× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Утричі більше, ніж минулого року: на Вінниччині – бум на сонячні панелі для будинків

9:23
Автор: Юлія Плахтій

У Вінницькій області суттєво зріс попит на «сонячну» електроенергію. Тільки за неповний 2017 рік понад 1 200 родин встановили сонячні панелі та почали продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу.

Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, така кількість домогосподарств є у півтора рази більшою, ніж за весь 2016 рік.

Окрім того повідомляється, що зростання попиту помітне не тільки у порівнянні із минулим роком, а й наприклад станом на той чи інший квартал.

«У III кварталі поточного року ще 688 домогосподарств віддали перевагу електроенергії з енергії сонця, що на 42% більше порівняно із II кварталом цього року. Це у 3 рази більше, ніж за аналогічний період 2016-го», – йдеться у повідомленні.

Й справді, минулого року тільки 195 домогосподарств встановили сонячні панелі, а ще раніше за аналогічний період – всього 38.

Загалом цьогоріч у III кварталі загальна встановлена потужність сонячних станцій приватних домогосподарств зросла на 49%.

Стрімкий попит населення на «сонячну» електроенергію пояснюється прийнятим у 2015 році Законом України № 514-VIII, яким надано вигідний «зелений» тариф з прив’язкою його до курсу євро.

  • Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені у сонячні панелі без застережень щодо інфляції», – пояснює Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Наприклад ті, хто встановив сонячні установки потужністю до 30 кВт у 2017 році, можуть реалізовувати «чисту» енергію за тарифом 18,09 євроценти/кВт*год до 2030 року.

Читайте також: Заряди своє авто: у вінницьких «Прозорих офісах» впроваджують новий еко-сервіс

У Вінниці до кінця року з’явиться станція, яка зможе повністю зарядити електроавто за півгодини

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.