Єдина церква, зухвала поліція, вода, велосипеди та Раїса: вінничани підбили підсумки 2018 року

19:22
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

365 днів вже минулого року були для Вінниці дуже насиченими, вражаючими та шокуючими, успішними та не дуже, але точно – багатообіцяючими. 

Наприкінці 2018-го ми запропонували нашим читачам обрати головні події, перемоги, скандали, проекти та враження, а ще – головних людей, з якими асоціювався минулий рік для Вінниці. Загалом ми запропонували 10 номінацій, в яких змагалися 65 претендентів та які разом зібрали тисячі голосів від читачів Vежі. А сьогодні, як і обіцяли, підіб’ємо підсумки опитування.

Хто набрав найбільше голосів у своїх номінаціях – читайте нижче:

 

ПОДІЯ РОКУ

Тож у номінації “Подія року” майже половину голосів отримала тема “Перехід громад Вінниччини з російської церкви в Православну церкву України“: за це як за головну подію року проголосувало 44% тих, хто взяв участь в голосуванні.

Друге місце з результатом в 34% отримала подія, коли Вінницю вчетверте було визнано найкомфортнішим містом в Україні.  А на третьому розташувалося оголошення на Вінниччині воєнного стану – 13% 

 

ЛЮДИНА РОКУ

 

Удвічі більше було претендентів у номінації “Людина року”: аж сім чоловіків та жінок і навіть одна пара. Проте Людиною року третина опитаних вінничани визнали Раїсу Панасюк, яка померла саме у 2018-му.

 

Другу сходинку отримала юна, але вже дуже яскрава зірочка Даріна Красновецька: вінничанка, яка минулоріч гідно представила Україну на Дитячому Євробаченні. За неї віддали свої голоси 25% опитаних.

 

Паралімпієць Олексій Денисюк, який на чемпіонаті Європи здобув відразу три медалі, посів третє місце в опитуванні з 13% голосів.

Усі результати номінації:

Раїса Панасюк – 33%

Даріна Красновецька – 25%

Олексій Денисюк – 13%

Сергій Моргунов – 9%

Митрополит Симеон – 9%

Степістки Яна Лісова та Євгенія Дудник – 7%

Олександр Казік – 4%

 

ПЕРЕМОГА РОКУ

 

У номінації “Перемога року” однозначним лідером виявився Початок очистки Південного Бугу:за цю перемогу віддали свої голоси 40% опитаних вінничан.

На другому місці опинилося довгоочікуване відкриття Київського мосту після реконструкції (17%), а бронзу здобуло відкриття прямих авіарейсів з Вінниці по всьому світу: за це віддали свої голоси 16% опитаних.

Усі результати номінації:

Початок очистки Південного Бугу – 40

Відкриття Київського мосту – 17%

Прямі авіарейси з Вінниці по всьому світу – 16%

Найкомфортніше місто в Україні – 14%

Упорядкування рекламних вивісок на Соборній – 5%

Перемога Вінниці в рейтингу Regional Doing Business 2018 – 4%

Ребальзамація тіла Пирогова – 4%

 

ЗРАДА РОКУ

 

Питання водопостачання червоною ниткою пройшло через всі номінації, де воно було присутнє. Так, і в “Зраді року” на перше місце вийшов Злив хімікатів у Південний Буг – 40% вінничан вважають це головною зрадою 2018 року.

На другому місці опинилися багаторазові факти вандалізму в місті, які вдалося виявити завдяки нововідкритому Ситуаційному центру. Саме вандалізм головною зрадою 2018-го вважають 26% вінничан. А 20% назвали Зрадою року скандальну прибудову до історичної будівлі в самому центрі Вінниці.

Усі результати номінації:

Злив хімікатів у Південний Буг – 40%

Вандалізм – 26%

Прибудова до історичної споруди в центрі Вінниці – 20%

Випуск вчителів-нападників з-під арешту – 11%

Вінниця досі без бренду – 3%

 

СКАНДАЛ РОКУ

Головним Скандалом року опитані читачі й читачки Vежі назвали неодноразові факти протиправної та зухвалої поведінки вінницьких поліцейських, які “прославилися” на всю країну. За це віддали свої голоси 35% опитаних.

Дику ситуацію з побиттям вінницькими педагогами волонтера з ОАЕ Скандалом року назвали 25% опитаних (тим не менше суд вирішив зняти з обох обвинувачуваних навіть домашній арешт). А 16% опитаних головним сканадалом року назвали обшуки СБУ в IT-компанії Lety Shops, про що написали багато національних ЗМІ.

Усі результати номінації:

Резонансна поведінка поліцейських – 35%

Побиття вчителями іноземця – 25%

Обшуки в Lety Shops – 16%

Вино “Ноебесна сотня” – 12%

Блокування мостів “євробляхерами” – 12%

 

ВРАЖЕННЯ РОКУ

Головним враженням у 2018-му вінничани назвали встановлення бронзових фігурок на Київському мосту: за кумедних котів, метеликів, голубів та гусей віддали свої голоси 36% опитаних.

Шалені дівчата з Flame Tap, які виконали танець від пісню ДахаБраха на дерев’яному мосту біля старовинного млину на Вінниччині взяли 27% голосів. А містифікація з гумовими качками на проспекті Космонавтів виявилася головним враженням року для 20% опитаних.

Усі результати номінації:

Бронзові фігури та підсвітка Київського мосту – 36%

Cтеп на аварійному мосту – 27%

Гумові качки на проспекті Космонавтів – 20%

Урочисте відкриття вбиральні у Ведмежому Вушку– 9%

F-15 в небі над Вінницею – 8%

 

ЗНАХІДКА РОКУ

Найбільш вражаючою знахідкою року наша аудиторія безапеляційно вважає виявлення провалля, що відкрило вхід до міських катакомб – за це проголосували 58% опитаних. 

На другом місці з 26% голосів опинилося виявлення могили колишнього міського голови Вінниці Миколи Оводова в Одесі. А “бронзу” в номінації здобула знахідка зі Стрижавки – там знайшли оригінальний та древній обеліск турецьким воїнам у формі меча.

Усі результати номінації:

Провалля, що відкрило вхід до міських катакомб – 58%

Знайдено могилу Миколи Оводова – 26%

Обеліск турецьким воїнам в Стрижавці – 12%

Скелет людини в центрі Вінниці -4%

 

ВІДКРИТТЯ РОКУ

 

Головним відкриттям року майже половина опитаних – 45% – вважають запуск Муніципального велопрокату, який в останні теплі дні осені викликав справжній фурор серед вінничан.

Другу сходинку в номінації з 18% голосів посіла реконструкція вул. Замостянської, а третю позицію зайняв новостворений Молодіжний центр “Квадрат” – у нього 15% голосів.

Усі результати номінації:

Муніципальний велопрокат – 45%

Реконструкція Замостянської – 18%

Молодіжний центр “Квадрат” – 15%

Ситуаційний центр – 12%

Відкриття хабу “Місто змістів” – 5%

Перша черга заводу “Green Cool” в Індустріальному парку – 5%

 

ФЕСТИВАЛЬ РОКУ

 

Головним фестивалем року, очікувано, став Air ГогольФест, який просто “порвав” вінницьку публіку, яка багато років чекала чогось подібного в місті: за “тізер” ГогольФесту віддали свої голоси 43% опитаних.

З такою конкуренцією відчутно здав позиції значно більш масштабний OperaFest Tulchyn, який отримав 18% голосів. А на третій сходинці опинився фестиваль, який за рік став вже традиційним для міста – Vinnytsia Food Fest: за нього віддали свої голоси 15% опитаних.

Усі результати номінації:

Air Гоголь Фест – 43%

OperaFest Tulchyn – 18%

Vinnytsia Food Fest – 15%

Острів Європа – 9%

 “Вінниця – столиця УНР” – 7%

Vinnytsia Jazz Fest – 4%

Міфогенез – 3%

Smile Fest – 1%

 

ПРОЕКТ РОКУ

 

В останній номінації головним очікуванням року вінничани назвали оголошений проект мосту на Тяжилів: його чекають щонайменше 25% вінничан.

Друге місце з 25% посів єдиний Електронний квиток, який обіцяють почати впроваджувати вже навесні.  А бронзу в номінації отримує очікувана реконструкція парку “Хімік”: проект, який гучно прозвучав в інфопросторі та який чекають як мінімум 11% опитаних.

Усі результати номінації:

Міст на Тяжилів – 25%

Електронний квиток – 24%

Реконструкція парку “Хімік” – 11%

Реконструкція проспекту Коцюбинського “Вінницьку миля” – 8%

ТРЦ на Бригантині – 6%

Будівництво нового корпусу лікарні на Київській – 5%

Вінницький тролейбус – 4,7%

Вінницький Технопарк – 4%

Реконструкція СКА – 4%

Продаж і реконструкція Південного Бугу – 4%

Будівництво заводу “Head” – 3%

Smart IT City – 1%

Церква City – 1%

 

Ми дякуємо всім нашим читачам, які взяли участь в опитуванні та допомогли створити цей “інформаційний відбиток” міста, який Вінниця залишила в 2018 році. З Новим роком всіх та Різдвом!

Читайте також: ТОП-100 кращих фото з життя Вінниці в 2018 році

Як пройшов 2018 рік через об’єктив Vежі – дивіться на відео: