Школярі Вінниччини зробили понад 18 тисяч шпаківень для лісу. ФОТО

9:57
Автор: Vежа
Become a Patron!

Школярі вінницької області разом з місцевими лісівниками за чотири роки виготовили понад18 тисяч шпаківень для місцевих пернатих, аби вберегти ліс від шкідників. 

Як повідомляє газета “День”, шпаківні виготовляють учні усієї Вінниччини в рамках програми на уроках трудового навчання в рамках акції “Хатинка для птаха”. За цей час виготовили 18 тисяч 650 шпаківень та синичників на загальній площі 4620 га.

«Четвертий рік поспіль наші школярі, які входять до учнівського лісництва «Екодім», виготовляють шпаківні для розміщення їх у лісових масивах області, – каже куратор учнівського лісництва «Екодім»Олег Копилов. – Матеріали нам надає базове лісництво, а виготовляємо нові хатинки для птахів в шкільній майстерні. Дошки використовуємо міцні, товщиною у 2 сантиметри. До готової шпаківні кріпимо ручки, яка дозволяє облаштувати її на дереві, не нашкодивши йому. Дехто з дітей розмальовує свої вироби, хтось навіть залишає автограф на роботі. Цього року вже змайстрували більше ста шпаківень. Усі вони у лісі».

Ініціатори акції зазначають, що саме завдяки великої кількості птахів лісові масиви вдається рятувати від головних шкідників: шовкопрядів, пильщиків, короїдів та лубоїдів. Птахи активно їх знищують: так, сім’я синиць за літо з’їдає близько 4 тисяч гусениць, а синиця-лазорівка за час годування пташенят знищує 24 мільйони комашиних яєць.