Кінотеатр, пляж, водні атракціони і ТРЦ: яким буде мультикомплекс на Бригантині. ГРАФІКА

20:07
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

На вінницькому півострові Бригантина збудують шестиповерховий мультифункціональний комплекс з магазинами, кафе, спортивними та дитячими зонами, а також з підземним паркінгом. Дозвіл на його проектування надали на засіданні виконавчого комітету восьмого листопада. 

Власник та орендар землі – ТОВ «Бригантина В», вони ж отримають вихідні дані – містобудівні умови та обмеження на проектування багатофункціонального центру. Також було затверджено договір про забудову території між виконавчим комітетом міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю «Бригантина-В».

VежA надіслала інформаційний запит до депаратменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, щоб дізнатися більше про заплановане будівництво, та отримали у відповідь містобудівний розрахунок, виготовлений ТОВ “ДА ВІНЧІ ГРУП” цього року в Києві, а також візуалізацію майбутнього будівництва.

Для розміщення багатофункціонального центру пропонується надати ділянку приблизно у 7,7205 га, при цьому площа забудови становитиме 2,1 га. До речі, сам центр буде шестиповерховим.

 

У документації Бригантину умовно розподілили на декілька зон. У першій буде сам центр, у складі якого пропонується розмістити кафе, магазини, кінотеатр, офісні приміщення, підземний паркінг, дитячу зону та спортивний комплекс. До речі, вхід до центру має бути з пандусом.

Крім того на іншому слайді можна побачити, що в майбутньому ТЦ планується відкрити великий супермаркет мережі NOVUS, досі не представлений у Вінниці.

 

У зоні №2  буде пляж та водні атракціони. Також з’явиться спортивна ділянка, на якій буде поле для гри в міні-футбол, тенісний корт, бігова доріжка на 100 м, а ще зона для гри у настільний теніс. Усі спортивні майданчики планують збудувати з навісами, а пішохідні доріжки збираються викласти тротуарною плиткою. Окрім того на візуалізації можна помітити також споруду, ззовні схожу на маяк.

 

Для дітей обладнають окреме містечко з літнім кафе, майданчиками для атракціонів та ігор. Не забудуть і про велосипедистів – передбачено облаштування спеціальної стоянки біля мультицентру на 10 місць, але якщо цієї кількості бракуватиме – буде можливість розширення. На території передбачено майданчиків для проведення open-air заходів на 2,4 тис. кв.м.

 

Проект також передбачає благоустрій території Бригантини – озеленення, влаштування освітлення та пішохідних доріжок. Тротуари будуть шириною 1,5 метри. Запропоновано влаштування невеликих майданчиків з лавами на всій території. Вказано, що всі майданчики буде обладнано “сучасним екологічно-чистим та сертифікованим обладнанням”. Встановлять 12 лавок та 57 ліхтарів. Також збудують один пішохідний місток.

Про озеленення території у документації сказано небагато: висадка дерев, рядових та групових кущів, створення газону.

Попри те, що розмови про забудову Бригантини тривали роками, схоже на те, що незабаром півострів все ж досить відчутно зміниться.

 

З матеріалу ресурсу Vlasno.info відомо, що у 2007 році київське ТОВ “Бригантина – В” викупило 1 га земельної ділянки на півострові, та взяло в оренду у міста ще 1,1 гектар. Серед документів міської ради 2008 року є дозвіл “ТОВ Бригантина-В на збір матеріалів погодження планування території для розміщення багатофункціонального комплексу”. У Єдиному державному реєстрі знайшли інформацію, що заснували ТОВ “Бригантина – В” чотири фірми: дві з Віргінських островів та дві з Кіпру. Кінцевим бенефіціарним власником є Васіліадіс Хрістодоулос.