“Кожна ланка знає, що робити”: у Вінниці заступник міністра заявив про готовність до боротьби з коронавірусом

11:49
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль повідомив, що в Україні є план боротьби з коронавірусом у випадку його поширення, проте наразі потреби в ізоляції міст немає. 

Про це Коваль повідомив сьогодні, 24 лютого під час пресбрифінгу у Вінниці, відповідаючи на запитання журналістів.

Так, кореспондент Vежі поцікавився, чи відстежують в міністерстві ситуацію з поширенням вірусу у Європі зокрема в Італії, де вже ізольовано 10 муніципалітетів, а загальна кількість хворих перевищила 150 осіб, троє з яких померли. На це заступник міністра відповів, що в Україні створено оперативний штаб, який розробив план заходів задля недопущення поширення коронавірусу та боротьби з хворобою.

– З цього приводу збиралася РНБО декілька разів. На сьогодні необхідності навіть думати про оточення цілих міст чи введення карантину потреби немає, тому що вірусу на сьогодні території країни немає, хоча подібні варіанти також розглядаються (оперативним штабом – ред.). При цьому тест-системи для діагностики в Україні наявні, і кожна ланка кожен фахівець знає, що робити, – сказав заступник міністра.

Дмитро Коваль зазначив, що є розроблені та налагоджені маршрути подібних пацієнтів, а відповідні тест-системи можуть бути доставлені в будь-який регіон України, в тому числі й у Вінницю в разі виникнення підозри на коронавірус.

 – Ідеться не про експрес-тести, ми не вважаємо, що їх потрібно вже зараз розпорошувати по країні, але потрібно бути готовими, якщо така потреба виникне. Хоча зараз важливо розуміти, що потреби в якихось додаткових заходах наразі немає, – сказав заступник Скалецької.

Нагадаємо, що раніше обласні посадовці заявили, що визначили перелік лікарень на Вінниччині, які готові прийняти хворих на коронавірус.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: У Вінниці заявляють, що готові боротися з коронавірусом

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.