У Вінниці “тріснув” дитячий садок: чиновники запевняють – небезпеки немає. ФОТО

15:50
Автор: Дар'я Гоц

З минулого тижня з аварійної частини дитсадка дітей почали переводити до іншого корпусу. Наразі стіни закладу вкрились тріщинами. 

У соцмережах на сполох забили батьки, адже тепер приміщення однієї групи ділять дві: поки одні діти граються та сплять у спальні, інші розмістилися в ігровій кімнаті. Зауважимо, що одна група розрахована на 30 дітей, тобто тепер кількість вихованців в одному приміщенні може збільшитись ледь не вдвічі.

За інформацією, яку надали в департаменті освіти Вінницької міської ради, капітальний ремонт копусу не передбачається, натомість його повністю зруйнують та збудують новий. Ці роботи заплановані на 2018 рік, тому що про незадовільний стан будівлі знали раніше, лише не могли передбачити, що руйнування почнуться так швидко.

Про проблеми старого корпусу було відомо ще у 2015 році. З того часу була проведена технічна експертиза департаментом капітального будівництва, стягнули тріщини будівлі, поставили спеціальні маяки і восени минулого року зробили ремонт у двох групах. Зрештою, отримали висновок, що діти можуть перебувати в корпусі.

  • Ми планували наступного року провести тендер і розпочати роботи пізньої весни, але аварійну ситуацію, на жаль, неможливо передбачити. Ми вважаємо, що хоча фундамент укріплювався, але через підтікання вод утворились нові тріщини в інших місцях. Тепер перебування дітей в цьому корпусі є небезпечним, тож було вирішено терміново переселити групи до іншого корпусу садочка – пояснює директорка департаменту освіти Оксана Яценко.

Ми також звернулися до директора департаменту з проханням пояснити наскільки безпечним є перебування такої кількості дітей в приміщенні, яке розраховано на одну групу і чи руйнування старого корпусу не завдасть шкоди новішому.

  • Проблема виникла тому, що садочок складається з двох корпусів: перший, який сьогодні в аварійному стані, збудували у 1936 році. Зрозуміло, що його будували без дотримання всіх будівельних норм – корпус побудований без фундамента. Інший корпус дещо новіший – 1982 року. В кожному із них перебуває по шість груп дітей.

  • Будівництво нового корпусу не завадить виховному процесу у садочку, тому що пральня знаходиться в окремому приміщенні, а харчоблок – у переході, – продовжує Оксана Яценко. – Якщо ми загородимо місце проведення будівельних робіт, це абсолютно ніяк не вплине на функціонування корпусу, що залишається. Фактична кількість дітей, яка відвідує групи, не відповідає чисельності по списку. Насправді до садочка ходять по 15-18 дітей з 30, які записані. І так у всіх групах, тому, якщо їх звести разом, то це не буде критичною кількістю. На жаль, інших альтернатив ми наразі не маємо.

Новий корпус вирішить не лише проблему аварійного приміщення, також буде можливість створення ще двох додаткових груп, що допоможе забезпечити місцем у садочку більшу кількість дітей та зменшити черги.

Вінничанка Оксана, яка саме забирала дитину із садочка розповіла, що їй зручний саме цей заклад, адже він знаходиться біля дому, але скаржиться, що роботи починаються лише тоді, коли будівля стала аварійною.

  • Невже не можна було раніше вирішити це питання? Якісь роботи у садочку наче проводились, але якщо він тепер у такому стані, то як те все робили? Я б і перевела свою дитину до іншого, але ми живемо неподалік цього дитячого садка і нам насправді зручно. І нехай це зараз діти менше ходять, бо хворіють, але як бути влітку, коли більше дітей ходить до садочка? Я поки що не уявляю, як вони всі помістяться. Якщо нічого швидко не зміниться, то, звичайно, будемо думати про інший садочок.

Батькам пропонують частину дітей перевести до нового садочка по вулиці Максима Шимка, цей ДНЗ добудують до кінця поточного року. Окрім цього, всі батьки, які хочуть змінити садочок на інший, можуть це зробити, написавши заяву. Сама процедура переведення дитини з одного закладу в інший скорочено до одного тижня.  Наразі, за словами пані Яценко, вже є 10 таких заяв від батьків.