінничанки щодо оновлення СКА в міській раді відповіли, що працюють над проєктно-кошторисною документацією. Хоча, варто зазначити, що перші намагання реконструювати комплекс були ще в 2015 році. Тоді планувалося, що його відремонтує польська компанія “Eurosolid”. Втім, після оформлення відповідних документів роботи так і не розпочались через раптову відмову інвесторів.

В червні 2018 року стало відомо, що на ремонт даху СКА місто виділяє 4 мільйони гривень. Згодом в місті також оголосили тендер на 45 мільйонів гривень для комплексної реконструкції будівлі, але за кілька місяців у результаті торгів ця сума зменшилась до 35 мільйонів. І от, восени 2018 року роботи розпочалися.

В березні 2019 року було опубліковано візуалізацію оновленого спорткомплексу.

В липні 2019-го чи не вперше показали, як триває реконструкція. Згодом, у місті фактично звітували по мірі виконання певного обсягу робіт. В 2020 році стало відомо, що оновлений СКА отримає назву “Аква-Він” та перейде на баланс Дитячо-юнацької спортивної школи №3. В листопаді ж цього року стало відомо, що реконструкція завершена.

Фото – Зорини Гаджук та з архіву

Читайте також: Мер Вінниці показав, як триває реконструкція СКА на Янгеля. ФОТО

Читайте також: У Вінниці реконструкцію СКА на Янгеля завершили на 70%

Читайте також: Випробування басейну та впорядкування території: як триває реконструкція СКА на Янгеля. ФОТО

Читайте також: Готовий на понад 90%: у Вінниці показали, як триває реконструкція СКА “Аква-Він”. ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.