Оновлено: 26 Липня 2021, в 20:49
Для того, щоб вам легше було зорієнтуватися у потоці анонсів і просто гарно провести вихідні, Vежа зібрала найцікавіші події 23-25 липня.
П’ятниця, 23 липня
Виставка “Енігма” художника Олександра Шевчука
Експозиція митця з Ладижина складається з кількох десятків кольорових портретів. На картинах зображені портрети жінок зі спокійним лицем, погляд яких ніби зосереджений на відвідувачах – і цей погляд пильний та зацікавлений. На деяких картинах можна побачити жінок з відведеним поглядом, або погляд з нотками “зверхності”. Загалом найбільша увага “перепадає” саме очам великого розміру, адже портрети намальовані у збільшеному вигляді.
Коли: з 09:00 по 18:00 у будні та на вихідні – з 11:00 по 18:00 (в суботу) та з 10:00 по 18:00 (в неділю). Виставка триматиме до уінця липня.
Де: Вінницький обласний художній музей (вул. Соборна, 21).
Вхід: для дорослого – 20 гривень, для дітей дошкільного віку, учнів, студентів – 10 гривень. Безкоштовно виставку можуть побачити діти-сироти, учасники АТО/ООС та студенти профільного навчання.
Ярмарок крафтових речей “Handmade Night Market”
– Три дні поспіль ми будемо вітати у себе креативних людей, які продаватимуть та купуватимуть гарні речі, створені з душею! Будемо раді бачити всіх, хто створює цікаві крафтові речі, – кажуть організатори.
На ярмарку можна буде придбати безліч речей, створених власноруч: від прикрас до їжі.
Коли: з 17:00 до 23:00 години протягом 23-25 липня.
Де: на площі перед рестораном “Red Zeppelin” та “Plaza Park” (вулиця Келецька, 121).
Вхід: вільний.
Зустріч із засновником Києво-Могилянської бізнес-школи
На заході буде можливість поспілкуватися про те, що потрібно для українського прориву. Запрошеним гостем зустрічі стане Павло Шеремета — засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), ексміністр економічного розвитку і торгівлі України (2014 р.), засновник Школи управління УКУ та керуючий партнер майстерні стратегій “Прорив.in.ua”.
Коли: о 17:00 годині.
Де: Молодіжний центр “Квадрат” (вул. Театральна, 15).
Вхід: вільний, однак необхідно заздалегідь зареєструватися за ЦИМ посиланням.
Благодійна барахолка
Цю барахолку влаштовують, щоб розповісти суспільству про епілепсію, а всі кошти перерахують родині Стасу Любенку – незрячому п’ятирічному хлопчику, який окрім епілепсії має ДЦП.
Крім продажу одягу та інших речей (в тому числі й від локальних вінницьких брендів), на благодійній барахолці влаштують ще лекцію з надання першої медичної допомоги. На ній інструктор навчить розпізнавати епілептичні напади, розповість, як правильно діяти у таких випадках, і покаже інші важливі дії, які допоможуть врятувати життя. А наприкінці вечора для присутніх влаштують невеличку вечірку з музикою і танцями.
Коли: з 17:30 до 23:00 години.
Де: літній майданчик креативного простору “Артинов” (вул Миколи Оводова, 22).
Вхід: вільний. Реєстрація потрібна лише на лекцію з надання першої медичної допомоги.
Концерт кримськотатарського ансамблю “Мусафір”
Це буде акустичний концерт відомого кримськотатарського етно-ансамблю просто неба. Тож послухати інструментальну музику корінного народу України зможе кожен охочий.
Коли: о 19:30 годині.
Де: площа Європейська.
Вхід: вільний.
Субота, 24 липня
“Вишня DAY”
Головна мета заходу – підтримка проєкту “Коцюбинський 220” – першого соціального ресторану у Вінниці. Всі присутні зможуть прикрасити “дерево бажань” та скуштувати безліч страв та напоїв з вишнею. А ще – це чудова нагода поспостерігати за чемпіонатом поїдання вареників з вишнею чи й самим взяти участь у ньому!
Коли: з 11:00 до 22:00 години.
Де: проспект Коцюбинського, 53.
Вхід: вільний.
Пікнік просто неба “Вінниця Chill picnic”
Організатори кажуть, що підготували запальний концерт молодіжних гуртів, виступ стендап-клану “Кулак Дракона”, спортивні конкурси та майстер-класи. А для любителів просто відпочити буде мангальна та пікнікова зони, смачна та колоритна їжа, сувеніри. Вечері на відвідувачів чекає дискотека з кращими діджеями міста.
Коли: 24–25 липня з 12:00 до 23:00 години.
Де: Парк Дружби народів (Вишенське озеро).
Вхід: вільний.
Ярмарок видань громадських організацій
На ньому можна буде придбати дитячий журнал “Крилаті” від “Спілки української молоді в Україні”, видання “Країна зсередини” медіапроєкту “Ukraїner”, настільну гру “Ліза та її друзі подорожують світом” від ГО “Джерело Надії”, настільну гру “В пошуку скарбів” ініціативи “Менщина туристична” та багато інших.
Крім цього на ярмарку будуть продавати ткані вироби проєкту “Vereta”: килимки, косметички та захисні чохли для ноутбуків, планшетів та електронних книг.
Коли: з 12:00 до 13:30 години.
Де: просто неба на Європейській площі.
Вхід: вільний.
Матч з американського футболу “Вовки” – “Леви”
Це буде фінал регулярної частини чемпіонату України з американського футболу, у якому зійдуться команди з Вінниці та зі Львова.
– Ця гра стане завершальною для нашої команди в регулярній частині чемпіонату України, і від її результату залежить з яким суперником ми гратимемо далі у плей-офф Суперліги. Тому чекаємо вас на трибунах, друзі! Будемо вдячні кожному за підтримку, – написали “Вовки” на сторінці клубу у Фейсбук.
Коли: о 15:00 годині.
Де: стадіон “Нива” (парк “Хімік”, вул. П. Запорожця, 5).
Вхід: 50 гривень.
Фотовиставка проєкту “Coassociativity”
Проєкт “Coassociativity” складається із серії чорно-білих фотографій та кольорових картинок, виконаних у змішаній техніці. Всі роботи було зроблено протягом карантинного року художницею Мілою Шевченко та фотографом Данилом Проскуріним (Київ).
– Частиною проєкту є цикл робіт отриманих шляхом накладання на чорно-білу фотографію відсканованого акварельного малюнку (цифровий бутерброд) в телефонному редакторі “Snapseed”, – пишуть в анонсі. – В результаті важко сказати, чого в роботах більше: фотографії чи акварелі.
Коли: 24 та 25 липня. Відкриття – о 18:00 годині в суботу.
Де: вінницький “Архіклуб” (вулиця Магістратська, 80).
Вхід: вільний.
Концерт “Ocean Bloom”
Організатори кажуть, що це буде літній теплий концерт “з музикою для тих, хто добровільно піддається гіпнозу”.
Відомо, що “Ocean Bloom” ― це одеський дует, який сформувався у 2016 році у складі двох учасників ― Костянтина Желєва та Євгенія Грицаєнко. Музиканти об’єднують у своїй творчості сучасне електронне звучання і музику 60-х років.
Коли: о 20:00 годині.
Де: відкрита локація у дворі ресторану “Трофей” (вул. Театральна, 20).
Вхід: 220 грн. Оплатити місце можна за ЦИМ посиланням.
Неділя, 25 липня
Велике прибирання Території SUN
У Вінниці 30-31 липня й 1 серпня відбудеться триденний мистецький фестиваль “Ticket to the SUN 2021”. На ньому виступлять “The Hypnotunez”, “Zapaska”, “Очеретяний Кіт”, Мирослав Кувалдін та інші гурти й виконавці. Детальніше про це – ТУТ. Але перед мистецьким вікендом, 25 липня, на “Території SUN” влаштують велике прибирання.
– Об`єднуємось і піклуймося про місце самі – не чекаємо, поки “хтось” прийде і зробить за нас. Ми робимо чіловий двіж, свято для себе, – кажуть організатори.
З собою можна взяти великі сміттєві пакети (120 л), будівельні мішки (якщо є) і рукавички. На території буде питна вода для всіх. Перекус також варто взяти з собою.
Коли: з 10:00 до 19:00 години.
Де: територія закинутого санаторію ім. Коцюбинського на Старому місті (вул. Маяковського, 243).
Вхід: вільний.
Концерт класичної музики від українських композиторів
Захід відбудеться просто неба та “представлятиме музику українських композиторів різних історичних періодів: від епохи класицизму до сучасної академічної музики”. Її гратиме академічний камерний оркестр “Арката” Вінницької обласної філармонії імені Леонтовича.
Коли: о 18:30 годині.
Де: Центральний міський парк (Фонтанна площа).
Вхід: вільний.
Виставка мікромініатюр “Восьме чудо світу!”
На виставці представлені роботи відомого майстра Володимира Казаряна, які можна розгледіти тільки під мікроскопом.
Серед експонатів можна побачити скульптуру Мерилін Монро, розміщену на торці волосини; караван верблюдів у вушку голки; підковану блоху; зоопарк у волосині; мікрокамею “Лик Ісуса Христа” на рисовому зерні; Шварценеггера на маковому зернятку, який грає біцепсами; слонів-еквілібристів, балансуючих на людській волосині, що вставлена у вушко швейної голки; витончені мережива з 1/100 людської волосини та багато інших мікромініатюр.
Коли: субота – з 11:00 до 18:00 години, неділя – з 10:00 до 18:00 години. Виставка триватиме впродовж літа.
Де: Вінницький обласний художній музей (вул. Соборна, 21).
Вартість: 60 грн (дорослий), 50 грн (студенти, пенсіонери), 40 грн (діти; до 7 років – безкоштовно).
Покази у “Планетарії”
- “Вода – диво природи”, 24 липня (субота) о 12:00 годині.
- “Чумацькі зорі”, 24 липня (субота) о 15:00 годині.
- “Небесні механіки”, 25 липня (неділя) о 12:00 годині.
- “Два скельця. Дивовижний телескоп”, 25 липня (неділя) о 15:00 годині.
Де: вул. Хлібна, 1 (у Центральному міському парку).
Вхід: дорослі – 40 грн, школярі або студенти – 30 грн, дошкільнята – 20 грн.
Виставка “Зброя та військове спорядження: від давнини до сучасності”
Це виставка зброї та військового спорядження різних віків та місцин. Серед експонатів – перші кам’яні сокири, османські щити та шоломи, оздоблені кавказькі рушниці, довгі африканські списи, кінська збруя, вогнепальна зброя та багато іншого.
Усі експонати розділені на кілька категорій: мисливська зброя 19-20 сторіччя, зброя українського козацтва, зброя османської імперії, зброя африканських країн.
Коли: щодня з 10:00 до 18:00 (каса працює до 17:00), без перерви на обід. Вихідний день – понеділок. Виставка триватиме до 5 грудня.
Де: велика та мала виставкові зали Вінницького обласного краєзнавчого музею (вул. Соборна, 19).
Вхід: для дітей та студентів — 30 грн, для дорослих — 50 грн, тематична екскурсія — 100 грн (замовляється за номером 068 725 49 57). Комплексний квиток (включає огляд експозиції та виставки зброї): для дітей та студентів — 40 грн, для дорослих — 60 грн.
“Тканий код”. Виставка виробів з приватної етнографічної збірки “Човен”
Це виставка майстра народної творчості Сергія Бугая, на якій представлені 73 ткані вироби. Зокрема – одяг, скатерки та рушники.
Як ідеться на фейсбук-сторінці вінницького Краєзнавчого музею, роботи є взірцями традиційного ручного ткацтва України першої половини 20 століття. Це вироби Східного Поділля (майже з усіх районів Вінниччини), а також рушники Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Полісся (Житомирська, Волинська та Рівненська області).
Коли: щодня з 10:00 до 18:00 (каса працює до 17:00), без перерви на обід. Вихідний день – понеділок. Виставка триватиме до 11 серпня.
Де: академічна виставкова зала обласного краєзнавчого музею (вул. Соборна, 19).
Вартість: для дітей (до 18 років) – 10 гривень, для студентів – 20 гривень, для дорослих – 30 гривень. Безкоштовно музей можуть відвідувати учасники бойових дій, діти-сироти та іншій категорії населення. Детальніше про це ТУТ.
І обов’язково вакцинуйтеся від COVID-19, якщо ще не встигли. Як і де це зробити на цих вихідних, читайте ТУТ. Усіх охочих вакцинуватимуть безкоштовно препаратом “Comirnaty” від “Pfizer”.
Ілюстративне фото – з архіву Vежі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.