Про лікарні, вакцинацію та аеропорт: головне з брифінгу Міністра охорони здоров’я та представника Офісу Президента у Вінниці. ФОТО

17:00
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 2 листопада, до Вінниці з робочим візитом прибули Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко. 

Спершу вони відвідали низку об’єктів у Вінниці, зокрема, вінницький аеропорт, новий корпус лікарні швидкої допомоги та центр вакцинації в адмінбудівлі “Книжка”. За тим на останній локації відбувся їхній спільний з головою Вінницької ОДА Сергієм Борзовим брифінг. У цьому матеріалі – найголовніше з брифінгу.

Про “повільні темпи будівництва” “аеропорту “Вінниця”

За словами Кирила Тимошенка, після візиту “вони” (очевидно, представники центральної влади – авт.) залишились незадоволеними темпами будівництва першої черги злітно-посадкової смуги, яке мало бути завершене до кінця 2022 року.

– Тому з очільником області та Міністерством інфраструктури наступного тижня будемо розбиратись, як можна прискорити роботи, для того, щоб вже з середини наступного року Вінниця отримала нову злітно-посадкову смугу. 

Також міська влада має реконструювати термінал, тож ми теж попросили (їх) прискоритись, – зазначив Тимошенко.

На уточнююче питання журналістів, як саме планується пришвидшити терміни, Тимошенко відповів, що “на прикладі інших аеропортів ми розуміємо, що ці роботи можна зробити за пів року або вісім місяців максимум”.

Варто зазначити, що тривалий час в місті очікували на державне фінансування, яке б дозволило розпочати роботи з реконструкції аеропорту. Так, 300 мільйонів гривень на реконструкцію було виділено ще в 2019 році. Однак, в травні минулого року стало відомо, що старт реконструкції відкладається через відсутність державного фінансування.

До того ж, уже в серпні 2020 року стало відомо, що Уряд виключив вінницьке летовище з переліку аеропортів, які планувалося профінансувати з боку держави, хоч в програмі розвитку аеропортів “Аеропорт Вінниця” лишився.

Згодом, в державному бюджеті на 2021 рік, кошти на реконструкцію вінницького аеропорту таки передбачили. В сумі 604 мільйони гривень. Під час приїзду тодішнього спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова стало відомо, що першу чергу реконструкції аеропорту заплановано реалізувати до кінця 2022 року.

В квітні цього року Вінницька міська рада виділила понад 800 тисяч гривень з бюджету громади на проходження експертизи проєктно-кошторисної документації реконструкції аеровокзалу

В червні міський голова Сергій Моргунов зазначав, що в місті готові розпочати модернізацію аеропорту, однак очікують на державне фінансування. Тоді ж з’явилася інформація, що у Вінниці планують залучити додатковий ресурс на реконструкцію.

В серпні депутати міської ради підтримали рішення про запозичення 300 мільйонів гривень кредиту для модернізації аеропорту. З них 30 мільйонів планувалося використати вже для початку робіт цьогоріч. 

Згодом стало відомо, що державний “Укрексімбанк” надає 300 мільйонів кредиту на реконструкцію будівлі вінницького аеровокзалу.

На початку жовтня у вінницькому аеропорту вже почали виконувати будівельні роботи в межах масштабної реконструкції летовища. Детальніше про це читайте та дивіться ТУТ. Тоді ж стало відомо, що місто зрештою отримало перші 135 мільйонів державного фінансування з передбачених 604 мільйонів.

Про модернізацію лікарень

Віктор Ляшко: …На 2022 рік запланована модернізація великої кількості лікарень. Зокрема, по всій країні буде модернізовано щонайменше 48 лікарень. Це в кожному регіоні одна обласна клінічна лікарня та одна обласна дитяча лікарня повністю змінять свою візію.

Це або (нове – авт.) будівництво, або реконструкція, або технічне переоснащення. І повністю буде змінена їхня матеріально-технічна база, в тому числі й з обладнання.

Додатково ми зібрали потреби по всіх лікарнях, які є в країні, що з дороговартісного великогабаритного обладнання потребують ці лікарні і коли вони готові будуть його прийняти, – зазначив Ляшко та додав, що сформований план постачання такого обладнання реалізовуватимуть при співфінансуванні з місцевими бюджетами.

Йдеться про ангіографи, комп’ютерні томографи, МРТ тощо.

Про фактичні та заплановані темпи вакцинації

За словами Кирила Тимошенка, є конкретні завдання щодо кількості вакцинації, які були поставлені на засіданні РНБО. Так, загалом в Україні мають вакцинувати 350 000 людей на добу, близько двох мільйонів на тиждень (2,45 мільйона людей).

Наразі до таких поступово наближаються – минулого тижня максимальний показник становив 317 тисяч щеплень на добу.

– У Вінниці (очевидно, тут малась на увазі Вінницька область – авт.) в день повинно робитись 14 000 вакцинацій. На жаль, вчора було зроблено лише 8000 щеплень. Але очільник області запевнив мене і Міністра охорони здоров’я, що зроблять все, щоб прискоритись, і я сподіваюсь, що ми це побачимо вже цього тижня, – зазначив Тимошенко.

Як згодом додав Віктор Ляшко в контексті епідемічних зон, “вакцина в країні є, тож якби вакцинувались 70% дорослого населення, в принципі, ми готові були б відмовитись від карантинних обмежень”.

У відповідь на питання щодо можливості щеплення третьою та наступними дозами вакцини в Україні, Віктор Ляшко вказав, що спочатку має відбутись вакцинація щонайменше 50% дорослого населення. А тему вакцинації трьома+ дозами підійматимуть вже після досягнення цієї мети.

– …Система екстреної медичної допомоги вже кілька тижнів працює на показниках 50 тисяч і більше звернень. Цього тижня кількість звернень впала до 46 тисяч. В доковідний період таких дзвінків на “103” було 28-30 тисяч. …І, коли хтось починає говорити, що ми порушуємо чиєсь право, надаючи рекомендації вакцинуватись і вводячи обов’язкову вакцинацію для певних професій, то я завжди кажу порівняти, чиє право є важливішим.

Конституція кожному гарантує право на життя та медичну допомогу. В нас щошість хвилини в людини трапляється інсульт, і коли хтось не вакцинується і викликає “швидку допомогу” через коронавірус, то він може забрати в когось право приїзду “швидкої” на інсульт, – зазначив Ляшко.

Зі слів міністра, за вересень-жовтень вакцинація в Україні врятувала щонайменше 3500 життів. Як повідомлялось раніше, за тиждень в Україні зробили 1 мільйон 740 тисяч щеплень від коронавірусу. Наслідком вакцинації стало те, що шостий день поспіль рівень госпіталізацій перебуває на плато після понад тримісячного росту.

Нагадаємо, за рік коронавірус став третьою за кількістю причиною смерті у Вінницькій області, обігнавши, зокрема, зовнішні причини смерті, хвороби органів дихання, травлення. Так, протягом січня-серпня 2021 року в області від ідентифікованого COVID-19 померли 1325 людей.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: За рік коронавірус став третьою серед найчастіших причин смерті на Вінниччині

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.