Найкраще – дітям: що пропонують приватні дитсадки Вінниці та скільки це коштує. ОГЛЯД

21:19
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Чи не найбільшою проблемою для молодих батьків в Україні є влаштування своєї дитини до дитячого садочку, коли приходить час.

Попри те, що у Вінниці є 53 комунальних дошкільних навчальних заклади, потрапити до бажаної бюджетної установи може бути непросто.

Тому для деяких батьків оптимальним виходом є залишати свою дитину в приватних дитячих закладах – садочках, міні-садочках чи центрах розвитку. Vежа вирішила дізнатися, що пропонують такі заклади для вінницьких дітлахів, в якому вони режимі працюють та скільки в них коштує місяць догляду за вашою дитиною.

Огляд стосується закладів приватної форми власності, в яких можна залишити дитину дошкільного віку хоча б на половину робочого дня. У Вінниці є щонайменше одинадцять закладів, які підходять під ці критерії, однак лише шість з них погодились пустити до себе журналістів Vежі.

Так, відмовилися поспілкуватися з журналістами такі заклади: НВК «Школа АІСТ»: центр розвитку дитини – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (проспект Юності, 9); Вінницький приватний православний НВК святого Миколая (вул. Келецька, 59а); приватний міні-садочок, центр розвитку та виховання дитини “Макош” (вул. Академіка Янгеля, 32); Центр розвитку дитини “Кульбабка” (вул. Келецька, 61а); Дитячий центр-садок “Чомучки” (вул. Ак. Ющенка, 6).

Ми можемо лише здогадуватися про причини такої відмови. Але той факт, що освітній заклад не готовий прозоро розповідати про свою діяльність, вочевидь має насторожити.

“Кульбабка”

 

Будівля, в якій розташований Вінницький приватний православний НВК святого Миколая

   

Переваги та недоліки приватних закладів

Якщо вам здається, у виборі між бюджетним та приватним садочком переваги завжди буде на боці останнього, одразу підкреслимо, що не все так однозначно.

Так, не всі приватні заклади працюють повний робочий день: у деяких центрах розвитку та міні-садочках дитину можна залишити під наглядом вихователів лише до обіду. Там може не бути денного сну, а діти будуть харчуватись їжею з дому.

В деяких приватних закладах, як виявилось, відсутній власний майданчик для прогулянок, тож діти дихають повітрям та граються в найближчих прибудинкових майданчиках.

З іншого боку, в “приватників” можуть бути заняття, які для комунальних дитячих садочків виглядають фантастикою: малювання на піску, оригамі, брейк-данс, медіаграмотність чи ейдетика. Хоча трапляються й протилежні випадки, коли програма занять може бути не різноманітнішою, ніж у звичайних ДНЗ.

Крім цього, приватні власники часто обіцяють більш індивідуальний підхід до дитини. Однак варто розуміти, що досягнути цього можна лише шляхом створення невеликих груп та більшої кількості персоналу (що не завжди реалізовується на практиці). Все це, звісно, впливає на ціну, яка може бути як відносно невеликою, так і майже дотягувати до середньої зарплати у Вінниці.

Попри це, у Вінниці є різні садочки, що можуть задовольнити не лише базові потреби батьків та дітей, але й їхні забаганки. Щоправда, навіть базові потреби кожної сім’ї можуть бути різного рівня.

 

Міні-садочок “Смайл” (Як частина закладів для вивчення іноземних мов “Wizard”)

вул. Келецька, 51а (097 628 90 60)

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 14:00.
Поточна кількість дітей в закладі: 21.
Вік дітей: від 2 до 6 років.

Заклад ззовні. Вивіска “Смайлу” прикрашає частину житлового будинку з боку Келецької. Хоча заклад розташований не біля самої дороги, а на другій лінії будинків вулиці, з боку головної вулиці Вишеньки його добре видно.

Помічаємо, що власного дитячого майданчика заклад поблизу не має: за гарної погоди дітям потрібно йти кількасот метрів до прибудинкового майданчика біля вулиці 600-річчя. Майданчик загального користування, тому є вірогідність, що поряд з дітьми із закладу будуть гратись і “місцеві”.

Як з’ясуємо згодом, тут же гуляють й дітки з “Навчалочки” (наступного закладу огляду), щоправда, їм набагато ближче до цього майданчику.

Загалом безпека закладу тримається першочергово на адміністраторі, позаяк двері закладу є звичайними і не зачинені на замок.

     

Заклад зсередини. Всередині міні-садочок складається всього з чотирьох основних, порівняно невеликих кімнат: холу зі стійкою адміністратора та роздягальнею, класу для вивчення англійської мови та двох класів для груп.

Окремих шафок для дітей в “Смайлі” немає, натомість у холі є вішалки для верхнього одягу та декілька великих ящиків для речей дітлахів. Попри скромність наповнення цієї та інших кімнат, чомусь виникає почуття затишку – чи то через яскраві, але заспокійливі малюнки на стінах, чи то через привітність персоналу.

Кімната молодшої групи

           

В кімнаті старшої підгрупи (дошколяриків) помічаємо чотири парти, розрахованих одразу для трьох учнів, поличку з різноманітними іграшками та величезне дзеркало майже на всю стіну. Адміністрація розповідає, що ще нещодавно його використовували для занять з логоритміки (корекції мовлення за допомогою рухів), однак наразі воно виступає як частина інтер’єру.

Клас англійської мови дуже нагадує попередню аудиторію, однак в 3-4 рази зменшену, і без вільного простору. Натомість, кімната молодшої групи, крім кольору стін, найбільше відрізняється від “старшої” одним круглим столом замість чотирьох парт.

Клас англійської мови

    

Кімната молодшої групи

           

Клас старшої групи

  

Заняття, харчування та сон. Заняття для дітей залежать від віку. Наприклад, для дітей віком від 4 до 6 років є підготовка до школи (ази читання, письма, математика, підготовки рук до письма, розвиток мовлення, англійська мова (двічі на тиждень), а від двох до чотирьох років – вивчення цифр, кольорів, ліплення, малювання, аплікація. Водночас, для обох груп є творча робота, рольові ігри та, зокрема, пальчикова гімнастика.

Через те, що заклад працює лише половину дня, з харчування міні-садочок передбачає чаювання з печивом. Інші прийоми їжі забезпечуються батьками – вони можуть дати діткам домашню їжу.

З таких же причин денний сон для дітей не передбачений.

Вартість: 2000 гривень за чотири тижні.

На що варто звернути увагу: неповний день перебування дітей, відстань до дитячого майданчику для прогулянок.

Міні-садочок “Навчалочка” (як міні-садочок)

вул. Брацлавська 1 (097 333 59 33)
вул. Замостянська 34-А (098 333 79 33)
вул. Олега Антонова 13 Г (068 333 59 33)
вул. 600-річчя 66-б (філія, яку ми відвідали) (098 333 59 33)

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 14:00.
Поточна кількість дітей в закладі: до 10.
Вік дітей: від 2 до 6 років.

Заклад ззовні. Знайти “Навчалочку” нам виявилось досить непросто – він розташувався глибоко в середині кварталу по вулиці 600-річчя. Так, міні-садочок розташувався на частині першого поверху офісної будівлі, за міцним цегляним парканом.

Щоправда, ворота на огороджену територію були постійно відчинені, а охоронець жодним чином на нас не зреагував. Як ми згадували раніше, свого дитячого майданчику ця філія не має, користуючись найближчим сусіднім.

  

  

  

Заклад зсередини. Заходячи до міні-садочка, бачимо три кімнати, одна з яких – кабінет керівництва, а дві інших – приміщення для дітей. Їх не можна назвати великими, але для десятьох дітей, думаємо, цього достатньо.

В одній з них помічаємо інтерактивну дошку з проектором, піаніно, дитячий столик та звичайну дошку. Решта простору кімнати є вільною, за виключенням хіба поличок для іграшок що розташувались біля стінки та м’яких іграшок на підвіконні.

            

Інша кімната – це, скоріше, ігрова зала: з дитячими кулями для аеробіки, невеликим плазмовим екраном та меншими іграшками. Щоправда, є в цій кімнаті й досить багато навчальної літератури для юних вінничан.

Заняття, харчування та сон. Керівництво “Навчалочки” зазначає, що в програму навчання включені напрямки з всебічного розвитку, англійської мови для дітей, творчості, музичного розвитку та фізичних вправ.

           

Як і в минулому закладі, з харчування міні-садочок передбачає чаювання з печивом або їжу, яку дітки беруть із собою.

Денний сон для дітей в “Навчалочці” також не передбачений.

Вартість: 1550 гривень на місяць.

На що варто звернути увагу: неповний день перебування дітей, невелика кількість вихованців філії (під час нашого візиту їх було близько шести), вартість.

 

Клуб для дітей “Дрім Дім”
вул. Миколаївська, 2 (Мікрорайон Академічний) (067 58 10 295)

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 19:00.
Поточна кількість дітей в закладі: близько 20.
Вік дітей: ясельна група – від 1,5 до 3 років; старша група – від 3 до 7 років.

Заклад ззовні. Найближче до цього закладу в Академічному вас можуть підвезти лише маршрутні таксі та автобуси – і навіть тоді доведеться кілька хвилин пройтись від автошляху. Натомість, від найближчої зупинки громадського транспорту до “Дрім Діму” вам доведеться йти понад 700 метрів.

Помітити цей заклад можна здалеку – за невисоким білим парканом з боку входу. Спочатку нам здалось, що діти, за бажання, змогли б через нього перелізти. Однак відстані між дощечками в паркані досить великі, відтак дитина, найпевніше, не зможе перелізти через нього.

  

До того ж, за кількома дітлахами, що саме бігали надворі під час нашого візиту, дивились одразу дві співробітниці закладу. Інші сторони майданчика мають вищу та вже суцільну огорожу.

Варто визнати, що територія для прогулянок, хоча й виглядає й достатньо просторою, але разом з тим й відносно порожньою. Серед доступних тут дітям розваг ми побачили, зокрема, накриття з однією гіркою та сходинками, одного “коника” та ще кілька елементів технопанку (зокрема й модернізоване тракторне колесо). В сам заклад ведуть досить круті сходи, хоча керівництво клубу й зазначило, що “з ними ніколи проблем не було”.

Системи відеоспостереження ні ззовні, ні всередині закладу немає.

  

  

  

  

  

Заклад зсередини. Потрапивши до холу, одразу помічаємо столик адміністратора та довгий коридор з безліччю дитячих шафок. Всього ж у закладі є ще три великі кімнати, призначених для дітей: спальня, ігрова кімната та напівігрова кімната. Решту приміщень поки що ремонтують, однак місця, здається, дітям вдосталь.

В спальні царює досить спокійна атмосфера – завдяки повністю прикритим від світла вікнам та відсутності іграшок для активних ігор. Попри те, що ліжка тут двоповерхові, на думку адміністрації, небезпеки падіння немає, позаяк на верхньому ліжку сплять старші дітки.

                     

Ігрова кімната досить схожа на аналогічні приміщення в попередніх закладах, за виключенням, хіба, більших розмірів. Натомість, напівігрова слугує ще й їдальнею для дітлахів (в одній половині). Попри те, що під час нашого візиту чи не всі вікна закладу прикривали частково жалюзі, керівництво “Дрім Діму” зазначає, що зазвичай вони відкриті і діти можуть у них дивитись.

Цікаво, що крім чотирьох вихователів, що постійно перебувають з дітьми, в закладі постійно працює також і медсестра.

           

Заняття, харчування та сон. Серед занять, передбачених графіком для старшої групи, двічі на тиждень є англійська мова, тричі – хореографія (із запрошеним хореографом), логіко-математичний розвиток, перегляд діафільмів, театральні заняття, мовна грамота.

Для ясельної групи передбачене ознайомлення з природним довкіллям та соціумом; рукоділля (п’ять разів на тиждень); розвиток мовлення і культури мовленнєвого спілкування, а також сенсорний розвиток.

В закладі дітям не можна користуватись мобільними телефонами, приносити свою їжу та небажано носити прикраси (вони можуть загубитись).

Причиною, з якої в “Дрім Дім” не можна приносити будь-яку їжу, є уникнення конфліктних ситуацій між дітьми та п’ятиразове харчування, якого, як стверджує керівництво закладу, цілком достатньо на увесь день. Готують їжу на власній кухні закладу.

Денний сон в закладі триває дві години в окремій кімнаті з приглушеним світлом. Пробудження супроводжується спеціальною гімнастикою.

Вартість: Ясельна група: 3500 гривень на місяць за половину дня; 6500 гривень на місяць – за перебування дитини повний день;
Старша група: 4800 гривень на місяць.

На що варто звернути увагу: розташування в мікрорайоні “Академічний”, круті сходи.

 

Приватний навчальний заклад “Бейбі бест”
вул. Київська, 41 (096 598 2868)

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 19:00. Можливо залишити дитину на половину дня – з/до 13:00.
Поточна кількість дітей в закладі: близько 30.
Вік дітей: від 3 до 6 років.

Заклад ззовні. Місце розташування цього закладу досить близьке до автошляху – за 40 метрів від зупинки громадського транспорту нас зустрічає чотириповерхова будівля, яка чимось нагадує сучасний “замок”. Втім, прохід до неї обмежений високою огорожею з дверима на електромагнітному замку. Так, дитина не зможе самостійно відкрити двері, а хтось сторонній на територію не зайде.

Вже за парканом помічаємо дерев’яний будиночок, накритий тентом батут (на якому діти займаються влітку), дитячі драбину та лаву. Решта досить просторої території вільна. Як пояснила згодом власниця закладу, в гарну погоду діти гуляють з вихователем та нянею близько години на день.

Крім цього, помічаємо й камери відеоспостереження, розставлені по периметру. Як розповіло керівництво закладу, всього ззовні та зсередини будівлі є 16 камер відеоспостереження. За бажання батьки в адміністратора можуть переглянути, що відбувалось з їхньою дитиною в закладі протягом дня.

               

Заклад зсередини. Вже всередині нам розповідають, що для постійного перебування дітей призначені лише два з чотирьох поверхів. На один з них нас пускають з фотографом, на інший – лише автора цього матеріалу. Однак, як виявилось – вони майже ідентичні між собою.

Більшість простору такого поверху займає одна величезна кімната: на її вході стоять шафки для одягу та взуття, трохи далі – столи та стільці для прийому їжі. Решта – вільний простір та яруси іграшок.

                

Є на таких поверхах й менша кімната, яка за потреби перетворюється на спальню. В ній одне на одному стоять досить низькі ліжечка для сну. Решта цієї відносно невеликої кімнати – вільна.

Ще декілька “квадратів” поверху займають вбиральня та кімнатка, де готують до роздачі їжу.

Спальня

Спальня

 

Місце для роздачі їжі

Заняття, харчування та сон. Серед занять в закладі щодня є англійська мова, двічі на тиждень – математика та музичні заняття. Також є сюжетно-рольові ігри та заняття театралізації (розігрування сценок пальчикового театру, театру тіней та “класичної” гри), розвитку соціальної комунікації, мовлення і культури спілкування.

Крім цього, дітей знайомлять з предметами навколишнього світу та вчать “знаходити те прекрасне, яке є у простих речах, в природі, в довкіллі, в повсякденному житті”. Більшість занять відбувається саме в головній кімнаті поверху, позаяк спеціальних класів в закладі немає.

  

Місце для прийому їжі

 

      

Харчування в “Бейбі Бест”, як і в попередньому закладі п’ятиразове. Готують їжу на власній кухні закладу.

Сон дітей в закладі триває 2 години 30 хвилин. І хоча одноярусні ліжечка нам видались надто низькими (в них немає ніжок), керівництво зазначає, що для малюків – це гарантія не впасти уві сні.

Вартість: 8000 гривень на місяць за перебування дітей повний день; 5500 за неповний день.

На що варто звернути увагу: близьке межування з дорогою (менше 10 метрів від території закладу до вулиці Київської); кількість кімнат для дітей.

 

Центр дитячого розвитку “Амадея”
вул. Северина Наливайка, 1
вул. Магістратська, 64
вул. Пирогова, 71
(096 596 52 48)

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 20:00.
Поточна кількість дітей в закладі: близько 60.
Вік дітей: від 3 до 7 років.

Заклад ззовні. Територію цієї філії “Амадеї” легко переплутати з приватним будинком – триповерхова, відносно невисока будівля по вулиці Пирогова стоїть за парканом з гратами. Вхід на територію – на електромагнітному замку.

За огорожею бачимо дитячий майданчик, на якому грається до десяти дітей. Працівників центру не видно, але згодом вони з’являються – дитячий майданчик оточує будівлю закладу з усіх сторін, тож вихователям доводиться ходити по колу, аби слідкувати за безпекою вихованців.

Наповнення цього майданчику досить різноманітне – тут і всілякі гойдалки, і відносно невисока стінка для альпінізму, і лави зі столиками, і спортивні снаряди для активного відпочинку. Водночас, як ми помітили, двом вихователям досить складно візуально охопити увесь діаметр майданчику, особливо, якщо вони йдуть разом.

  

  

  

     

Заклад зсередини. Вже всередині нам показують різні кімнати цієї будівлі, більшість з яких призначені для навчання, а не розваг. До прикладу, в природничому класі бачимо столи з “мохом”, рослини та фігурки тварин. В іншому класі помічаємо мініскелет людини, дошку та зелені парти. В третій кімнаті стоїть проектор з російськомовним фільмом про дику природу Китаю та купа парт у стилі “UGears”.

           

 

Як зазначила адміністраторка закладу, викладачі в центрі є двомовними, позаяк частина дітей спілкується російською. Дитяча література в закладі також була двомовною – деякі книги були написані українською, деякі – російською.

Є в закладі кімната для фізкультури, а також кімната для відпочинку, де ті діти, які вже вміють читати, можуть взяти книги. Ще в одній кімнаті, напівспальні, бачимо висувні чотириповерхові ліжечка-сходинки. Решта простору – м’який килим та крісла різноманітної форми.

                 

Цікаво, що в закладі використовують для розваг дітей простір коридорів – біля гвинтових сходів ми помітили килимки, а поряд – ящики з конструктором. Щоправда, виникають сумніви, чи безпечно дітям гратись над досить крутим спуском. Біля інших сходів – “виставка” готових керамічних виробів дітей, які їх ліпили з глини.

Загалом увесь інтер’єр та екстер’єр закладу виглядає дуже сучасним, новим та заможним. Хоча на стінах майже немає декору – більшість з них абсолютно білі.

              

Заняття, харчування та сон. Заняття в закладі поділяються на стандартні та додаткові. До стандартних відносять основи математики та письма, йогу, англійську, фізкультуру, арт-терапію (творчі завдання), природознавства та заняття “з розвитку моторики та інтелекту за програмою, розробленою в Німеччині” (навести приклади конкретних вправ нам не змогли).

Додатковими (за додаткову плату) є, зокрема, заняття з оригамі, брейк-дансу, хореографії, кулінарії, шахів, кераміки, а також “медіа-школа” (практикуються, зокрема, в записі відеороликів).

  

Денний сон триває дві години на чотириповерхових ліжках-сходинках. Харчування в закладі є п’ятиразовим. Для прийому їжі використовують їдальню з охайними груповими столиками.

Вартість: 6500 гривень на місяць за стандартний пакет занять. Додаткові заняття оплачуються окремо.

На що варто звернути увагу: близьке розташування до вулиці Пирогова.

 

Дитячий садочок муніципально-приватного партнерства “Артинов-Дельфін” (“У Мадагаскарі”)
вул. Трамвайна, 3б

Унікальність закладу полягає в тому, що він розташований в комунальній будівлі, однак здається в оренду приватному власнику. За умовами оренди в “Артинов-Дельфін” має бути щонайменше 20% дітей із загальної міської черги. Перебування таких дітей сплачується з міського бюджету, натомість батьки сплачують лише за харчування малечі (75% від загальної суми за місяць; вартість – як і в комунальних садочках).

 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 7:30 до 19:30.
Поточна кількість дітей в закладі: близько 100.
Вік дітей: ясельна група – від 2 до 6 років.

Заклад ззовні. Територія “Артинов-Дельфін” зустрічає нас посередині нового житлового кварталу “Avalon”, що неподалік від трамвайного депо. Неподалік працюють будівельники, що на момент відвідування не завершили роботи в кварталі, тож вітер час від часу здіймає куряву в бік дитячого садочка.

За металевою сіткою огорожі бачимо величезну територію – найбільшу з усіх закладів, в яких нам доводилось бути під час огляду. Тут є і яма з піском, і гірки, і баскетбольне кільце з іншими спортив  ні снаряди для активного відпочинку дітей.

         

Чи не єдиним мінусом цієї території є її відносна відкритість для вітру, однак тут є спеціальні навіси для захисту дітей від негоди, де вони можуть перечекати, наприклад, дощ. На додаток, дитячий майданчик (як і коридори всередині закладу) під відеоспостереженням. Як повідомив нам згодом власник закладу Андрій Піжевський, діти гуляють на вулиці двічі на день, щоразу по годині-півтори.

        

Заклад зсередини. Всередині заклад спершу чимось нагадує знайомий дизайн садочків державного типу, однак лише до моменту ближчого знайомства з кімнатами для дітей.

Так, в напівспальні біля стінки розташувались триповерхові висувні ліжка-сходинки. В іншій частині кімнати – столики для занять, дошка, і досить багато вільного простору.

                

Є тут і спеціальний клас для малювання на піску – в кімнаті є спеціальний стіл вчителя, з якого для кількох учнів проектують процес малювання на великий екран. По сусідству розташувався ще один невеликий, вже більш стандартний навчальний клас.

В спортзалі, крім шведських стінок, є гігантський “конструктор”, басейн з кульками та стінка для альпінізму з матами. Спортзал в “Артинові”, як виявилось, також найбільший, в порівнянні з іншими закладами у цьому матеріалі.

                    

Цікаво, що у дитячих вбиральнях, крім стандартного набору сантехніки, є й душ відкритого типу – у випадку, якщо дитина забрудниться, вихователь може допомогти їй очиститись. Також в “Дельфіні” для надання медичної допомоги працює медсестра.

Заняття, харчування та сон. Серед занять, що включені до програми, є вже згадане малювання на піску, ейдетика (завдання на розвиток пам’яті, логіки, мислення), соробан (математичний усний рахунок), англійська мова, рукоділля, фізкультура.

  

        

Харчування в закладі є чотириразовим, чого, на думку Андрія Піжевського, також достатньо для дітей. Готують їжу на власній, досить великій кухні. Діти сплять на триповерхових ліжках-сходинках.

Вартість: 4500 гривень за місяць. Батьки дітей із загальної міської черги сплачують лише за харчування малечі (75% від загальної суми за місяць; вартість – як і в комунальних садочках).

На що варто звернути увагу: кількість дітей, будівництво “Avalon”.

Поради на завершення

Ми запитали у Андрія Піжевського, як батька двох дітей та власника найбільшого закладу цього огляду, як правильно обрати приватний садочок чи центр розвитку, якому можна довірити дітей. У відповідь отримали декілька порад:

На що би я звертав увагу, то, по-перше, чи є заклад офіційним. Тобто, що цей заклад дійсно атестований. Далі варто подивитись на матеріальну базу – які спортзали, актові зали, які в дитини є можливості.

Наступний крок – подивитись чим харчується дитина: переглянути меню, зайти на кухню. Бо в деякі заклади їжу можуть привозити незрозуміло звідки. І останнє – це ставлення до дітей (з боку вихователів) – розповів Андрій Піжевський.

 

Vежа радить побути гостем хоча б півгодини у закладі, в якому ваша дитина може витрачати більшість часу протягом дня. Скуштувати страви, поспілкуватись з персоналом, послухати, як відбувається заняття. Ні камера, ні слова не можуть повноцінно передати розміри приміщень чи якість харчових продуктів, однак ми сподіваємось, що цей огляд вкаже вам хоча би обриси вибору. Адже діти – це найдорожче, що в нас є!

Фото Марини Сербінович, Ольги Мірошниченко та автора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.