“Так згориш у пеклі за Крим!”: у Вінниці спалили опудало Путіна. ФОТО, ВІДЕО

12:15
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

18 березня, незадовго після того як в окупованому Криму відкрилися дільниці для “виборів президента РФ”, кілька десятків активістів у Вінниці зібралися біля вежі Артинова, аби й собі відзначити цю подію.

Місцеві журналісти, студенти місцевих вишів та політики прийшли на Європейську площу, аби виступити з протестом проти нелегітимних російських виборів в Криму та закликати кримчан не брати участь в “голосуванні”. Активісти принесли із собою плакати “Росія – тюрма народів”, “Крим – це Україна”, “Ботоксний карлик з бомбою – загроза людству” тощо. Попри десятиградусний мороз і снігову заметіль, багато з активістів під час звучання українського гімну знімали шапки і прикладали руку до серця.

 

Власне, з виконання українського славеня об 11:15 і розпочалася акція протесту: до мікрофону вийшли її організатори – місцеві журналісти – та заявили, що у випадку проведення сьогодні виборів в окупованому Криму, більшість держав світу визнають їх нелегітимним. Також перед присутніми виступили студенти Донецького національного університету ім. Стуса, який, у зв’язку з подіями на Донбасі, був змушений перебазуватися до Вінниці:

– Спочатку ми повернемо Донбас, а потім Крим, – говорить проректор ДонНУ Ростислав Подольський, тримаючи в руках величезний плакат.

 

Слово взяв і сирійський студент, яякий навчається в одному з вінницьких вишів. Він почав розповідати про звірства путінської армії в Сирії, однак через надмірне хвилювання достроково завершив свій виступ.

За тим перейшли до головного атракціону акції: спалення опудала Путіна. Картонну фігуру головного окупанта заздалегідь прикопали в снігу, аби її не здуло сильним холодним вітром. Президента РФ одягнули в іграшкову військову каску, закутали в оливковий шматок тканини, а до рук прив’язали іграшковий автомат та ручну гранату. За тим облили запалювальною рідиною і намагалися підпалити.

Кілька хвилин це зробити не вдавалося: вітер гасив полум’я сірників і запальничок. Зрештою взяли скручені місцеві газети і вже від них змогли запалити картонного Путіна.

     

ВВП спершу горів неохоче, але невдовзі, під схвальні вигуки присутніх “Крим – це Україна” та “Так горітимеш у пеклі!”, опудало російського президента таки зайнялося з кількох боків і почало розпадатися на шматочки. Першим почав плавитися і впав у сніг автомат, за тим з голови злетів шолом. Зрештою, у Путіна згоріли верхні кінцівки, але голова так і лишилася неушкодженою, попри спроби організаторів підпалити опудало ще раз.

         

 

Нагадаємо, що 18 березня на всій території РФ, а також в окупованих Росією частинах інших держав відбудуться вибори президента Російської Федерації. Українське МЗС закликало світову спільноту не визнавати вибори очільника Росії у зв’язку з проведенням виборів в анексованому Криму. Окрім того, очільник МВС Арсен Аваков заявив, що поліція не допустить російських громадян до консульств та посольства РФ в Україні для голосування.

Традиція палити опудало Володимира Путіна поширена в багатьох країнах світу: так, ляльки та опудала у вигляді президента Росії неодноразово палили в Індії, Великій Британії, Сирії, Україні та в інших державах по всій планеті.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.