У Вінниці прихильника окупації Криму облили зеленкою після судового засідання. ФОТО, ВІДЕО

13:49
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 15 січня, Сьомий апеляційний адміністративний суд Вінниці став на бік Міграційної служби України у справі Володимира Рябого – довіреної особи Володимира Жириновського, члена партії “Патріоти Росії”, який підтримав окупацію Криму, а тепер хоче отримати право на проживання в Україні. 

Нагадаємо, що раніше Вінницький окружний адміністративний суд визнав протиправним і скасував рішення управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області про скасування дозволу на імміграцію в Україну, виданого громадянину Росії Володимиру Рябому. На це рішення Міграційна служба подала апеляцію.

За інформацією видання “Главком”, наприкінці січня 2019 року управління Служби безпеки України у Вінницькій області звернулося до місцевої міграційної служби з поданням скасувати дозвіл на імміграцію в Україні росіянину Рябому, оскільки той активно сприяв порушенню територіальної цілісності країни, зокрема анексії Криму і початку збройної агресії на сході держави.

За даними спецслужби, протягом 2010-2016 років іноземець здійснював активну громадсько-політичну діяльність на території РФ на посаді керівника структурних підрозділів підконтрольних російській владі організацій «Патріоти Росії» та «Всеросійський народний фронт»; у 2012 році був довіреною особою кандидата на посаду президента РФ Володимира Жириновського.

Рябий на з’їзді партії “Патріоти Росії”

У травні 2014 року Рябий, як керівник Ставропольського регіонального відділення політичної партії «Патріоти Росії», брав участь у проведенні IX всеросійського з’їзду політсили у Москві, на якому одностайно прийнято постанову про засудження дій української влади щодо територіальної цілісності, підтримано анексію Криму, доручено всім регіональним відділенням організовувати заходи із сприяння терористичним організаціям «Л/ДНР».

У 2017 році Володимир Рябий отримав посвідку на постійне проживання в Україні і перебуває у Вінниці.

СБУ вважає, що громадянин Росії Володимир Рябий створює загрозу національній безпеці України. Окрім того, згідно з інформацією Міграційної служби, стосовно Рябого відкрито кримінальне провадження за ст. 110 Кримінального кодексу України: “посягання на територіальну цілісність та недоторканість України”. Справа розслідується Головним управлінням СБУ в Києві та Київській області.

Крім цього, 21 лютого 2019 року СБУ заявила, що викрила механізм підкупу виборців та вплив Росії на підрахунок голосів під час поточних президентських виборів. Зокрема, Вінницька область потрапила до переліку територій, де планувалось формування у виборчих округах так званої «піраміди». Відповідальним по цій області, за словами на той час заступника Голови СБУ Віктора Кононенка, був громадянин Росії Володимир Рябий.

 

Рябий визнав участь в зїзді “Патріотів Росії”

Під час судового розгляду Володимир Рябий визнав, що брав участь у з’їзді партії “Патріоти Росії” в якості керівника Ставропольського осередку партії. Саме на цьому з’їзді було прийнято рішення про підтримку окупації Криму, засуджені дій української влади, а також заклики про сприяння діяльності терористичним організаціям “Л/ДНР”. Водночас Рябий зазначив, що на з’їзді був як запрошена особа і не підтримує анексії Криму.

 – Яким чином ви заявляли про те, що не підтримуєте рішення з’їзду? Це звучало десь від Вас публічно, в пресі абощо?, – запитала Рябого суддя.

– Я не настільки публічна особа, щоб заявляти десь про це… Те, що я повернувся в Україну і означає, що не підтримую… Якби я про це заявив в Росії, то був би вже на іншому суді, – сказав прихильник Жириновського.

На суді також була присутня дружина Рябого, громадянка Російської Федерації, а також активісти вінницької націоналістичної організації “Едельвейс” в якості вільних слухачів.

Вислухавши доводи сторін, після нетривалого перебування в нарадчій кімнаті, колегія суддів винесла ухвалу. У ній судді задовольнили скаргу Міграційної служби та скасувала попереднє рішення адміністративного суду.

Також судді прийняли нову постанову, в якій відмовили в задоволенні позову Володимира Рябого. Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку.

 

Напад після засідання

На виході з суду на Володимира Рябого чекали представники ГО “Едельвейс”, зокрема Роман Костишин. Він підбіг до члена партії “Патріоти Росії” і вилив на нього зеленку.

 

 

 

 

Зеленка також потрапила на обличчя дружини Рябого та будівлю суду. Після цього між чоловіками виникла словесна перепалка, а за тим Костишина затримали охоронці суду.

 

 

 

Як повідомив Vежі Роман Костишин, правоохоронці поводилися з ним ввічливо та склали протокол за “дрібне хуліганство”.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: Вінницький суд арештував мешканця Донецька, підозрюваного у легалізації бойовиків «ДНР». ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.