Підозру на коронавірус COVID-19 у двох пацієнтів у Вінниці не підтверджено

13:27
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Підготовка Вінниці до протидії коронавірусу – одна з найкращих в Україні. Про це сьогодні повідомили чиновники та медики під час спеціальної прес-конференції у міській раді. Також у місті було зафіксовано два пацієнта з підозрами на коронавірус, проте діагноз не підтвердився. 

Про поточну ситуацію, профілактичні заходи та заходи з протидії поширенню коронавірусу  розповіли сьогодні, 5 березня, під час спеціальної прес-конференції у Вінницькій міській раді.

Заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Надія Марусяк зазначила, що наразі всі інфекційні відділення області та міста закупили комплекти індивідуального захисту, дезінфекційні розчини для обробки поверхонь, засоби індивідуального захисту, а також медикаменти для противірусної терапії, антибактеріальної терапії та жарознижувальні засоби, розчини при інтоксикації.

В усіх інфекційних відділеннях, де є бокси, створено палати інтенсивної терапії для пацієнтів з підозрою на коронавірус. Наразі боксів у області є 89, а також 62 полубокси, куди можуть бути поміщені пацієнти з легшими станами та куди можна помістити двоє та більше людей. Бокси та полубокси мають свій санвузол та окрему систему водопостачання.

Також в  області є 290 спецліжок, кількість яких за потреби збільшать та створено 122 спеціальні бригади, Для медиків влаштовують майстер-класи та надають всі необхідні знання, по лікарнях розсилають алгоритми дій.

– Якщо такий пацієнт буде, він не має права лежати в загальній реанімації, – пояснює Надія Марусяк. – Тому в цих боксованих палатах, які мають вхід з вулиці та які не перетинаються з потоком пацієнтів, також забезпечені. 

Зокрема йдеться про апарати для вентиляції легень, кисневої терапії, закуплені й концентратори кисню, дозатори для ліків, засоби для вимірювання рівня кисню в крові та інше необхідне обладнання.

Водночас, тестів для визначення коронавірусу поки що на Вінниччині немає. Їх сподіваються закупити невдовзі.

– Наразі тестів немає, але вийшли фірми, які можуть забезпечити Україну тест-системами і короткими, швидкими тестами, такими, як на грип. Ми вже подивились технічні характеристики і зараз вся Україна хоче закупити ці тест-системи, кошти є, – розповіла Надія Марусяк.

За її словами тести мають бути закуплені для лабораторних центрів, а орієнтовно це може статися за 10 днів. Наразі аналізи для тестування відправляють до Києва.

Директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш зазначив, що Вінниця з 2016 року серйозно взялася за лікування респіраторно-вірусної інфекції в рамках програми “Стоп-грип”.

Шиш каже, що грип та коронавірус відносить саме до групи респіраторних вірусних інфекцій, а їх перебіг багато в чому схожий.

– До лікування респіраторних ускладень, як от пневмонії, які є у 80% важкого перебігу коронавірусної інфекції – наші заклади готові, знову ж таки, в рамках “Стоп-грип”. Додатково до тих заходів, які ми мали, на сесії Вінницької міської ради виділено 800 тисяч гривень для того, щоб поповнити той запас, який є.

Шиш зазначив, що оскільки коронавірус вражає передусім легені, нині реконструйовують кисневої мережі інфекційних відділень.

– Всі наші пропускні та митні пункти обладнані засобами захисту, дистанційними термометрами, які дозволяють виявляти людей з температурою при перетині кордону. Там же відведено спеціальні приміщення, спеціалізовані бокси, де ці люди будуть перебувати до приїзду спецбригади для направлення в боксовані відділення інфекційних стаціонарів районних лікарень за місцем дислокації, – сказала Лариса Мороз.

У Вінниці, за словами Лариси Мороз (професорка, доктор медичних наук, завідувачка кафедри інфекційних хвороб ВНМУ ім. Пирогова), всі дорослі будуть перебувати в інфекційному відділенні першої міської лікарні, де є п’ять боксів. Там облаштовано окремий вхід, куди “швидкою” чи спецбригадою такі пацієнти будуть доставлятися відразу у відділення та в палату.

– В нас є місячний запас спецзасобів захисту для медперсоналу, антибактеріальних засобів. Два бокси, які виділені для осіб з підозрою на коронавірус та в яких такий діагноз підтверджено. (Бокси) обладнані апаратами штучної вентиляції легень, концентраторами кисню. На цей момент, те, що може наша країна виділити… готовність Вінниці – одна з найкращих по країні, – сказала Мороз.

Підозри на коронавірус

Також під час прес-конференції Лариса Мороз розповіла про громадянина Китаю, в якого була підозра на коронавірус. Нині він перебуває в інфекційному відділенні першої міської лікарні з діагнозом “грип В”.

– Вчора ввечері до прийомного покою звернувся студент одного з наших університетів, громадянин Китаю, який приїхав, офіційно перетнув кордон з Польщею 1 лютого. Тобто, 35 днів тому.

По приїзду він пробув у Вінниці 14 днів на карантині. Є відповідні документи, що свідчать про те, що він був допущений 16 лютого до навчання з температурою 36,7. Я перед прес-конференцією спілкувалась з ним, він уточнив. що на попередніх вихідних було тепло і він з другом гуляв, застудився, промерз. В понеділок в нього піднялася температура і він вчора звернувся. На момент надходження йому зробили загальний аналіз крові – він був нормальним, температура на момент надходження – 38,5, рентгенологічно – все нормально.

Врешті у хлопця виявили грип В, але у зв’язку з поверненням з Китаю, його перевели в інфекційне відділення, де повторно провели аналіз та підтвердили діагноз “грип В”. Наразі хлопець лікуватиметься щонайменше протягом найближчих п’яти днів, сьогодні вранці в нього температура склала 36 градусів.

Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб ВНМУ ім. Пирогова Олена Онофрійчук також повідомила, що був випадок, коли підозрювали коронавірус в дитини. Родина повернулась із закордонної поїздки й тому до неї була особлива увага. Врешті в дитини виявили та вилікували інше вірусне захворювання.

Нагадаємо, 3 березня в Україні виявили перший випадок зараження коронавірусом. Заступник міністра охорони здоров’я України, головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що йдеться про чоловіка, який повернувся разом із дружиною з Італії.

Згодом Уряд створив сайт про коронавірус з відповідями на головні запитання. Як повідомили на “Українській правді”, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко закликав українців, які не мають гострого респіраторного вірусного захворювання, не купувати хірургічні маски, бо це може призвести до дефіциту на рівні країни.

У всіх центрах надання адміністративних послуг Вінниці встановили для відвідувачів антисептики для рук, а громадський транспорт обробляють спеціальними дезінфікуючими розчинами.

Читайте також: В Україні виявлено коронавірус: в сусідній з Вінниччиною області

Читайте також: Уряд створив сайт про коронавірус з відповідями на головні запитання

Читайте також: На Вінниччині визначили лікарні, у яких прийматимуть хворих на коронавірус

Читайте також: Приводу для паніки немає: ВООЗ оновила рекомендації, як уникнути зараженням коронавірусом. ГРАФІКА

Читайте також: У Вінниці заявляють, що готові боротися з коронавірусом

Читайте також: “Кожна ланка знає, що робити”: у Вінниці заступник міністра заявив про готовність до боротьби з коронавірусом

Читайте також: Для вінницьких медиків провели навчання, як протидіяти коронавірусу

Читайте також: У Вінниці додатково виділили 800 тисяч на посилення захисту від коронавірусу

Читайте також: МОЗ відкрило “гарячу лінію” для боротьби з коронавірусом в Україні

Читайте також: В очікуванні коронавірусу: чи готові медпункти на вінницькому вокзалі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.