Загроза ампутації: директор “Центру історії Вінниці” просить допомогти у лікуванні свого дідуся

14:44
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Директор “Центру історії Вінниці” Олександр Федоришен просить допомогти зібрати кошти на лікування свого дідуся. У червні на літнього чоловіка наїхала вантажівка, й він досі перебуває в лікарні, ризикуючи втратити ногу та зір. 

ДТП, про яку йдеться, сталася 25 червня на тротуарі  біля будинку по проспекту Космонавтів. Тоді на 77-річного ветерана пожежної охорони Миколу Харченка заднім ходом наїхала вантажівка “Volkswagen Crafter”.

Олександр Федоришен повідомив, що його дідусь досі перебуває на стаціонарному лікуванні у відділенні політравми Вінницької лікарні швидкої медичної допомоги. З його слів, окрім численних синців, забоїв рук і грудної клітки, найбільше ушкоджені ноги: складний перелом гомілкової кістки на лівій нозі та відкрита рана (розміром з чоловічу долоню) – на правій.

– Окрім поважного віку, процес одужання ускладнений цукровим діабетом – “сувеніром” Миколи Максимовича з часу перебування на ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Через високий рівень цукру та інтенсивне медикаментозне лікування минулого тижня у нього суттєво погіршився зір. Рана на нозі дуже погано гоїться та містить некротичні тканини. Також суттєво шкодить здоров’ю літньої людини щоденний систематичний прийом знеболювального. Микола Максимович втратив можливість самостійно пересуватись: при найкращих прогнозах ходити на милицях він зможе наприкінці цього року, – записав Олександр Федоришен.

Відомо, що орієнтовна сума лікування Миколи Харченка становить близько 130 тисяч гривень (за попередніми підрахунками). У найближчій перспективі на нього чекає:

– операція по пересадці шкіри (попередня оцінка: 1 500 у.о.) та подальший порятунок ноги від ампутації;
– реабілітація перелому гомілкової кістки (найкращий варіант у Вінниці – медичний центр “Spinex”, де сума стаціонарного перебування починається від 1 550 грн за добу) та можливе оперативне втручання;
– спроба хоча б часткового відновлення зору.

Людина, яка є винуватцем лиха, намагалась допомогти фінансово з умовою “не доводити все до суду”. Коли я пояснив, що запропонованої суми не вистачить для лікування і реабілітації діда, водій висловив бажання зібрану суму “витратити на адвоката…, – написав Олександр Федоришен, Мушу відверто визнати, що сімейні резерви для якісного лікування та реабілітації мого діда вичерпані. Ніколи не думав, що справа дійде до збору коштів, але “маємо те, що маємо”. Буду вдячний за будь-яку фінансову допомогу. Гарантую, що відзвітуюсь за кожну копійку.

 

Номер карки ПриватБанку: 5168 7554 2786 1840 (Федоришен Олександр Юрійович)

Фото – facebook.com/oleksandr.fedoryshen

Читайте також: У Вінниці збиратимуть кошти для хлопчика, який потребує пересадки кісткового мозку

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.