В Україні в липні можуть почати надсилати повістки поштою

17:29
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні почнуть надсилати повістки поштою після закінчення 60-денного терміну, визначеного для актуалізації військово-облікових даних. Відповідно, такий спосіб надсилання повісток військовозобов’язаним та резервістам стане дійсним вже в липні. 

Про це йдеться в “Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період”, затвердженого постановою Кабміну 16 травня цього року.

Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання. У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання, – йдеться в документі.

Також в “Порядку” зазначено, що “Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ надсилається адресату не пізніше ніж протягом наступного дня після підпису повістки відповідним керівником. При цьому день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення”.

Зазначимо, що новий мобілізаційний закон набув чинності 18 травня, з цього дня для уточнення даних було запущено мобільний додаток “Резерв+”, також можливість оновити свої військово-облікові дані з’явилась і в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах – авт.).

Згодом Міноборони розпочало тестування також електронної черги до ТЦК та СП. Відповідно, з 18 травня також стартував 60-денний термін, визначений для оновлення військово-облікових даних та який закінчується 16 липня. Відповідно, надсилати повістки поштою можуть почати вже з наступного дня, 17 липня.

Ілюстративне фото – rbc.ua

Читайте також: У Вінниці розпочинають тестування нового сервісу від Міноборони — електронної черги до ТЦК та СП

Читайте також: Міноборони запустило застосунок “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.