Вінниччина найбільше експортує в Європу мед, соєву олію, курятину і пивоварний ячмінь

14:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька продукція найбільше експортується до Польщі, Німеччини та Румуніє серед країн ЄС. Серед інших великих партнерів – Австрія, Іспанія та Нідерладни. Про це повідомляє Вінницька митниця, котра видає сертифікати EUR.1 на товари, що експортуються до країн Євросоюзу. 

Як повідомляє митниця, кількість товарів, що експортують з Вінниччини до ЄС за рік зросла майже на третину.  Найбільше вінницькі виробники експортують мед, соєву олію, тушки та частини замороженої курчати, заморожені ягоди, яблучний сік, продукти переробки з текстильної давальницької сировини та пивоварний ячмінь.

Загалом, з 2014 року митниця вже видала понад 8 тисяч сертифікатів EUR.1. Статус уповноваженого (схваленого) експортера присвоєно 11 суб’єктам ЗЕД області.

Нагадуємо, що сертифікат видається експортерам при ввезенні на митну територію країн ЄС, ЄАВТ та Чорногорії для підтвердження українського походження товарів при застосуванні преференційних ставок ввізного мита. Такий документ митниця видає безкоштовно та найкоротші терміни, що не перевищує 8 робочих годин.