Цьогоріч у Вінниці передбачено 93 мільйони на реконструкцію та будівництво закладів освіти

7:53
Автор: Vежа
Become a Patron!

Нещодавно Вінницький міський голова Сергій Моргунов зустрівся з головами профспілкових комітетів закладів освіти міста. Під час зустрічі обговорили проекти, які реалізуються у галузі та основні виклики та завдання щодо розвитку освіти в громаді.

Одним з основних питань на зустрічі стала робота в умовах пандемії, повідомляють на сайті Вінницької міської ради. За словами  Сергія Моргунова, було дискусій щодо запровадження дистанційного навчання, однак він вважає, що таке рішення стало одним з найефективніших заходів щодо стримування поширення коронавірусу.

– Ми не тільки вберегли вчителів від надзвичайно великого вірусного навантаження, але й, на відміну від інших міст, не допустили «червоної» зони й повного локдауну. Для нашого міста він би завдав серйозного удару по економіці та вплинув на виконання тих завдань, які ми ставили перед собою на початку року, – додав міський голова.

Для прикладу, торік з бюджету громади виділили 36,5 мільйона гривень, щоб забезпечити заклади освіти усіма необхідними протиепідемічними засобами.

У 2021 році виділили 7,2 мільйона, однак, у разі необхідності, будуть спрямовані додаткові кошти.

Реконструкції та нові будівництва закладів освіти

Цьогоріч на реконструкцію та нове будівництво закладів освіти передбачено 93,1 мільйона гривень.

Будівництво дитячих садків

У місті продовжують розвивати мережу дитячих садків та створювати нові місця для маленьких вінничан. Цього року планують ввести в експлуатацію садок по вулиці Ватутіна. Він буде розрахований на 6 груп (120 місць).

Цей заклад будують за кошти інвестора й через пандемію не змогли здати об’єкт минулого року, як планувалося раніше. На придбання необхідного обладнання та інвентаря у 2020 році з бюджету було спрямовано 4,3 мільйона, а у 2021 –  ще 500 тисяч гривень.

Також планують ввести в експлуатацію заклад дошкільної освіти по Немирівському шосе на 6 груп (120 місць).

– Територіально це Вінницькі Хутори. Будівництво закладу здійснюється інвестором, а з бюджету ми виділяємо  видатки на придбання обладнання та інвентарю – 5,2 мільйона гривень, – зазначив міський голова.

Також триває масштабна реконструкція будівлі дитячого садка № 16 по вулиці Зерова, 12. Цей заклад розрахований на 9 груп (170 місць). У 2021 році на реконструкцію об’єкту залучено 30,3 мільйона гривень з ДФРР. З бюджету громади спрямовують ще 15,3 мільйона.

 

До речі, саме про цей дитячий садок з назвою “Бджілка” VежА писала неодноразово. Нагадаємо, що серйозні проблеми у “Бджілки” розпочались восени 2017 року. Тоді корпус дитячого садочка, який був збудований ще у 1936 році, вкрився тріщинами, через що було прийнято рішення терміново перевести дітей до новішої будівлі садка, яку звели у 1986-му.

У Вінниці реконструюють аварійний дитсадок “Бджілка”. ВІДЕО

Термореновація

Цього року планують завершити термореновацію двох дитячих садків (№21 та №47), двох шкіл (№2 і №13), а також Палацу дітей та юнацтва. Незабаром розпочнуть роботи у школі №23.

Для утеплення будівель закладів освіти надалі, у цьому році планують виконати проектно-кошторисну документацію на термореновацію ще трьох садків та трьох шкіл.

Капітальні ремонти

У 2021 році в бюджеті громади запланували виділити 11,1 мільйона на капітальні ремонти в закладах освіти. Зокрема кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт харчоблоку школи №12; санвузлів у 9 школах (№№ 4, 6, 8, 22, 23, 27, 31, 33, 34); на капітальний ремонт території школи №15.

Також передбачено 1,7 мільйона на капітальний ремонт покрівлі дитячих садків №№ 5, 25, 51, 67,  школи №26, та на виготовлення проектно-кошторисної документації для шкіл №№ 9 та 14. Також планують відремонтувати інженерні мережі в закладі дошкільної освіти № 71, та підлогу в школі №22.

Для того, щоб покращити умови для фізичного розвитку та дозвілля дітей, впродовж 2021 року заплановано реконструювати спортивне ядро школи №29 та побудувати спортивний майданчик у школі № 12.

На сайті міської ради додають, що загалом видатки на освіту в бюджеті нашої громади щороку складають не менше 25% всього бюджету. Для прикладу, у 2021 році їхній розмір становить 1,512 млрд грн, а це на 15% більше, ніж торік.

Фото з сайту ВМР та Facebook-сторінки Сергія Моргунова

Читайте також: Менше домашніх завдань, інша їжа в їдальнях та двері у вбиральнях: як мають змінитися школи в 2021 році

Читайте також: Вінницькі школи одними з перших отримають книги про Революцію Гідності

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.