Вінницькі школи одними з перших отримають книги про Революцію Гідності

13:41
Автор: В'ячеслав Луцков

Бібліотеки вінницьких шкіл отримають книги про події Революції Гідності. У них розповідається про безпосередніх учасників Революції Гідності (є також інтерв’ю з ними) та наведено спогади рідних про загиблих героїв.

Як повідомляється на сайті Вінницької міської ради, 42 комплекти книг до департаменту освіти міської ради передала мати загиблого Героя Небесної Сотні Максима Шимка, Зоя Семенівна Кузьменко.

Під час передачі книг Зоя Семенівна зазначила, що вони зверталися до Національного музею Революції Гідності, аби одними із перших отримати ці видання.

Кожна зі шкіл отримає комплект із п’яти книг: «Небесна Сотня. Життєписи» книга 1 та 2, «Майдан. Пряма мова» книга перша та друга, а також «Історія з Майдану. Епізод І».

– Ці книжки мають історичне значення, адже тут розповідається про людей, які були на Майдані Незалежності у Києві в 2013-2014 роках. Це розповіді про людей, які були безпосередніми учасниками тих подій. Книги написала Світлана Терейковська. Це людина, яка була на майдані, журналіст, політолог.

Вона дуже багато спілкувалася з родинами Героїв Небесної Сотні. Вона активно брала участь у Всеукраїнській акції «Потяг Труханівська Січ». Вона по крупинках збирала історії родин з Небесної Сотні.

Поки що видали два томи «Небесна Сотня. Життєписи», чекаємо ще на третій. Його ми також постараємося передати до департаменту. Ці книги дуже цікаві, адже вони про кожного героя та цікаво проілюстровані, – розповіла Зоя Кузьменко, передають на сайті.

Найближчим часом усі книги будуть передані до шкільних бібліотек.

Максим Шимко – вінничанин, учасник Революції Гідності, Герой Небесної Сотні. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Максиму Шимку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).
Щороку у місті відбувається патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка. Джерело – сайт ВМР.

Читайте також: Сім років після Майдану: спогади вінничан

Фото – ВМР

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.