Виставка-реквієм, презентація книги та документальний фільм: у Вінниці відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору

13:23
Become a Patron!

У Вінниці задля вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років влаштують тематичні заходи. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, події відбудуться в онлайн-форматі.

Сьогодні у бібліотеці-філії № 12 на вечорі-реквіємі «Скорботна пам’ять поколінь» о 16:00. Впродовж дня у Центральній бібліотеці для дітей та юнацтва проводитимуть презентацію виставки-реквієму «Голгофа голодних страждань».

Також о 18:00 відкриється проєкт «МАРІЯ» канадської художниці українського походження Лесі Марущак. Проєкт є мобільним меморіальним простором, що увічнює пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та присвячений його 90-м роковинам. Деталі про проєкт читайте ТУТ.

Вже завтра, 25 листопада, о 17:00 відбудеться презентація нової книги під назвою «Голодомор 1932-1933 рр. на Вінниччині: Скрижалі пам’яті». В основі книги – документальні матеріали та сучасні дослідження, а також спогади очевидців. Вона розкриває передумови, перебіг і наслідки великого Голодомору, пережитого мешканцями Вінниччини у 1932-1933 роках. Деталі – ТУТ.

Крім цього, у суботу, 26 листопада, в кінотеатрі «Родина» о 9:00 демонструватиметься документальний фільм «ГОЛОД – 33». А о 12:00 Вінницька централізована клубна система (ВЦКС) мікрорайону Пирогово (спільно з бібліотекою-філією №18), організовує флешмоб створення картини з дитячих малюнків в знак вшанування пам’яті жертв голодоморів «Ніколи назавжди…».

Також о 12:00 ВЦКС населеного пункту Гавришівка проводитиме тематичний онлайн-захід – «Жнива скорботи», який можна буде переглянути за ЦИМ посиланням.

А у ВЦКС Малі Крушлинці – відеопрезентація «Запали свічку пам’яті», яку можна буде переглянути ТУТ. ВЦКС Стадниця о 15:00 транслюватиме вечір-реквієм «Лиш пам’ять спомин береже». ВЦКС Вінницькі Хутори о 17:00 проводитимуть акцію «Запали свічку» до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. А у ВЦКС Щітки у цей час буде вечір пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років – «Лиха коса Голодомору».

Водночас Міський Палац мистецтв впродовж дня транслюватиме на своїй сторінці у фейсбук усний онлайн-журнал «Голодомор – біль всієї України» до роковин Голодомору в Україні. Центральна міська бібліотека ім. І. Бевза теж впродовж дня проводитиме Всеукраїнську акцію «Запали свічку пам’яті» на знак вшанування жертв голодоморів в Україні.

День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам голодоморів. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Зазначено, що внаслідок Голодомору і масових штучних голодів Україна втратила мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.

Фото – hromadske.radio

Читайте також: У Вінниці відбудеться презентація книги Арсена Зінченка «Голодомор 1932-1933 рр. на Вінниччині: Скрижалі пам’яті»

Читайте також: Проєкт «МАРІЯ»: у Вінниці відкриється виставка про Голодомор 1932–1933 років в Україні

Читайте також: “Забрали батька, бо нема, що вже забирати”: спогади свідка Голодомору з Поділля Надії Корольової. ВІДЕО

Читайте також: “Така голодна була, що вже нічого не боялася”: Ксенія Катічева про розкуркулення і Голодомор на Вінниччині

Читайте також: “Найвище блаженство в житті – їсти кусок хліба”: Голодомор на Вінниччині в спогадах очевидців

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.