Про Героїв та наслідки війни: у Вінниці презентували благодійну виставку “4D”-картин Володимира Лапшова. ФОТО

17:34
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні презентували благодійну виставку “4D”-картин вінницького волонтера та митця Володимира Лапшова. Крім того, представники Національного реєстру рекордів України зафіксували виставку як першу в номінації “Перша в Україні виставка картин із стереоскопічним ефектом, створена за допомогою кубів”.

Так, у День міста на презентацію виставки біля Вежі прийшли кілька десятків вінничан.

 

 

 

 

 

Сам захід був ніби пронизаний певним символізмом – спершу на честь дня народження Вінниці митець намагався запалити свічки на символічному кексику, картини, пов’язані з історіями українців та наслідків російсько-української війни, до презентації були вкриті прапорами різних держав, які надавали допомогу Україні, а під кожною з робіт стояли символічні свічки – в пам’ять про понад пів тисячі дітей, які загинули внаслідок розв’язаної росією війни.

Вже під час презентації вінничанам продемонстрували 20 картин зі стереоскопічним ефектом – про полеглих та живих Героїв, кадри наслідків окупації, вторгнення та терористичних актів росії (зокрема, й кадр наслідків удару по Вінниці 14 липня).

Для того, аби зробити кожну з робіт, знадобилось понад близько півтори тисячі дерев’яних “кубиків” – загалом близько 30 тисяч частинок, над кожною з яких Лапшов здійснював понад 10 операцій. Готову роботу радить переглядати з відстані 3-5 метрів, адже зблизька рельєфна текстура не дозволяє помітити всі деталі.

 

 

Митець розповідає, що називає свої роботи “4D”, адже крім рельєфності в тривимірному просторі (3D), “в них є ще й четверта “Д” – душа”. Загалом над першою з робіт він почав працювати 560 днів тому.

Так, митець розповідає, що в кожній з картин є кубики з деревини, яку йому передали військові з передової, прифронтових та деокупованих міст – з найрізноманітніших регіонів України.

Володимир розповідає, що після початку повномасштабного вторгнення став волонтером – спершу допомагав військовим, згодом – цивільним з окупованих та звільнених населених пунктів, а зараз допомагає дітям з дитячих соціально-реабілітаційних центрів.

 

 

– До кожної картини прикріплений QR-код з посиланням на інформацію нашого фонду “Подільська громада”. За цим посиланням можна задонатити – кошти ми витратимо на будинки для соціальної реабілітації дітей. Зокрема, на Закарпатті є такий заклад під назвою “Затишок” – в перші дні війни туди вивезли понад 153 дитини з Сум, Чернігова та Маріуполя… – розповідає волонтер.

Зрештою очільниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова зафіксувала цю виставку Лапшова як “Першу виставку картин із стереоскопічним ефектом, створену за допомогою кубів”.

Наразі картини Лапшова експонуватимуть біля Вежі ще сьогодні та завтра (9-10 вересня). Після цього картини протягом орієнтовно тижня можна буде побачити у Вінницькій міській раді. Також митець планує згодом експонувати виставку в інших містах України та за її межами.

Нагадаємо, у Вінниці на Європейській площі відбувається 10-й ювілейний фестиваль «VinBookFest» під гаслом «Книга – єднає! Вінниця – читає!». Він триватиме 9 та 10 вересня у рамках відзначення Дня міста.

 

 

 

 

 

Фото Євгена Симоненка

Читайте також: У Вінниці в рамках фестивалю «VinBookFest» збиратимуть кошти та книги для військових і ветеранів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.