У Вінниці додатково виділили 800 тисяч на посилення захисту від коронавірусу

11:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 3 Березня 2020, в 11:42

У Вінниці додатково закуплять обладнання і медикаменти для виявлення та лікування інфекційних хвороб, а також засоби індивідуального захисту для персоналу інфекційного відділення міської клінічної лікарні №1. На це з міського бюджету виділять 800 тисяч гривень.

Таке рішення підтримали депутати на сьогоднішній сесії Вінницької міської ради.

Як повідомили на сайті міської ради, попередні закупівлі були проведені наприкінці минулого року. Але, враховуючи ситуацію з поширюваністю гострих респіраторних вірусних інфекцій (нагадаємо, з 30 січня по 14 лютого усі школи міста були закриті на карантин), та уже підтверджену інформацію щодо виявлення коронавірусу в Румунії, Італії, Польщі та інших країнах Європи – прийнято рішення виділити ще 800 тисяч гривень з міського бюджету на додаткові заходи для створення запасу медичних засобів.

Ряд заходів ми вже провели по наших лікарнях. Але необхідно закупити додатково обладнання, медикаменти, захисні засоби для медичного персоналу, – сказав міський голова Сергій Моргунов. – Дай Бог, щоб коронавірус нас обійшов – і Україну в цілому, і Вінницю зокрема. Але закликаю всіх вінничан слідкувати за своїм здоров’ям і в разі перших симптомів, схожих на ГРВІ, одразу звертатись до сімейного лікаря.

Повідомляється, що ці кошти будуть спрямовані на оснащення МКЛ №1, як лікарні, визначеної для розгортання госпітальної бази для надання медичної допомоги особам з підозрою на захворювання коронавірусом 2019-nCoV. Зокрема, будуть придбані безконтактні термометри для вимірювання температури, пульсоксиметри, які крім вимірювання пульсу визначають насиченість крові киснем. Закуплять антибіотики для лікування пацієнтів з важкими респіраторними інфекціями та їх ускладненнями.

Для персоналу інфекційного відділення лікарні, будуть придбані додаткові засоби індивідуального захисту – спеціальні костюми, захисні щитки і рукавички. Частина коштів буде направлена на закупівлю дезінфікуючих засобів для обробки приміщень відділення, обладнання та засобів індивідуального захисту персоналу.

Крім того, буде підведено кисневу магістраль від терапевтичного корпусу лікарні до інфекційного відділення.

Це дуже важливо, адже є необхідним для проведення кисневої терапії пацієнтам при ускладненому перебігу респіраторної інфекції. Киснева магістраль дасть можливість облаштувати кисневі точки уже безпосередньо в боксах, – пояснив Олександр Шиш, директор департаменту охорони здоров’я міської ради.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти легкі захворювання, як застуда, та серйозні — наприклад, атипову пневмонію. Коронавіруси також часто мутують і швидко змінюються. Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім. Новий штам коронавірусу відомий під назвою 2019-nCOV. Спалах пневмонії, викликаної цим досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.

Фото – vmr.gov.ua
Ілюстративне фото – cloudfront.net

Читайте також: У Вінниці заявляють, що готові боротися з коронавірусом

Читайте також: Приводу для паніки немає: ВООЗ оновила рекомендації, як уникнути зараженням коронавірусом. ГРАФІКА

Читайте також: МОЗ відкрило “гарячу лінію” для боротьби з коронавірусом в Україні

Читайте також: На Вінниччині визначили лікарні, у яких прийматимуть хворих на коронавірус

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.