Як у Вінниці облаштували Соціохаб для громадських активістів. ФОТОРЕПОРТАЖ

16:01
Автор: Андрій Качор

Оновлено: 23 Січня 2018, в 19:58

Днями на вул. Пушкіна у Вінниці завершили облаштовувати NGO-хаб: креативний простір для громадських організацій та місцевих активістів.

Про те, як приміщення вперше показали громадськості – NGO-хаб або як його ще називають – Соціохаб – Vежа писала ще на початку листопада в матеріалі “ХАБ-трансформер: у Вінниці показали “інкубатор ідей” для активістів”. 

Тоді це було лише порожнє приміщення з футуристичними стінками, які дозволяли трансформувати простір, роблячи його або максимально відкритим, або ж ділячи на окремі локації.

Нещодавно сюди завезли меблі та обладнання, а працівники КП “Інституту розвитку міст” та волонтери влаштували суботник, аби довести хаб до ладу.

   

Один з тих, хто створював цю локацію – Станіслав Данілов – розповів Vежі, що, де і як тут працюватиме.

Лише потрапляючи до приміщення відразу видно величезну та простору залу, яка займає левову частку з усіх 220 “квадратів” хабу. Біля дальньої стінки влаштували невелику сцену та встановили звукове обладнання: тут відбуватимуться найбільш масові заходи, також невдовзі тут встановлять великий екран для проектора.

 

Проте коли буде потрібно відокремити велику залу від решти, дещо менших, у хабі можна розгорнути стіни-трансформери, і таким чином зонувати приміщення. Кожна окрема зала облаштована своєю звуковою апаратурою та великими екранами.

   

Окрім того тут є невелика кухня з кавомашиною, а також вбиральня, пристосована в т.ч. для людей з інвалідністю. У найвіддаленішому закутку розташоване невелике адміністративне приміщення.

Родзвинкою хабу стане відкрита тераса, яку мають намір облаштувати вже цієї весни. Сюди планують поставити вуличні меблі та пуфи, прості дерев’яні столи. Коли тераса буде готова, в хаб можна буде заходити з центрального входу історичної будівлі, тож таким чином робочий простір Соціохабу виходитиме прямо на подвір’я.

Станіслав каже, що наразі ще тривають консультаціями з місцевими громадськими організаціями з приводу повсякденного формату роботи хабу. Однак перші заходи тут планують організувати вже в лютому цього року.

Читайте також: “Інтимне” світло та лофт-дизайн: у новому вінницькому центрі “Квадрат” триває перша конференція

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.