Приводу для паніки немає: ВООЗ оновила рекомендації, як уникнути зараженням коронавірусом. ГРАФІКА

18:54
Автор: Ірина Богачук
Become a Patron!

Останніми днями хвилювання через коронавірус з Китаю дедалі активніше посилюється у світі й Україні зокрема. Та панікувати українцям нині не варто. МОЗ України наголошує, що станом на сьогодні немає жодного підтвердженого випадку нового коронавірусу 2019-nCoV в нашій країні.

«Київський міський лабораторний центр МОЗ України» повідомив про виявлення 1 випадку коронавірусу. Проте коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Виявлений коронавірус не є новою інфекцією 2019-nCoV, з якою зараз борються в Китаї та по всьому світу.

Що відомо про новий вірус?

Він сьомий у списку відомих науці людських коронавірусів. Уражає дихальну систему. Припускають, що він може передаватися від людини до людини, проте поки незрозуміло, як часто це трапляється. З’ясувалося, що більшість інфікованих людей мають легкі симптоми. Вчені працюють над розробкою лікування. Планують заблокувати рецептор, який вірус використовує для зараження людської клітини.

У свою чергу Всесвітня Організація Охорони Здоров’я оновила рекомендації щодо нового коронавірусу, який поширюється з Китаю. Зверніть увагу на інфографіку.

До слова, більшість із цих заходів безпеки корисно дотримуватися і для того, щоб не заразитися іншими захворювання, зокрема грипом. Також відомо, що більшість померлих внаслідок зараження вірусом мали проблеми зі здоров’ям, слабкий імунітет. Тож важливо зміцнювати захисну функцію організму.

Як запевняють у Гарвардській медичній школі, якщо ви тісно не контактували з кимось, у кого є коронавірус, – зазвичай з мандрівниками з Китаю, а саме з Ухані, ви, ймовірно, будете в безпеці. 

До речі, український туроператор Join UP! повертає своїх туристів із Хайнаню (провінція на півдні Китаю, розташована на однойменному острові). Як йдеться в повідомленні на сайті туроператора, туристи повернуться додому рейсами 29 січня і 1 лютого.

Сполучені Штати Америки презентували інтерактивну карту з даними про поширення уханського коронавірусу, кількість смертей і випадків одужання. Інформація регулярно оновлюється.

Ілюстративне фото – РБК-Україна