«Тканий код»: у Вінниці відкрилася виставка виробів з приватної етнографічної збірки «Човен»

14:15
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 9 Липня 2021, в 10:06

У Вінниці відкрилася виставка майстра народної творчості Сергія Бугая з приватної етнографічної збірки «Човен». На виставці представленні 73 тканих вироби, зокрема одяг, скатерки та рушники.  

Як ідеться на фейсбук-сторінці вінницького Краєзнавчого музею, роботи є взірцями традиційного ручного ткацтва України першої половини 20 століття. Це вироби Східного Поділля (майже з усіх районів Вінниччини), а також рушники Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Полісся (Житомирська, Волинська та Рівненська області). “Ткані вироби, представлені на виставці, мають відмінність в орнаментиці, знаково-символьних елементах, в кольоровій гамі, техніках, видах полотна і розмірах, що дає певну інформацію про ткацтво в тій чи іншій місцевості”, – ідеться у дописі.

Виставка триватиме до 11 серпня в академічній виставковій залі Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

Сергій Бугай народився 1 червня 1989 року в селі Човновиця Оратівського району. Народною творчістю займається понад 15 років. Образотворчому мистецтву навчався у Вінницькому вищому професійно-технічному училищі № 5. Опанувавши декоративний розпис, він як майстер спершу реалізував себе саме у цьому виді народного мистецтва. Зараз Сергій займається писанкарством, іконописом, живописом і вишивкою.

У творчому доробку майстра нараховується вже близько 1300 робіт. Крім того, займається ще й дослідницькою роботою щодо пошуків зразків традиційного декоративного розпису, характерного саме для Східного Поділля. Сергій Бугай є провідним методистом з виставкової діяльності у Вінницький обласний центр народної творчості, організовуючи проведення виставок у Світлиці ОЦНТ та на інших виставкових майданчиках.

Виставку можна відвідати щодня з 10:00 до 18:00, крім понеділка та великих свят. Каса музею працює до 17:00. Адреса музею: вулиця Соборна, 19, телефон для довідок – 0432 530 987. Вартість квитків для дітей (до 18 років) – 10 гривень, для студентів – 20 гривень,  для дорослих – 30 гривень. Безкоштовно музей можуть відвідувати учасники бойових дій, діти-сироти та іншій категорії населення. Детальніше про це ТУТ.

Фото – вінницький Краєзнавчий музей

Нагадаємо, у вінницькому художньому музеї до 14 липня триватиме художня виставка Олександра Шевчука, детальніше про неї читайте в нашому матеріалі:

Читайте також: Під пильним поглядом: у Вінниці відкрилася виставка художника Олександра Шевчука. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.