За два роки у Вінницькій обласній дитячій лікарні з’явиться відділення екстреної медичної допомоги

16:14
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Лише сьогодні у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні з’явилась нова сучасна операційна, а керівництво вже має плани на найближче майбутнє щодо розвитку закладу та покращення надання медичної допомоги дітям. Вже цього року у лікарні розпочнуть будувати нове відділення.

Так, головний лікар Василь Паненко розповів, що вже на цей рік заплановано одне із найбільших будівництв для лікарні – з обласної державною адміністрацією погоджено створення відділення екстреної медичної допомоги. Кошторис такого об’єкту складає 16 мільйонів.

– Цього року передбачено п’ять мільйонів гривень, щоб розпочати роботи. Сам проект полягає в наступному: всім дітям, які доставляються в лікарню у невідкладних станах (або автомобілями швидкої допомоги, або ж самостійно батьками), має надаватися допомога у найкоротші терміни, адже інколи від цих термінів залежить не просто здоров’я, а й життя дитини. Там буде надаватися абсолютно вся невідкладна допомога, починаючи від соматичних станів до хірургічних, травматологічних та інших станів, які потребують термінових рішень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінницькій обласній дитячій лікарні обладнали надсучасну операційну за три мільйона. ФОТО

Саме для цього збираються створити відділення невідкладної допомоги. Там будуть приймати рішення, щодо медичного нагляду за дитиною. Будувати планують з урахуванням найсучасніших вимог.

– Безпосередньо автомобіль буде заїжджати у спеціальне приміщення і вже звідти дитину доставлять в оглядову до лікаря. Тобто, з того моменту, коли дитина сіла з мамою у машину швидкої допомоги – вона вже не контактує із зовнішнім світом до прибуття в оглядову. Там буде визначено чи дитину госпіталізувати у відділення реанімації, чи в інше, або ж забезпечити нагляд за дитиною у тому відділенні. Якщо ж проблемних питань не буде, то після надання медичної допомоги дитину можуть відпустити додому.

Збудувати нове відділення екстреної медичної допомоги планують протягом двох років.