Відповідають нормам: міськрада відповіла на петицію про заборону біл-бордів у Вінниці

13:30
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

Наприкінці квітня у Вінниці було зареєстровано петицію, в якій місцевий мешканець просив демонтувати всі існуючі у місті білборди, розмір яких складає 6х3 метри, та заборонити встановлювати у межах міста нові.

Автор звернення до міської ради, вінницький архітектор Віталій Плясовиця, аргументував таку необхідність тим, що білборди є вкрай небезпечними для учасників дорожнього руху – в першу чергу ті, що встановлені із порушеннями та загороджують видимість пішохідних переходів, перехресть та світлофорів, відволікають водіїв.

Окремо вінничанин звернув увагу на те, що міські білборди часто великі створюють «візуальне забруднення» й зазначив, що у Вінниці варто встановлювати тільки невеликі та охайні сіті-лайти.

Втім, у відповіді на петицію від 15 травня зазначено, що нині виконавчий комітет вважає демонтаж білбордів та їх заборону – «не доцільними» й відтак – очікувати, що у Вінниці зникнуть білборди – не варто.

Зокрема таке рішення пояснюється тим, що Виконавчим комітетом Вінницької міської ради рішенням раніше було затверджено «Порядок розміщення зовнішньої реклами в місті Вінниці».

Порядок розроблений відповідно до Законів України й саме він регламентує процедури надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами та процедуру їх переоформлення, зміни й анулювання.

Також зазначено, що розміщення зокрема білбордів та сіті-лайтів – здійснюється відповідно до схем комплексного розміщення зовнішньої реклами, які були розроблені та затвердженні виконкомом відповідно до ст.16 Закону України «Про рекламу».

Відтак, з відповіді виконкому випливає, що згідно діючим нормам – головне, щоб встановлений білборд відповідав цим нормам та на нього були усі потрібні дозвільні документи.

Окрім того, як зазначено у відповіді – «у розпорядженні Вінницької міської ради відсутні площини зовнішньої реклами». Відтак білборди та сіті-лайти міська рада також використовує для соціальної реклами та промоції культурних заходів і подій.

«На підставі вище викладеного Виконавчий комітет Вінницької міської ради вбачає недоцільним проведення демонтажу та повну заборону розміщення біл-бордів розміром 6х3 м в межах міста. Дякуємо Вам за активну громадську позицію» – написано у відповіді на петицію.

Читайте також: Реклама на Соборній: вінницьким підприємцям влаштують освітній семінар

Аморальна та протизаконна: результати моніторингу реклами на Вінниччині

Реклама по-вінницьки: хто в ній винен і що з нею робити?