В очікуванні коронавірусу: чи готові медпункти на вінницькому вокзалі?

12:28
Автор: Vежа
Become a Patron!

“Укрзалізниця” та міністр інфраструктури України повідомили, що на 19 залізничних вокзалах країни облаштували медичні пункти, обладнані необхідним устаткуванням для тимчасової ізоляції осіб, у яких помітять підозру на коронавірус. У переліку був й вінницький вокзал. 

Як повідомляють на сайті Укрзалізниці, вони підготували план заходів з метою профілактики завезення та поширення уханського коронавірусу, який відомий також як 2019-nCoV.

– Підготовлені засоби індивідуального захисту та спеціальні приміщення на вокзалах у разі виявлення хворих із симптомами респіраторних захворювань з метою перевірки підозри на коронавірус, – повідомила “Укрзалізниця”.

Додали, що загалом на 19 вокзалах країни облаштовані медичні пункти, обладнані необхідним устаткуванням та протиепідемічним майном для тимчасової ізоляції хворих. На Вінниччині такі пункти мають бути розміщені на вокзалах станцій Вінниця, Жмеринка та Козятин.

– Також на п’яти вокзалах організовані приміщення для тимчасової ізоляції осіб із симптомами респіраторних захворювань. Це вокзали станцій Запоріжжя-1, Рівне, Тернопіль, Фастів, Біла Церква. Наразі для недопущення розповсюдження вірусу на шляху слідування поїздів здійснюється вимірювання температури тіла пасажирів, – зазначають на сайті Укрзалізниці.

Укрзалізниця також закупила 10 тисяч респіраторів, 25 тисяч оглядових рукавичок та понад тисячу захисних окулярів. Закуповуються антисептики для рук, дезінфекційні засоби та захисні халати. З наступного тижня по всій Україні розпочнуться тренінги для працівників підприємства. Їм пояснюватимуть алгоритм дій у випадку виявлення в поїздах та на вокзалах хворих із симптомами, характерними для 2019-nCoV.

 

Що у Вінниці?

Ми відвідали залізничний вокзал у Вінниці, аби перевірити чи дійсно там облаштували приміщення задля тимчасової ізоляції хворих. Насправді, медпункт на вокзалі є, працює цілодобово.

Щоправда, медпрацівниця, яка нас зустріла, розповіла, що такої інформації не чула й вони не отримали жодного додаткового устаткування чи протиепідемічного майна, аби тимчасово ізолювати хворих з підозрою на коронавірус:

– Ні-ні, у нас є алгоритм: ми просто викликаємо “швидку” і все, якщо до нас звертаються з температурою. Ніяких спеціальних речей (для хворих з підозрою на коронавірус – ред.), на жаль… Якщо у людини температура або якісь скарги – ми знімаємо з потяга, викликаємо “швидку”, а далі вже діє “швидка” і все. Маски у нас є, звичайно. У нас взагалі зараз медпункт цей, як для проходження медоглядів машиністів. Тобто, на виклики чи звернення ми реагуємо по виклику чергової по вокзалу, або якщо пацієнти мають квитки.

Медпрацівниця зазначила, що останнім часом у Вінниці жодну людину не знімали з потяга з високою температурою чи підозрою на коронавірус.

Нагадаємо, що сьогодні рішенням Вінницької міськради на посилення заходів щодо захисту від коронавірусу було додатково виділено 800 тисяч гривень.

Додамо, що станом на 27 лютого на території України офіційно не зафіксовано жодного випадку коронавірусу. З 24 лютого розпочався скринінг температури у людей, які в’їжджають на територію країни. Наразі контроль температури здійснюється в аеропортах, а також у визначених пунктах пропуску на західному кордоні країни.

Станом на 28 лютого 2020 року у світі зареєстровано 83 389 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них  2 858 – летальні. Одужало вже 36 569 осіб.

На території Європи зареєстровано випадки захворювання COVID-19 у 17 країнах (Італія, Німеччина, Франція, Іспанія, Великобританія, Хорватія, Австрія, Росія, Фінляндія, Швеція, Ізраїль, Швейцарія, Греція, Грузія, Норвегія, Північна Македонія та Бельгія).

Читайте також: В очікуванні коронавірусу: на Вінниччині готуються інфекційні бригади

Читайте також: “Кожна ланка знає, що робити”: у Вінниці заступник міністра заявив про готовність до боротьби з коронавірусом

Читайте також: МОЗ відкрило “гарячу лінію” для боротьби з коронавірусом в Україні

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.