У Вінниці відбудеться презентація книги Арсена Зінченка «Голодомор 1932-1933 рр. на Вінниччині: Скрижалі пам’яті»

22:21
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Цієї п’ятниці у Вінниці відбудеться презентація нової книги наукового співробітника “Музею Вінниці”, доктора історичних наук Арсена Зінченка під назвою «Голодомор 1932-1933 рр. на Вінниччині: Скрижалі пам’яті». Книга написана на основі спогадів очевидців, документальних матеріалів та сучасних досліджень та розкриває передумови, перебіг і наслідки Голодомору, пережитого мешканцями Вінниччини у 1932-1933 роках.

Як ідеться на фейсбук-сторінці “Музею Вінниці”, подія організовується спільно з Вінницьким обласним молодіжним центром “Квадрат”.

– Голодомор-геноцид 1932–1933 рр. – страшна й важка сторінка в історії українців. Непоправна втрата мільйонів життів… Мусимо знати якомога більше не тільки про їхнє страдництво, а й про те, що тисячі й тисячі їх виступили проти московського окупанта, проти його грабіжницьких хлібозаготівель, проти насаджування колгоспів, проти розкуркулювання й насильницького вивезення українських селян на чужину, проти руйнування церков і глуму над вірою, боролися зі зброєю в руках, згадуючи свободу й вільну Україну, яку вони втратили. Саме за це сталінський режим і виморював їх голодом. Вони боролися за нас з вами, – зазначає сам автор.

Презентація відбудеться цієї п’ятниці, 25 листопада, о 17:00 у молодіжному центрі «Квадрат» за адресою: вулиця Театральна, 15.

Вхід – вільний. Під час заходу буде можливість придбати й саму книгу.

Фото – Музей Вінниці