Африканський меч «каскара» та кавказький кинджал: у Вінниці триває виставка раритетної зброї. ФОТО

20:45
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці в краєзнавчому музеї експонується виставка зброї та військового спорядження різних віків та місцин. Серед експонатів – перші кам’яні сокири, османські щити та шоломи, оздоблені кавказькі рушниці та довгі стримані за оздобленням африканські списи.

Виставка розташована у Великій та Малій залі музею. Експонати розділені на кілька категорій: мисливська зброя 19-20 сторіччя, зброя українського козацтва, зброя османської імперії, зброя африканських країн.

 

 

 

 

Окрім цього, у центрі розташовані обладунки італійського кірасира 17 століття та амуніція сучасних воїнів. «На жаль, в останні роки зброя в Україні є не лише пам’яткою минулих війн – її доводиться активно застосовувати для захисту незалежності нашої держави», – зазначено в описі до озброєння та амуніції сучасних українських військових.

Можна помітити, що деякі експонати справді виглядають не лише як засіб захисту чи боротьби, але як справжній предмет декору чи прикраса – з різьбленими металевими візерунками, позолотою та квітковим орнаментом. Саме ці деталі змушують довго розглядати зброю та вдивлятися в найменші деталі. На виставці зокрема представлені фондові зібрання Національного музею історії України.

 

Квиток на виставку зброї: для дітей та студентів — 30 грн, для дорослих — 50 грн, тематична екскурсія — 100 грн (замовляється за номером 068 725 49 57). Комплексний квиток (включає огляд експозиції та виставки зброї): для дітей та студентів — 40 грн, для дорослих — 60 грн.

Нагадаємо, що в понеділок, 19 липня, у Вінниці влаштують публічну лекцію про липневі бої за місто у 1941 році. На заході продемонструють унікальні світлини того часу.

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також: «Пісні, народжені в АТО»: у Вінниці виступить автор-виконавець Олександр Клец

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.