Щоб як у столиці: вінничанин пропонує привести до ладу вивіски на будинках. ПЕТИЦІЯ

12:07
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 15 Червня 2018, в 15:32

Вінничанин пропонує міській владі привести до ладу рекламні вивіски, які розміщують на будинках. 

Свою петицію Роман Яков зареєстрував сьогодні, 31 травня. Він пропонує взяти приклад з Києва та заборонити використовувати у Вінниці вивіски, які перекривають архітектуру будинків. На думку автора ініціативи, це дасть змогу насолоджуватись містом, а не рекламами.

Для прикладу, у Києві затвердили Порядок розміщення вивісок у Києві. Серед іншого зазначено, що вивіски повинні встановлюватися паралельно фасаду будинку без втручання у несучі конструкції у місцях, які б не створювали перешкоди для експлуатації споруд, на яких вони розташовуються, вільного пересування пішоходів та транспортних засобів. Вивіски також рекомендується здійснювати з врахуванням архітектурного вирішення, стилістичних особливостей, декоративних елементів та колористики фасаду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реклама по-вінницьки: хто в ній винен і що з нею робити?

А ось розміщення вивісок не допускається:

  • на фасаді вище першого поверху будинку, будівлі або споруди.
  • із закриттям огорож балконів, архітектурного та скульптурного декору фасадів, цінної пластики та ліпнини. Не допускається розміщувати вивіски на балконах, закривати решітки, перила, балюстради, підтримуючі консолі.
  • із закриттям табличок з назвами вулиць, номерами будинків, охоронних знаків будівель – пам’яток архітектури, табличок з позначенням місця знаходження елементів мереж інженерних комунікацій (пожежних гідрантів та ін.), інших табличок з соціально необхідною інформацією.
  • у вигляді світлових табло та моніторів, рухомих стрічок (рядку, що біжить), вивісок з динамічною (пульсуючою) підсвіткою в межах Зони обмеженого використання вивісок у місті Києві.
  • на будинках, будівлях, спорудах, не введених в експлуатацію, об’єктах незавершеного будівництва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аморальна та протизаконна: результати моніторингу реклами на Вінниччині

Детальніше із столичним порядком можна ознайомитися ТУТ.

Щодо петиції, то станом на 11:40 її підтримав лише один вінничанин. Для розгляду міською владою необхідно зібрати щонайменше 350 підписів. До кінця збору підписів зилишилось ще 13 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реклама на Соборній: вінницьким підприємцям влаштують освітній семінар

Зауважимо, що це вже не перша петиція, якою вінничани намагаються привести до ладу ситуацію із рекламою у місті та звернути увагу міської влади на таку проблему. Зокрема, нещодавно вмешканці міста пропонували заборонити у місті біл-борди. Щоправда, у відповіді на цю ініціативу громадян міська влада відповіла, що така реклама у місті відповідає усім нормам.