«Вінницягаз» нарікає на збитковий тариф на доставку блакитного палива

8:41
Автор: Vежа

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила для «Вінницягаз» новий тариф на доставку газу на наступний рік. На підприємстві зазначають, що він менше собівартості та загрожує великими збитками.

Як повідомляють на підприємстві «Вінницягаз», НКРЕКП схвалила тариф на доставку газу на рівні 0,93 копійки за 1 куб.м, однак фактична собівартість робіт з доставки газу споживачам складає 2,57 гривні за куб.м. Відтак новий тариф менше собівартості у 2,8 раза (або на 176 %).

– Таке рішення держрегулятора призведе до того, що у 2020 році збитки АТ «Вінницягаз» складуть 474 мільйонів гривень, — додають на підприємстві. — «Вінницягаз» наполягає на необхідності встановлення тарифу на доставку газу на економічно обґрунтованому рівні. Адже новий тариф не забезпечує належне фінансування робіт та матеріалів, необхідних для безпечного та стабільного газозабезпечення.

Новий тариф набуде чинності з першого січня 2020 року. Річні витрати на доставку газу для мешканців квартир із газовою плитою зростуть на 56 гривень, а для приватних будинків із газовим опаленням на 301 гривню.

Водночас така зміна тарифу на доставку газу не дає можливості підняти зарплати працівникам «Вінницягаз» хоча б до середнього рівня для промисловості. Наголошують, що це сприятиме подальшому відтоку кадрів, який вже перевищує 14% на рік.