Менше, ніж у березні, але більше, ніж торік: як змінився розмір середньої зарплати на Вінниччині

15:12
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У порівнянні з березнем 2020 року у квітні на Вінниччині розмір заробітної плати (ЗП) зменшився на 1,7%, а за останні 12 місяців (порівняно з квітнем 2019-го) – зріс на 8,0%.

Як повідомляє Головне управління статистики у Вінницькій області на своєму сайті, середня номінальна заробітна плата штатного працівника у квітні 2020 року становила 9 516 гривень (в 2 рази вище рівня мінімальної ЗП – 4 723 гривні).

Березень-квітень 2020 року

Зазначено, що зменшення рівня середньої ЗП у квітні порівняно з березнем відбулося у більшості видах економічної діяльності: від 49,2% у сфері тимчасового розміщування й організації харчування – до 1,8% у сфері освіти.

Збільшення рівня середньої ЗП у квітні порівняно з березнем відбулося у сфері сільського, лісового та рибного господарств – на 23,5%, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування – на 3,0%.

Що стосується транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – показник зріс на 1,7%, а в сфері інформації та телекомунікацій – на 1,0%.

Хто отримував більше та менше

Найвищий рівень середньої ЗП у квітні 2020 року був у працівників фінансової та страхової діяльності. Він перевищив середній розмір по економіці області в 1,5 рази.

Разом з тим, найменш оплачуваними у квітні були працівники, зайняті у сфері тимчасового розміщування й організації харчування. Розмір нарахованої їм заробітної плати становив лише одну четверту (26,1%) від середнього рівня по економіці області.

Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування – на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів та фармацевтичних препаратів (перевищено середні по економіці області в 2,5 раза).

Також перевищив середній показник по економіці області у 1,9 раза рівень ЗП на підприємствах по виробництву напоїв.

Регіони

Серед 25 регіонів країни за рівнем оплати праці у квітні 2020 року Вінниччина посіла 9 місце.

Зазначається, що у п’ятьох регіонах заробітна плата перевищила середню по Україні (10 430 гривень): у місті Києві (15 278 гривень) та у Донецькій (12 473 гривні), Київській (10 797 гривень), Дніпропетровській (10 562 гривні), Запорізькій (10 514 гривень) областях.

Серед 16 областей, заробітна плата працівників яких була нижче, ніж у Вінницькій, виділяється Чернівецька область з найнижчою заробітною платою (7 560 гривень).

Нагадаємо також, що за період з січня по жовтень 2019 року середня заробітна плата у Вінницькій області зросла на 17,8% й досягла 9 736 гривень. Наш регіон посів сьоме місце серед областей за розміром заробітньої плати та одинадцяте місце за темпами її зросту.

Окрім того, Вінницька область стала лідером в Україні по зростанню реальної заробітної платні з 2013 року.

Читайте також: Реальна зарплата за останні шість років найбільше зросла на Вінниччині. ГРАФІКА

Читайте також: У Вінниці 10 тисяч підприємців звільнять від сплати єдиного податку та плати за землю

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.