Під пильним поглядом: у Вінниці відкрилася виставка художника Олександра Шевчука. ФОТО

19:23
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінницькому художньому музеї триває виставка художника Олександра Шевчука. Експозиція митця з Ладижина складається з кількох десятків кольорових портретів жінок. 

Виставка під назвою “Енігма” відкрилася 1 липня і триватиме до середини наступного тижня, 14 липня.  Як ідеться на фейсбук-сторінці музею, на ній представлено програмну серію портретів художника 2020-2021 років.

Олександр Шевчук (1975 року народження) – художник родом з Ладижина. Мистецьку освіту здобув у Дніпропетровському художньому училищі  та в Київській Академії мистецтв і архітектури на факультеті станкового живопису. З 2004-го року розпочав співпрацю з Лондонською мистецькою галереєю. Як ідеться в описі до виставки, його роботи переважно виконані в олійному живописі та змішаній техніці. Додається, що був “неодноразово запрошений виконувати приватні замовлення у Швейцарії, Франції, Німеччині та Італії.

Картини розміщені у виставковій залі на другому поверсі музею. На картинах зображені портрети жінок зі спокійним лицем, погляд яких ніби зосереджений на відвідувачах – і цей погляд пильний та зацікавлений. На деяких картинах можна побачити жінок з відведеним поглядом, або погляд з нотками “зверхності”. Загалом найбільша увага “перепадає” саме очам великого розміру, адже портрети намальовані у збільшеному вигляді.

В інтерв’ю “Ладижин news” художник розповідає, що найбільше його надихають подорожі та люди: “Завжди надихає щось нове, цікаве. Тому я багато подорожую. Люблю подорожувати. Різні місця, люди… У мене немає плану”.

Виставку можна відвідати з понеділка по п’ятницю з 09:00 по 18:00 та на вихідні – в суботу з 11:00 по 18:00 та неділю з 10:00 по 18:00. Вартість квитка для дорослого становить 20 гривень, для дітей дошкільного віку, учнів, студентів – 10 гривень. Безкоштовно виставку можуть побачити діти-сироти, учасники АТО/ООС та студенти профільного навчання. Детальніше ТУТ.

Фото Марини Сербінович