МОЗ відкрило “гарячу лінію” для боротьби з коронавірусом в Україні

17:25
Автор: Vежа
Become a Patron!

Українців, яких невдовзі евакуюють з китайського міста Ухань, можуть ізолювати в спеціальних закладах, визначених Міністерством охорони здоров’я України. 

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на виступ директора Директорату громадського здоров’я МОЗ України Андрія Скіпальського під час прес-брифінгу.

Як зазначив Скіпальський, “Точні дати прибуття українців невідомі, лише розробляється план евакуації та логістики. Людям буде запропонована ізоляція в закладах, визначених МОЗ, але чи це буде на території аеропорту, чи на іншій території, наразі сказати важко”.

Як йдеться в повідомленні, ідеться про евакуацію 60 українців, які наразі перебувають в місті Ухань. Саме воно стало епіцентром поширення небезпечного коронавірусу в Китаї та по всьому світу.

Також за словами чиновника, вже запрацювала гаряча лінія, яка зорієнтована на професійну допомогу лікарям, епідеміологам, клініцистам та спеціалістам з лабораторної діагностики, які можуть зустрітися з цієї проблемою.

Водночас скористатися гарячою лінією зможе будь-хто за телефоном 0800 50 58 40.

Зазначається, що в 11 українських пацієнтів, яких шпиталізували з підозрою на коронавірус, цього збудника хвороби не виявили. Ще два пацієнти очікують на результати аналізів, які мають надійти сьогодні ввечері. Невдовзі МОЗ отримає тест-системи для якісної діагностики коронавірусу: їх має вистачити для діагностики 25-30 випадків вірусу.

Нагадаємо, раніше у департаменті охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації заявили, що готові боротися з коронавірусом препаратом “Таміфлю”, а також тими медикаментами, якими лікують гепатит і СНІД.

Ілюстративні фото: rbc.ua, epravda.com.ua