“Вінницягаз” оштрафували на понад 7 мільйонів гривень за “платну” заміну газових лічильників

11:09
Автор: Катерина Дядюк

ПАТ “Вінницягаз” оштрафували на понад 7 мільйонів гривень за порушення прав споживачів. Причиною стало те, що за повірку та встановлення нових лічильників люди сплачували власні кошти.

Такий штраф застосувало Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, але щоб “Вінницягаз” його сплатило, довелося звертатися в апеляційний суд.

У Держпродспоживслужбі повідомили, що в грудні 2018 року з колективною заявою до них звернулися мешканці села Красне Козятинського району. Люди скаржилися на дії працівників Козятинського відділу ПАТ “Вінницягаз”, адже при повірці та заміні газових лічильників, змушені були сплачувати власні кошти.

У повідомленні йдеться, що за результатами позапланового заходу ГУ Держпродспоживслужби склало акт №0044 від 01 березня 2019 року, а 27 березня винесло постанову №02 “Про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України “Про захист прав споживачів”. Згідно з цією постановою, ПАТ “Вінницягаз” мало сплатити штраф у розмірі 7 мільйонів 650 тисяч 617 гривень і 30 копійок за порушення умов договору між споживачем і виконавцем (про виконання роботи, надання послуги).

Однак цю постанову Акціонерне товариство “Оператор газорозподільної системи “Вінницягаз” оскаржило до Вінницького окружного суду Вінницької області. Повідомляється, що рішенням суду від 29 липня 2019 року адміністративний позов АТ “Оператор газорозподільної системи “Вінницягаз” до ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області задоволено повністю. Таким чином постанову ГУ Держпродспоживслужби “Про накладення стягнень…” було визнано протиправною та скасовано.

Після цього ГУ Держпродспоживслужби подало апеляційну скаргу і таки відстояло інтереси споживачів.

Так, 19 листопада 2019 року Сьомий апеляційний адміністративний суд постановив повністю задовольнити апеляційну скаргу ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, а у задоволені позову АТ “Оператор газорозподільної системи “Вінницягаз” відмовити.

У повідомленні йдеться, що наразі постанова №02 “Про накладення стягнень…” (від 27 березня 2019 року) перебуває на примусовому виконанні у Староміському відділі державної виконавчої служби Вінниці.

Ілюстративне фото – dniprograd.org

Читайте також: “Вінницягаз” не визнає штраф за “неправомірні нарахування” та скаржиться на мільйонні збитки

Читайте також: Нацкомісія зобов’язала “Вінницягаз” перерахувати усі платіжки для споживачів до 5 квітня. ВІДЕО

Читайте також: “Вінницягазу” погодили зростання тарифу на розподіл на понад 43%

Читайте також: Понад половина з повірених лічильників газу у Вінниці виявилась непридатною для роботи

Читайте також: «Вінницягаз» нарікає на збитковий тариф на доставку блакитного палива

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.