Трамвайні колії та зупинка біля набережної: якою буде реконструкція проспекту Коцюбинського у Вінниці. ГРАФІКА

21:44
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці відбудеться капітальна реконструкція проспекту Коцюбинського: від залізничного вокзалу аж до Центрального мосту. Зокрема проект передбачає повернення на проспект трамваю, облаштування зупинок не далеко від набережної, повну реконструкцію площі Привокзальної та багато іншого. 

Нагадаємо, що над проектом зміни проспекту Коцюбинського урбаністи з Києва, Львова та Івано-Франківська + вінницька команда працювали понад рік. А сьогодні, 6 лютого, Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради нарешті отримав містобудівні умови та обмеження на проектування реконструкції проспекту. Таке рішення ухвалили під час чергового засідання виконкому.

Відомо, що в основу плану реконструкції проспекту лягла одна із чотирьох запропонованих урбаністами ідей, але на майбутнє планують використати найкращі рішення з них усіх.

Із продемонстрованих зображень видно, що на проспект Коцюбинського планують повернути трамвай, а колії розмістити так, як на Замостянській посередині проїжджої частини. Також планується реконструкція трьох транспортних розв’язок: площі Привокзальної, площі Перемоги та площі Героїв Чорнобиля.

Максим Кравчук, архітектор та в. о. директора КП “Агенція просторового розвитку”, пояснив, що це буде комплексна реконструкція, яка передбачає заміну дорожнього покриття та інженерних мереж, нове освітлення, павільйони зупинок, озеленення тощо.

Наразі остаточного варіанту немає, адже під час розробки проекту ще будуть уточнення. Та Максим Кравчук все ж розповів про основні рішення. Найцікавішим із них видається прокладення трамвайних колій по проспекту Коцюбинського. Зі слів архітектора, доцільність такого рішення підтримали також незалежні німецькі експерти з VCDB. Тож наразі можуть виникнути лише питання по транспортних вузлах та фінансових можливостях проекту.

Ще одним важливим елементом є облаштування трамвайних і тролейбусних зупинок на площі Героїв Чорнобиля,  щоб максимально наблизити їх до набережної Південного Бугу.

Також в рамках проекту реконструюють площу Перемоги. Крім того, що вона включатиме перетворення публічного простору між “Ювілейним” та Будинком офіцерів, про що ми писали раніше, там розглядають ще варіант із коловим рухом транспорту.

А площу перед Залізничним вокзалом взагалі хочуть перетворити на великий транспортний хаб. Наприклад,  на місці теперішньої парковки облаштувати платформи для всіх видів громадського транспорту (навіть для автобусів приміських та міжміських сполучень), а також залишити місця для приватного транспорту і таксі.

Про можливу вартість проекту реконструкції та часові рамки його розробки говорити зарано, але зі слів Максима Кравчука, реконструкція точно не розпочнеться цього року. Проект “Вінницька миля” масштабний, тож його розробка відбудеться у кілька етапів: спершу загальна частина (від залізничного вокзалу до Центрального мосту), а за тим – детальне проектування окремих ділянок.

Замовником проекту реконструкції проспекту Коцюбинського є Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. Виконавця робіт визначать за результатами тендеру, який оголосять після того, як завершать розробку проекту.

Фото – Vежа

Читайте також: Вінницька миля: на залізничному вокзалі відкрили виставку про майбутнє перетворення проспекту Коцюбинського. ФОТО

Читайте також: Чи озеленять у Вінниці залізничний вокзал: відповідь влади на петицію

Читайте також: Вінничани називають проспект Коцюбинського “негативним” і намагаються там не ходити (опитування)

Читайте також: Перші хвилини у Вінниці: як виглядають нетуристичні маршрути міста. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.