На Вінниччині чоловіка двічі не відправили до військової частини під час мобілізації

14:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині чоловіка двічі не відправили до військової частини під час мобілізації, зокрема, через алкогольне сп’яніння. Суд зрештою звільнив його від відбування покарання з випробуванням із встановленням іспитового строку.

Про це повідомляється в рішенні Вінницького апеляційного суду.

Так, чоловік пройшов ВЛК, згідно з довідкою якої його в лютому 2023 року визнали придатним для несення військової служби по мобілізації.

Після цього в ТЦК прийняли рішення про призов чоловіка та направлення для проходження військової служби в складі команди.

Згідно з показами свідків, обвинувачений двічі викликався для відправки до військової частини. Вперше він прибув у визначений час на 23.02.2023, однак у зв’язку із затримкою транспорту відлучився на короткий період та після повернення мав явні ознаки алкогольного сп`яніння. Під час посадки до службового автобуса він виявляв обурення та агресію, висловлював небажання проходити службу за мобілізацією. Враховуючи це та те, що чоловік перебував у стані алкогольного сп`яніння, йому надали повторну повістку про відправку на 25.02.2023.

Наступна явка чоловіка до ТЦК відбулась раніше визначеного у бойовій повістці строку. Обвинувачений з’явився із явними ознаками алкогольного сп’яніння та висловлювався небажанням проходити службу за мобілізацією. На вказану поведінку представник ТЦК запропонував написати заяву у якій викласти своє небажання проходити подальшу службу, на що обвинувачений погодився та власноручно добровільно написав відповідну заяву, яка датована 24.02.2023, при цьому представниками Центру неодноразово наголошувалось про відповідальність за ухилення від військової служби під час мобілізації. Після написання вказаної заяви чоловік надалі жодного разу не прибував до ТЦК.

Зрештою, матеріали провадження за обвинуваченням чоловіка в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації передали до суду.

Однак суд першої інстанції у вироку зазначив, що обвинувачений не міг ухилятись від служби, оскільки його не викликали на 24.02.2023, а викликали на відправку на 23.02.2023. Тому чоловіка виправдали.

Разом з тим, в суді апеляційної інстанції не погодились з таким рішенням – вирок Липовецького районного суду скасував. Натомість визнав винним обвинуваченого в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації  і призначив йому покарання у виді трьох років позбавлення волі.

Однак, враховуючи те, що чоловік раніше не був судимим, не порушував громадський порядок та щиро розкаявся, – звільнив чоловіка від відбування покарання з випробуванням із встановленням іспитового строку – три роки.

Фото – today.ua