СБУ звинувачує вінницьку IT-компанію у фінансуванні тероризму

14:13
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

У результаті здійснення слідчих дій та проведення обшуків у вінницькій IT-компанії, співробітники Служби безпеки України блокували фінансові операції з тимчасово окупованими територіями.

Про це повідомляє Служба Безпеки України на офіційному сайті спецслужби сьогодні, 20 березня.

Як йдеться в повідомленні, “у рамках відкритого кримінального провадження правоохоронці встановили, що одна з вінницьких комерційних структур забезпечує приймання платежів з РОS–терміналів, які функціонують у так званих «Д/ЛНР» та тимчасово анексованому Криму, а також з інтернет-ресурсів небанківських фінустанов”.

«Співробітники СБ України задокументували, що ділки здійснюють безпосередню технічну підтримку та обслуговування серверів, задіяних у протиправній діяльності. Вони, зокрема, забезпечували прикриття незаконного механізму через використання процесінгової системи як технологічної прокладки між терміналами тіньового ринку послуг та іншим процесінговим сервісом.

Під час санкціонованих судом обшуків в офісних приміщеннях комерсантів правоохоронці вилучили документацію із доказами нелегальної діяльності платіжної системи, жорсткі диски, ноутбуки, комп’ютери, на яких може міститися інформація в електронному вигляді, яка підтверджуватиме функціонування вказаної платіжної системи на території, підконтрольній терористичним організаціям «Д/ЛНР», – мовиться в офіційному повідомленні.

Прес-служба СБУ зазначає, що “під час обшуку співробітники не здійснювали відключення та вилучення серверів. Уся комп’ютерна техніка, незадіяна у проведенні фінансових оборудок, після відповідної перевірки у максимально стислі терміни буде повернена власникам”.

У коментарі Vежі прес-група УСБУ Вінницької області зазначили, що слідчі дії проводилися столичними працівниками спецслужби. Інших подробиц справи наразі вінницьке СБУ надати не може.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ознаками злочинів, передбачених низкою статей Кримінального кодексу, зокрема “Шахрайство”, “Фінансування тероризму”, “Відмивання коштів” тощо. Санкції цих статей передбачають покарання від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про обшук в трьох IT-компаніях Вінниці із метою вилучення електронних носіїв інформації, які використовуються для функціонування та адміністрування чотирьох сайтів.