Яким був 2020 для Вінниці. Частина перша – зима: життя до карантину

15:24
Автор: admin
Become a Patron!

Для Вінниці – як і для всієї країни – рік починається і завершується головною світовою темою: коронавірусом і пов’язаним з ним карантином.

І якщо на початку ця історія багатьма сприймалася як екзотика і невідомість, страх і небезпека, але водночас і пошук нових рішень, то чимдалі тим більше все це асоціюється з рутинними складнощами, зростанням роздратування і постійного очікування перед все більшими обмеженнями без суттєвого покращення ситуації.

2020 рік багато багато вважають одним з найскладніших у сучасній історії всього світу. Для нашої держави він був ще складнішим: вперше за часи незалежності Україна потрапила в глобальну пандемію ще й в умовах зміни влади, невмирущої корупції, інформаційних маніпуляцій, політичної турбулентності та війни.

Проте водночас він подарував нам і масу визначних подій, людей та явищ. І попри все, ми продовжували радіти, творити, жити, боротися і перемагати. А все пережите вочевидь допоможе нам зорієнтуватися у році наступному і дасть багато корисних уроків.

Саме тому ми вирішили пригадати головні віхи життя Вінниці 2020 разом з вами. Що нас турбувало, що вражало, що нас вчило і що засмучувало, що лякало, а що – дарувало радість і нові знання.

Сьогодні на Vежі – спогади про вінницьку зиму-2020, якою ми її запам’ятали завдяки рейтингу ТОП-50 найпопулярніших текстів на Vежі протягом січня-лютого 2020 року.

 

Січень

Звісно, рік почався зі святкування: цього разу вінничан закликали разом зустріти новий 2020 рік біля Вежі Артинова, таким чином започаткувавши хорошу традицію збиратися всім містом разом, зустрічаючи новий рік.

Тоді ми ще не знали, що саме цей рік внесе свої корективи у такі плани і подібні масови збори вважатимуться вже ледь не злочином.

 

 

 

Хоча дехто вже про щось здогадувався.

 

Проте початок року вселяв у нас оптимізм та готував до нових відкриттів. Так, вже 10 січня вінничани вперше побачили новий дитячий садочок “Мадагаскар” на вулиці Трамвайній поблизу ЖК “Авалон”.

Він відразу почав працювати у рамках пілотного проекту муніципально-приватного партнерства в дошкіллі й у нього відразу пішли 74 дитини – малеча, яка раніше ходила до приватної гімназії «Дельфін».

Ми очікували відкриття нових туристичних напрямків з Вінниці: наприклад, вже влітку нам обіцяли польоти з місцевого летовища на болгарський курорт Бургас.

Ще більший ажіотаж викликала і новина про відкриття невдовзі у Вінниці представництва головного конкурента “Макдональдса” – ресторану KFC. 

Його обіцяли відкрити у новозбудованій наступній черзі ТРЦ “Мегамолл”, яка мала відчинити свої двері вже в другому кварталі 2020 року. Крім того там же обіцяли відкритися семизальний кінотеатр, дитячий розважальний центр, ресторани, магазини і ще купу всього. Мабуть, зайве нагадувати, що там і досі триває будівництво.

У січні 2020 року нам також пообіцяли й новий величезний спорткомплекс за 194 мільйони – з басейном, тенісними кортами, майданчиком для волейболу, баскетболу і боротьби. І хоч в уряді тоді й не називали конкретних дат відкриття, проте й новин про можливе будівництво цього об’єкту наразі немає.

У той же час Вінниця поповнилася ще одним тематичним рестораном – цього разу рибним. На відкриття і “шарову” юшку прийшло стільки людей, що важко було навіть підійти ближче до закладу, навколо якого стояв сильний аромат смаженою рибою. Але нам навіть вдалося її скуштувати того дня. 

З огляду на таку увагу вінничан до смачної їжі, ми й собі вирішили дослідити, де у місті можна знайти найсмачніший сніданок. І це справді було смачно.

Хоч і не завжди:

Читайте також: Омлети, сендвічі та вівсянка: де поснідати в центрі Вінниці. ОГЛЯД

Січень завжди дарує Вінниці красу, адже саме цього місяця обирають фіналісток конкурсу “Міс Вінниця”.

Цього року до фіналу потрапило 16 дівчат. 

Читайте також: У Вінниці обрали 16 фіналісток конкурсу “Міc Вінниця-2020”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Не обійшлося в січні й без скандальних та ексцентричних подій.

Наприклад, 15 січня у вінницькому суді судили вінничанина, який підтримував відвертого українофоба Жириновського і був членом партії “Патріоти Росії”. Природньо, що чоловіку навіть не дали спокійно вийти з зали суду, обливши зеленкою.

У січні вінничан злякав і гучний “вибух”, який чули в усьому місті. Переполох вдалося загасити, лише коли дали коментар рятувальники: вірогідно, йшлося про подолання реактивним літаком звукового бар’єру в небі над містом.

Сполохало нас і повідомлення про спалах пташиного грипу на Вінниччині, через що закликали не купувати навіть яйця з рук.

Знали б ми тоді, що нас чекає попереду…

Засмутила вінничан та мобілізувала рятувальників і новина про вже чергову пожежу в красивій, хоч і занедбаній будівлі “Вінницяфармація”. 

 

Багатьох вразило повідомлення, що Вінниччина посіла шосте місце в “рейтингу” областей за кількістю випадків проституції.

Ще більше людей здивувалося, що згідно з поліцейською статистикою, на всій Житомирщині виявили лише одну жінку, яка надавала подібну послугу. 

А ось віряни московської церкви на Вінниччині переймалися зовсім іншими питаннями. Зокрема, як би так зробити, аби у Вінниці скасували електронний квиток для проїзду в транспорті.

 

Аргументували свою позицію небезпекою “числа звіра” та рішенням Нюрнберзького трибуналу.

 

А завершився місяць також майже релігійною темою: у Вінниці з храму викрали мощі не кого небудь, а самого Святого Миколая! 

Щоправда “богохульника” швидко знайшла поліція, а потім ще й засудили до двох років тюрми. 

А Vежа в цей час також досліджувала теми про нематеріальні явища. Наприклад, що таке психотерапія і що можуть розповісти про неї вінничани, які мають такий досвід. 

Читайте також: «Це як квиток на водійське сидіння власного життя»: троє молодих вінничан про власний досвід психотерапії

 

Лютий

Другий місяць року також дав нам багато надій і вражень. Наприклад, цього місяця ми дізналися, як планують реконструювати одну з головних “артерій” міста – проспект Коцюбинського. 

А ще як збираються реконструювати район м’ясокомбінату. 

 

Саме в лютому розпочалася довгоочікувана подія для всього міста – початок комплексного очищення річки Південний Буг. 

З Бугом цього місяця було пов’язана й інша вражаюча подія: маса вінничан стежила, як патрульні поліцейські рятували від самогубства вагітну жінку, котра намагалася кинутися з мосту в річку.

 

Не лише вінничан, а й людей по всій країні розчулила історія Івана Сорокіна, якого жорстоко побила власна мачуха.

 

У лютому ми дізналися, що малий мріє про велосипед. І цього ж місяця невідомий чоловік “на джипі” здійснив мрію Іванка – просто приїхав, виніс з авто і поставив двоколісного перед домом бабусі хлопця. Чудеса трапляються!

 

Вразила країну й інша історії вже з політичним присмаком: коли сталися масштабні сутички у Жмеринці під час сесії тамтешньої міськради. Судові розгляди у цій справі тривають і досі.

Були у лютому новини, над якими ми тоді ще сміялися. Наприклад, коли президент Зеленський призначив головою РДА на Хмельниччині актора “Ліги сміху” з команди “Вінницькі”. Так, тоді подібне ще здавалося кумедним.)

 

А крім того, нормою для нас ще були масові релігійні заходи, які в лютому ще не викликали негативу і протестів. 

 

 

Життя тривало у своєму звичному руслі: ми обирали, де найкраще починати вчити дітей в огляді приватних садочків Вінниці. 

Читайте також: Найкраще – дітям: що пропонують приватні дитсадки Вінниці та скільки це коштує. ОГЛЯД

Ми дізнавалися, як вінничани розважаються, коли тих дітей “робить” в огляді найпопулярніших товарів сексшопів. 

Читайте також: “Їсти і кохатися хочуть всі та завжди”: чотири історії з вінницьких секс-шопів. ФОТО 18+

Ми також підказували гостям міста, де краще і недорого зупинитися у Вінниці, коли туристичний потік ще був потужним.

Читайте також: Вінницькі хостели: як виглядає та скільки коштує бюджетне житло для туристів. ОГЛЯД

Ми розповідали драматичні та вражаючі історії пацієнтки вінницької психлікарні ім. Ющенка. 

Читайте також: «Відчувала себе, як у в’язниці»: історія пацієнтки вінницької психлікарні ім. Ющенка

Ми намагалися щиро та атмосферно показати життя вінницьких трамваїв і всього, що з ними пов’язано. 

Читайте також: Вагон 225: водійка та кондуктор про роботу, пасажирів та любов до трамваїв. ВІДЕО

І продовжили досліджувати Вінницю вздовж і впоперек, діставшись до Вишеньки.

Читайте також: “Місто в місті” з усім необхідним для життя: історія вінницької Вишеньки. ВІДЕО

І попереду нас і Вінницю цього року ще чекало дуже багато цікавого. Далі буде!..) 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.