Реальна зарплата за останні шість років найбільше зросла на Вінниччині. ГРАФІКА

16:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька область стала лідером в Україні по зростанню реальної заробітної платні з 2013 року. Так, згідно з даними Держстату, про які повідомляє Liga.net, реальна зарплата на Вінниччині за останні шість років зросла на 57%.

На другому та третьому місці за цим показником перебувають Закарпатська (+46%)  та Тернопільська області (+43%).  Найменше реальна зарплата зросла в Луганській та Харківській областях: +14% та +19% відповідно.

Водночас Вінниччина поки не перебуває в лідерах за цифрами середніх зарплат. Як і раніше, найвищу середню зарплату на сьогодні можна отримати в Києві – майже 16 тисяч гривень, на Донеччині ( 11 768 гривень), а також у Київській області – 11 313 гривень.

 

Безробіття

Поруч з цим на Вінниччині зафіксовано порівняно високий відсоток безробіття – 9,4%. Найнижчий рівень безробіття – лише 4,7% зафіксований на Харківщині, по 5,7% на Київщині та в самій столиці. Найгірша ж ситуація наразі на Донеччині та Луганщині – понад 13,5%

Показники безробіття за січень-вересень 2019

 

Міграція

Показники безробіття вочевидь впливають і на настрої мешканців, які прагнуть виїхати з Вінницької області. Так, у нашому регіоні один з найвищих від’ємний показник трудової міграції: за минулий рік з Вінниччини виїхало 2623 людини. Гірші показники лише на Донеччині, Луганщині та Кіровоградщині.

Показники міграції за січень-жовтень 2019

Натомість люди переїжджають на Київщину, до столиці, в Харківську область, на Одещину та навіть на Полтавщину – ці регіони мають плюсові показники трудової міграції.

 

Децентралізація

Видання нагадує, що “з 2015 року в Україні проходить реформа децентралізації. Головна ідея – дати людям на місцях гроші і право самим вирішувати, куди витрачати ці кошти. В рамках децентралізації створюються нові адміністративні центри – об’єднані громади. Позитивні зміни в рамках реформи вже є: громади збільшують свій бюджет у вісім разів, встановлюють сонячні батареї, а лікарі стають мільйонерами. Повністю реформу планують реалізувати до весни 2020 року”.

Згідно з даними “Ліги”, у кінці 2019 року в Україні було вже 1018 громад. За чотири роки найбільше громад створили жителі Дніпропетровської області (72 ОТГ), Черкаській (59) і Житомирській (57). 2019 рік був не найактивніший по створенню ОТГ – пік припав на 2017 рік (створили 299 громад). За цей рік же об’єднали 174 громади, а найактивнішими були жителі Миколаївської області (14 ОТГ), Рівненської (13) та Запорізькій (12).

Водночас непогані показники демонструє і Вінницька область – тут утворилося вже 9 ОТГ. Це більше, ніж в усіх сусідніх областях, окрім Одещини – там також вже створено дев’ять об’єднаних територіальних громад.

 

Регіональне ВВП

Ще кращі показники у порівнянні з іншими областями-сусідами демонструє Вінниччина у питанні створення регіонального валового внутрішнього продукту  – ВВП. Так, Вінниччина створила ВВП на 92,4 мільярди гривень.

Це значно більше, ніж на Житомирщині, Хмельниччині, Кіровоградщині та на Буковині. Проте значно менше, ніж на Одещині або Київщині.

Ілюстративне фото – ye.ua