Земснаряд почав очищати Буг: Водоканал планує навести лад в усьому фарватері річки у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:36
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні під час виїзної наради міського голови вінницьким журналістам продемонстрували земснаряд, який вже розпочав очистку Південного Бугу в межах Вінниці.

Як розповів директор Департаменту комунального господарства і благоустрою Володимир Ніценко, на його придбання з бюджету міста було витрачено 3,2 мільйони гривень. Він потужніший за той, що працює у Стрижавці на Десенці та здатен за годину переробити 400 “кубів” пульпи з дна ріки.

Наразі земснаряд пройшов тестування та проводить очистку русла річки в районі водозабору “Вінницяоблводоканал”. Почати роботи тут вирішили, аби на місці безпосереднього забору води передусім позбавитися мулу та водоростей.

За словами начальника Водоканалу Олександра Чернятинського, після кількох днів роботи схожого земснаряду на Десенці, там значно покращилася прозорість води, хоча що стосується хімічних показників – говорити про поліпшення якості ще зарано.

На запитання журналістів, “коли ж нарешті вінничани отримають нормальну воду в кранах?”, чиновники поки відповіді дати не змогли. За словами Чернятинського, спочатку потрібно зробити ретельне дослідження дна Бугу в межах Вінниці, зрозуміти, про яку товщу мулу йдеться, зрозуміти, де його складати і розробити кошторис програми повної очистки фарватеру. Лише тоді можна буде говорити про терміни.

Що ж стосується подальшого використання мулу, то з приводу цього також поки зарано говорити: спочатку потрібно зробити аналіз його стану, визначити його категорійність, аби з’ясувати, для яких саме потреб він може бути використаний. Як зазначалося під час виїзної наради, одним із застосувань мулу може бути вирівнювання берегів річки.

Вінницька область орендує ще два земснаряди

За словами міського голови Вінниці Сергія Моргунова, питання очистки Бугу – це спільна відповідальність міста та області, а ще – відповідальність також і Хмельницької області. Як зазначив Моргунов, в планах ОДА взяти в оренду ще два земснаряди, аби пришвидшити процес очистки річки.

 – Багато що буде залежати від виконання кредитної програми Світового банку щодо модернізації очисної станції. А буквально вчора Уряд прийняв рішення про виділення 35 мільйонів гривень на реконструкцію очисних у Сабарові. Я думаю, спільними зусиллями з ОДА, міжнародними партнерами та урядом ми вирішимо проблему, – сказав мер Вінниці.

Нагадаємо, що з початку очистки річки Десенка було виявлено сотню замулених джерел – тепер вода в річці почала стрімко підніматися.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.